Pluton w pierwszym domu

Pluton od zawsze włada skrajnościami. Pierwszy dom to dom naszej ekspresji. Ascendent – ale nie tylko ascendent, również położenie świateł i planety na osiach – odpowiada w skrócie rzecz biorąc za nasz wygląd. Pomijam tutaj tutaj oczywiście czynniki genetyczne ;). Ascendent to, z czym “wychodzimy do ludzi”, pierwsze wrażenie. Jak cię widza. Tam, gdzie mamy Plutona w horoskopie mogą chować się nasze obsesje albo obszary życia, które ulegną transformacji. Pluton też lubi mieć wszystko pod kontrolą i nie znosi, kiedy narzuca mu się swoją wolę. Za to bardzo chętnie komenderuje innymi albo wręcz tyranizuje.  Osoby z tak położonym Plutonem samą swoja obecnością budzą respekt, albo skrajne emocje, od uwielbienia do nienawiści.  Niestety w sensie negatywnym po prostu przejawiać się może taki Pluton jako przytłaczanie otoczenia swoją obecnością, narzucanie swojej woli, komenderowanie. Osoba z Plutonem w 1 domu, kiedy coś sobie postanowi, dąży do tego bez względu na wszystko i za wszelka cenę. Kiedy nie pomaga manipulacja i pozornie dobrotliwe “przekonywanie” do swoich racji (a tak naprawdę to przeważnie wywieranie presji), w ruch idzie “ciężka artyleria” – szantaż, zastraszanie, groźby, wydawanie rozkazów, bywa że i przemoc fizyczna (o ile reszta horoskopu pokazuje takie skłonności). Zachowanie typu: “po prostu masz to zrobić, bo ja tak chcę”.

Może taki Pluton dawać jednostkę obsesyjnie przywiązaną do swojego wyglądu, albo niebywałe wręcz przeobrażenie tegoż wyglądu w ciągu całego życia. Może dawać niezwykłą wręcz obsesję prywatności, a jeszcze w połączeniu z ascendentem w Skorpionie niebywałą pamiętliwość i mściwość.  To też może być skrajny materializm – Pluton oczywiście włada naturalnie 8 domem – albo niezwykłe uduchowienie.

Tak położony Pluton intensyfikuje w danej osobie to, co w niej najlepsze albo najgorsze. Osoby z tak położonym Plutonem maja moc przekroczenia samego siebie i dokonywania nadludzkich wysiłków, aby osiągnąć swoje cele.

W sensie pozytywnym to niezwykła moc regeneracji i siła psychiczna i fizyczna, pewność siebie i siła przebicia. W sensie negatywnym ogromne problemy z samym sobą, agresja, egoizm, choroby.

Najsilniej działa Pluton na ascendencie.

Podobne działanie do Plutona w 1 domu ma Pluton w aspekcie z urodzeniowym Marsem.


6 thoughts on “Pluton w pierwszym domu

 1. Alicja

  Mam Ascendent w trzecim dekanacie Wagi, więc pierwszy dom niemal całkowicie wypełnia mi Skorpion. No i mam tam Plutona. Efekt jest dość ciekawy… mam w zasadzie wszystkie cechy Wagi ale zintensyfikowane tak, że gdzie się nie pojawię wywieram bardzo silne wrażenie (pod warunkiem, że nie siedzę cicho z boku 😉 ). Gdybym napisała co i jak często słyszę od spotykanych osób wyszłabym na narcyza. Nie jestem zabójczą pięknością, ale wiem że głosem i spojrzeniem mogę trafiać w czułe punkty ludzi. Wygląd jednak wiele dla mnie znaczy, może jest i sprawą życiową. I myślę, że w ciągu mojego życia uległ bardzo dużej zmianie, bo ze skromnej i nieco kluchowatej myszki zmieniłam się w bardzo kobiecą dziewczynę (albo dziewczęcą kobietę, bo to jednak lepiej pasuje)… niedawno zaczęłam się zastanawiać, czy w moim wyglądzie nie zajdzie duża zmiana na gorsze, a to co napisano powyżej tylko mnie “zainspirowało” żeby się bać ( :> ). Nie chciałabym zwiędnąć, oszpecić się, tylko kiedy nadejdzie pora zestarzeć się zdrowo i z wdziękiem. To, że jestem taka, jaka jestem i ile radości sprawiam osobom które spotykam, jest dla mnie bardzo ważne, dlatego nie chciałabym tego zmieniać.

  Reply
 2. adam

  to co wyzej przeczytalem zachecilo mnie do zamieszczenia tego posta:)
  moja corka ma acs w skorpionie i pluto konjunkcja mars w pierwszym domu.konjunkcji z osia asc nie ma. czy ktos moze opisac ,przyblizyc losy takij osoby .mala ma zaledwie 11 lat

  Reply
  1. Agnieszka Antosiewicz

   Na podstawie jedynie tych danych można niewiele powiedzieć. Trzeba znać cały horoskop.
   Pozdrawiam

   Reply
 3. adam

  do postu powyzej:
  corka to 12.03.2001 wałcz godz 0020
  osobiste asp ur ma pluto kwadr slonce ,trygon wenus i konjunkcje z marsem.
  pluto rzadzi domami 1 i 12 .
  stoi w pierwszym.
  dziekuje z gory za analize
  pozdrawiam serdecznie

  Reply
 4. viola

  czy pluto w domu trzecim to podroze czy raczej samorozwoj? ja mam pluto w 3domu
  czy pluto w domu 9 zawsze przynosi daleka podroz? moj mąż na pluto w 9 domu
  prosze o odp
  dziekuje

  Reply
 5. viola

  czy pluto w domu trzecim to podroze czy raczej samorozwoj? ja mam tranzyt plutonaprzez 3dom,
  czy pluto w domu 9 zawsze przynosi daleka podroz? moj mąż ma tranzyt pluto w 9 domu
  prosze o odp
  dziekuje

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *