Księżyc w Koziorożcu

Księżyc w Koziorożcu znajduje się w znaku opozycyjnym do swojego naturalnego władztwa (Księżyc to naturalny władca Raka). Ponieważ Księżyc to nasze emocje i podświadomość, w Koziorożcu te emocje są mocno ograniczone i to rozum próbuje nad nimi panować. Księżyc w Koziorożcu jest więc chłodny, zdystansowany, wycofany, boi się silnych emocji. Taki Księżyc może dawać tendencje do czarnowidztwa albo melancholii. Może dawać zahamowania emocjonalne i stłumioną emocjonalność. Trudno będzie “odczytać” osobę z Księżycem w Koziorożcu, bo ona chowa się za fasadą konwenansu i stwarza dystans. Przeważnie trudno jest wyrazić takiej osobie uczucia, mogą one być jakby zamrożone. Księżyc w Koziorożcu ma swoje dobre strony, jedną z nich jest odpowiedzialność. Kiedy Księżyc w Koziorożcu przywiąże się i poczuje więź, to niełatwo mu tę wieź zerwać, bo czuje się odpowiedzialny za druga osobę. Księżyc w Koziorożcu może oznaczać (ale wcale nie musi), że matka była albo jest osobą dość chłodną i zdystansowaną i mężczyzna z takim Księżycem podświadomie będzie szukał kobiety zdystansowanej właśnie. Księżyc w horoskopie indywidualnym mężczyzny oznacza kobietę – ideał żony. Taki Księżyc to chłodna i zdystansowana kobieta przestrzegająca konwenansów i etykiety.  Taka, na której można polegać w trudnych sytuacjach, przede wszystkim pracowita i posiadająca jakiś status społeczny, niezbyt wylewna, “ochy” i “achy” nie są wskazane – Księżyc w Koziorożcu uzna je za zbytnią egzaltację. Nie bez znaczenia dla Księżyca w Koziorożcu są sprawy materialne. On chłodno wykalkuluje czy opłaci mu się oddać serce właśnie tej a nie innej. Ostrożność, wiarygodność i solidność to pozytywy Księżyca w Koziorożcu.

2 thoughts on “Księżyc w Koziorożcu

 1. B.

  Mam Księżyc w Koziorożcu, a odpowiedzialność, rozsądek i powaga to ostatnie rzeczy o jakie można by mnie posądzić. Stałość uczuć to w moim przypadku sporna kwestia, bo z jednej strony tęsknię do bliskości z drugim człowiekiem i chciałabym mieć kogoś na wyłączność i na całe życie, a większość moich znajomości się posypała. Jedyne na co bym przystała to mimowolne dystansowanie się do emocji, za którymi nieustannie tęsknię, ale to nie z rozsądku tylko z lęku przez granicznymi przeżyciami.

  Prawdę mówiąc dużo lepiej pasuje do mnie opis księżycowego Strzelca albo Bliźniąt. 😛

  Reply
  1. Agnieszka Antosiewicz

   Witam,
   nie zawsze sobie uświadamiamy swoje własne cechy, bo trudno samemu spojrzeć na siebie z boku. A najtrudniej sobie uświadomić cechy Księżyca w znaku, bo ten z zasady jest związany właśnie z nieświadomością. Musi Pani brać pod uwagę cały horoskop, położenie planet w znakach, domach i aspekty, możliwe więc, że ma Pani sporo cech Strzelca albo Bliźniąt.

   Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *