Księżyc w Koziorożcu

Księżyc w Koziorożcu znajduje się w znaku opozycyjnym do swojego naturalnego władztwa (Księżyc to naturalny władca Raka). Ponieważ Księżyc to nasze emocje i podświadomość, w Koziorożcu te emocje są mocno ograniczone i to rozum próbuje nad nimi panować. Księżyc w Koziorożcu jest więc chłodny, zdystansowany, wycofany, boi się silnych emocji. Taki Księżyc może dawać tendencje do czarnowidztwa albo melancholii. Może dawać zahamowania emocjonalne i stłumioną emocjonalność. Trudno będzie “odczytać” osobę z Księżycem w Koziorożcu, bo ona chowa się za fasadą konwenansu i stwarza dystans. Przeważnie trudno jest wyrazić takiej osobie uczucia, mogą one być jakby zamrożone. Księżyc w Koziorożcu ma swoje dobre strony, jedną z nich jest odpowiedzialność. Kiedy Księżyc w Koziorożcu przywiąże się i poczuje więź, to niełatwo mu tę wieź zerwać, bo czuje się odpowiedzialny za druga osobę. Księżyc w Koziorożcu może oznaczać (ale wcale nie musi), że matka była albo jest osobą dość chłodną i zdystansowaną i mężczyzna z takim Księżycem podświadomie będzie szukał kobiety zdystansowanej właśnie. Księżyc w horoskopie indywidualnym mężczyzny oznacza kobietę – ideał żony. Taki Księżyc to chłodna i zdystansowana kobieta przestrzegająca konwenansów i etykiety.  Taka, na której można polegać w trudnych sytuacjach, przede wszystkim pracowita i posiadająca jakiś status społeczny, niezbyt wylewna, “ochy” i “achy” nie są wskazane – Księżyc w Koziorożcu uzna je za zbytnią egzaltację. Nie bez znaczenia dla Księżyca w Koziorożcu są sprawy materialne. On chłodno wykalkuluje czy opłaci mu się oddać serce właśnie tej a nie innej. Ostrożność, wiarygodność i solidność to pozytywy Księżyca w Koziorożcu.

3 thoughts on “Księżyc w Koziorożcu

 1. B.

  Mam Księżyc w Koziorożcu, a odpowiedzialność, rozsądek i powaga to ostatnie rzeczy o jakie można by mnie posądzić. Stałość uczuć to w moim przypadku sporna kwestia, bo z jednej strony tęsknię do bliskości z drugim człowiekiem i chciałabym mieć kogoś na wyłączność i na całe życie, a większość moich znajomości się posypała. Jedyne na co bym przystała to mimowolne dystansowanie się do emocji, za którymi nieustannie tęsknię, ale to nie z rozsądku tylko z lęku przez granicznymi przeżyciami.

  Prawdę mówiąc dużo lepiej pasuje do mnie opis księżycowego Strzelca albo Bliźniąt. 😛

  Reply
  1. Agnieszka Antosiewicz

   Witam,
   nie zawsze sobie uświadamiamy swoje własne cechy, bo trudno samemu spojrzeć na siebie z boku. A najtrudniej sobie uświadomić cechy Księżyca w znaku, bo ten z zasady jest związany właśnie z nieświadomością. Musi Pani brać pod uwagę cały horoskop, położenie planet w znakach, domach i aspekty, możliwe więc, że ma Pani sporo cech Strzelca albo Bliźniąt.

   Reply
 2. Kinga

  Opis pasuje do mnie, również mam chłodną matkę ktora w dzieciństwie nie okazała mi uczuc. Rozstania przechodzę cieżko, otworzyć sie na nowego partnera jest jeszcze trudniej. Żadne przelotne romanse mnie nie interesują, Jak pokocham to na zawsze, jak cos mi nie pasuje ucieknę w moją podwójną skorupę. Jestem 3 lata po rozstaniu i nadal mam tą osobę w sercu pomimo że zranił mnie jak mało kto. jestem Skorpionem, ascendent rak ,a o nich tak wiele pisze o ich życiu erotycznym, co zupełnie do mnie nie pasuje. teraz wiem doskonale że księżyc ma wielki wplyw na moje życie uczuciowe, ogólnie przypisane jest skorpionom zemsta,zazdrość i pamiętliwość. W sumie znaki jak lwy, byki, barany, ryby mają tego jadu o wiele wiecej w sobie niz moj znak. Pamietam dobre jak i zle rzeczy ale potrafię przebaczać, obojętnie co by to nie było. Kocham prawdę, tępie kłamstwo a taka bezpośrednia szczerość wielu osobom sie nie podoba. ogolnie posiadam zdolności spirytualistyczne, i cały czas przeznaczenie kieruje mnie na rozwój duchowy. stale jakas walka, przeszkody spadają jak grom z nieba, egzaminy życiowe, utrata wszystkiego i wszystkich. Mam nadzieje ze to kiedys sie skonczy i zacznę spokojne życie 🙂

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *