Strzelec

 

STRZELEC (22 listopad – 21 grudzień)

 

Słońce lub silnie podkreślona faza Strzelca dawać będą osoby niezależne, samodzielne, optymistyczne, kochające wolność. Mają one inklinacje do filozofii i silną intuicję.

Strzelcem włada ekspansywny Jowisz, przyporządkowany IX  sektorowi, który odpowiada za naukę, filozofię i dalekie podróże.

Będą też dalekowzroczni i nastawieni na zdobywanie wiedzy. Jako znakowi ognistemu nie brakować im będzie energii i chęci do działania. Jeśli reprezentować będą pozytywne cechy charakteru, to wykazywać się będą szlachetnością, uczciwością, sprawiedliwością, otwartością i prostolinijnością.

Energię tej fazy ognistej i zmiennej można przyrównać do żywego fioletowego płomienia. Różniącego się od agresywnego ognia Barana i złocistego płomienia słonecznego Lwa. W naszej kulturze fiolet kojarzy się z duchowością i idealizmem.

Strzelce więc, jako przedstawiciele fazy ognistej, będą miały żywe usposobienie i gorący temperament i działać będą zdecydowanie. Bardzo ważne jest dla nich poczucie wartości, dążyć mogą do wiedzy, sławy i wysokiego statusu społecznego. Maja wyjątkową zdolność do myślenia abstrakcyjnego i uwielbiają podróże. Uwielbiają też poznawać nowych ludzi, kontakt z innymi kulturami, poszerzanie horyzontów myślowych i ważna jest dla nich duchowość. Bardzo istotne jest dla nich poczucie sprawiedliwości społecznej.

Ponieważ same są bardzo otwarte, oczekują więc od innych otwartości i prawdomówności. Są to osoby bardzo ambitne i obdarzone wielką wyobraźnią. Dobrze sprawdzają się w zawodach wymagających wyobraźni albo służąc wyższej idei.

Osoby te lubią wszelkiego rodzaju dyskusje (dom 9, którym włada Strzelec spolaryzowany jest z Bliźniętami i Merkurym).

Pozytywną ich cechą jest duży optymizm. Jednak w kontaktach z płcią przeciwną mogą dążyć do zbytniej różnorodności, przy czym zazwyczaj pozbawieni są uprzedzeń, przez co mogą pociągać ich zupełnie nieodpowiedni partnerzy. Nie lubią też nudy i codzienności, więc kiedy miną pierwsze porywy namiętności, mogą zupełnie stracić zainteresowanie partnerem.

Jak wszystkie znaki ogniste uwielbiają ruch, mogą mieć szerokie zainteresowania.

Z powodu nadmiernego idealizmu mogą sobie stawiać nierealne do osiągnięcia cele życiowe.

Strzelec przedstawiany jest jako postać centaura (pól człowieka, pól konia), dobrze oddaje to jego dość dziką i trudną do okiełznania naturę.

Pozytywne cechy tego znaku to: samodzielność, uczciwość, szczerość, lojalność, honor, optymizm, mądrość, szlachetność, silna wola, zdolności organizacyjne, śmiałość, energia, wielkoduszność, otwartość na inne kultury i poglądy, zdolność abstrakcyjnego myślenia.

Negatywne cechy charakteru to: nadmierna ekspansywność, nie liczenie się z ograniczeniami, przesada w działaniu, nadmierne upodobanie do rozrywek, ryzykanctwo, awanturnictwo, lekkomyślność, działania na pokaz.

2 thoughts on “Strzelec

 1. Bea

  Witam Pani Agnieszko
  Czy mogłaby Pani pochylić się nad moim horoskopem? Interesują mnie aktualne tranzyty. Jakby je Pani zinterpretowała ? Każda informacja będzie dla mnie cenna.
  Bardzo ciekawa strona…szczególnie zwróciły moją uwagę interpretacje – jasne i celne. Pozdrawiam, i z góry dziękuję 🙂
  Moje dane urodzeniowe; Łódź, 22-11-1965, godz. 23.15

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *