Mars w Raku

Mars w Raku jest osłabiony – żywioł Raka to woda, więc ognisty Mars przebywa w dość nieprzyjaznym środowisku (woda i ogień niezbyt mają się do siebie). W dążeniu do celów ludzie z takim marsem napotykają przeszkody głównie z racji swoich zmiennych nastrojów i kaprysów.
Charakterystyczną cechą tak położonego Marsa jest potrzeba więzi emocjonalnej z partnerem. Osoby z Marsem w Raku nie uprawiają seksu dla sportu. Muszą najpierw poczuć się bezpiecznie i pewnie, wiedzieć, że partnerowi na nich zależy. Uczucia i pożądanie są tutaj często ze sobą tożsame.
Energia Marsa w Raku przejawia się pasywnie – nie atakuje, ale broni już istniejącej pozycji. Nie znaczy to, że osoby z Marsem w Raku nie są ambitne. Są i to nawet bardzo, ale nie lubią współzawodnictwa (co np. uwielbia Mars w Baranie).
Jeżeli pragną osiągnąć jakiś cel to po to, aby czuć się komfortowo (np. zbudować dom i założyć rodzinę, żeby mieć o kogo dbać i żeby miał kto się nimi zaopiekować na stare lata). Poza tym we wszelkim działaniu uznają raczej obronę niż atak i zanim przejdą do podjęcia jakichś akcji muszą poczuć się bezpiecznie.
Mars w Raku może czasem oznaczać jakieś problemy w domu rodzinnym (Rak jako władca IC – a Mars ogólnie symbolizuje też, w jakich dziedzinach odczuwamy napięcie i stres).
Tu również ujawnia się pewna cecha znaku kardynalnego – wodnego, jaką jest zaborczość. Mars w Raku daje seksualność silnie powiązaną z uczuciowością. W sensie pozytywnym będzie to duża opiekuńczość w stosunku do partnera.
Kobietę z Marsem w Raku pociągać będą mężczyźni w typie Raka – uczuciowi, opiekuńczy, dbający o rodzinę.
Ideał to dobry tata – dbający o pociechy, mężczyzna pragnący posiadać dziecko, domator.
Niekorzystnie aspektowany Mars w Raku może przejawiać się jako skłonność do manipulowania, brak równowagi i zmienne nastroje.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Top