Mars w Koziorożcu

Mars w Koziorożcu – stały, wierny, wytrwały, długodystansowiec. To żaden luzak (przeciwnie do Marsa w Strzelcu). Mądre księgi twierdzą, że w tym znaku Mars jest w egzaltacji, to znaczy wywyższony i bardzo silny :P. Mars w Koziorożcu najpierw planuje jak podejść do problemu, zanim zacznie działać. Żadnej brawury, wszystko musi być wyważone, dokładnie przemyślane, strategia działania opracowana na lata do przodu. A potem realizacja krok po kroku. W pozytywnym wydaniu to pracowitość, poczucie obowiązku i wytrwałość. Przy tym to osoby skryte, pełne rezerwy i bardzo opanowane. Potrafią świetnie  się kontrolować i np. spędzić bardzo długi czas w celibacie. A w bezpośrednich kontaktach sprawiają wrażenie dość chłodnych, na ich zaufanie trzeba sobie zasłużyć.

Zamiast wykonywać rozkazy preferują je wydawać. To ogromna ambicja. Mars w Koziorożcu dążył będzie do celu i zechce osiągnąć szczyty w dziedzinie, jaką sobie obrał. Przy tym jest praktyczny i całkiem istotne jest dla niego zdobycie środków materialnych a nie jakieś bliżej nieokreślone ideały. W stylu działania woli sprawdzone już konwencjonalne sposoby, jednym słowem wędrówka utartą ścieżką (albo szlakiem górskim). No i może być trochę za bardzo poważny. Osoby z Marsem w Koziorożcu lubią być docenione za swoje osiągnięcia. Zazwyczaj można na nich polegać.

Nieharmonijne aspekty z planetami urodzeniowymi przejawiają się jako oschłość, upór i złośliwość. Przy tym pamiętliwość i mściwość.

Kobiety z Marsem w Koziorożcu ciągną do mężczyzn w typie Koziorożca – solidnych, poważnych, ambitnych, bywa, że starszych, o ugruntowanej pozycji społecznej i materialnej. Takich, którzy w życiu coś osiągnęli. No i przede wszystkim wiernych i stałych w uczuciach. Najlepiej jakiś polityk albo VIP w garniturze.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Top