Jowisz tranzytujący Księżyc

Właśnie teraz Jowisz tranzytuje mój urodzeniowy Księżyc. Księżyc w horoskopie to emocje, matka, archetyp kobiecości i wszystko to, co nas odżywia (także metaforycznie). U mnie Ksieżyc jest władcą 3 domu (komunikacja, krótkie podróże, rodzeństwo, sąsiedzi, nauka, wiedza na poziomie podstawowym, najbliższa okolica). Podczas tego tranzytu dużo się spotykałam z ludźmi z okolicy, ale też poznałam sporo nowych osób (Jowisz nowe, a Księżyc tutaj włada 3 domem). Sporo też czytam różnych ciekawostek, nowinek i robię plany na rozwój i nowe doświadczenia w przyszłości. Księżyc to emocje, więc Jowisz tranzytujący Ksieżyc ociepla emocje, sprawia, że jesteśmy życzliwie i ciepło nastawieni do innych. W przypadku nieharmonijnych tranzytów Jowisz może przynieść przesadę i nadmierne emocje, nadmiar wszystkiego, rozbuchanie emocjonalne. Księżyc to oczywiście też jedzenie, a Jowisz od zawsze symbolizuje zamorską egzotykę (dalekie podróże). Choć generalnie lubię próbować egzotycznego i nietypowego jedzenia (mój Księżyc ma urodzeniowy aspekt z Jowiszem), to właśnie teraz jadłam dość często egotyczne owoce, które nie rosną u nas w kraju, takie jak ananasy, papayę i tym podobne oraz owoce morza. Jowisz w tranzycie z Ksiezycem sprawia, że chcemy spróbować czegoś nowego w kuchni, jedzonka z daleka (Jowisz).

Możliwe lenistwo – Jowisz odpręża – ale i optymizm i ciepłe uczucia (Księżyc). Trzeba też uważać (zwłaszcza panie), bo Jowisz potęguje apetyt i skłonności do przesady w jedzeniu (Księżyc) i łatwo można przytyć, jeśli oczywiście będziemy zachowywać się nierozsądnie i przejadać. Gdy mamy świadomość tego tranzytu, to można nad sobą zapanować.

Tranzyty Jowisza trwają krótko, odczuwalne tydz. max dwa tygodnie, chyba że planeta jest w retrogradacji, to wtedy będzie wracać kilka razy i “uderzać”  w urodzeniową planetę. Generalnie to są przyjemne tranzyty, bo Jowisz zawsze przynosi optymizm.

Możliwa dłuższa podróż, taka z noclegiem, w dalekie nieodwiedzane do tej pory miejsce, rozwój.

Top