Mars w Rybach

Mars w Rybach jest właściwie dość nieokreślony i trudny do rozszyfrowania. Osoby z takim Marsem potrafią być zagadką. Czasem same siebie nie do końca znają. Często cała ich energia idzie w zajęcia związane ze sztuką, zwłaszcza muzyką.  Rybami włada Neptun, który daje wrażliwość, ale też niestety bałaganiarstwo i bierność.  Bywa też, że osoby z Marsem w Rybach mają skłonności do używek, alkoholu, narkotyków albo problem ze zdefiniowaniem własnej tożsamości. A jeśli nie, to bardzo pociągają je wszelkiego rodzaju odloty i ucieczki od rzeczywistości.  Osobie z silną fazą  Ryb wystarczy odpowiednio dobrana muzyka, żeby odpłynęła do innej rzeczywistości.  Mars w Rybach może też powodować łączenie seksu z używkami, albo potrzebę udziwnień w seksie (normy są tutaj rozumiane bardzo płynnie).  Pozytywną cechą jest duża wyobraźnia i romantyzm.

Kobieta z Marsem w Rybach chce wrażliwego, delikatnego  i czułego kochanka. Powinien odgadywać pozawerbalne komunikaty i sam się domyślać, czego ona potrzebuje i co sprawi jej przyjemność.  Może być w typie hippisa bądź artysty. Albo w typie guru.  Niestety jest tu tendencja do przyciągania mężczyzn, na których niezbyt można polegać (albo wikłania się w pokątne romanse).  Grajkowie i wszelkiego rodzaju przedstawiciele bohemy nigdy solidnością raczej nie grzeszyli (a przynajmniej taki panuje stereotyp).

Agresja osoby z Marsem w Rybach zazwyczaj jest dość stłumiona, a jej energia wyraża się zazwyczaj w zajęciach angażujących wyobraźnię.

Generalnie jest to dość problematyczne położenie Marsa, którego żywiołem jest ogień, a Ryby to woda. Samo położenie Marsa w znaku nie świadczy wcale, że w charakterze danej osoby cechy tego znaku będą mocno widoczne. Przeważnie o zaistnieniu danej cechy charakteru potrzebne jest podkreślenie jej nie tylko samym położeniem planet w znakach, ale i wzajemną ich relacją poprzez aspekty, czy pośrednie powiązanie władców domów.

One Reply to “Mars w Rybach”

  1. “Mars w Rybach może też powodować łączenie seksu z używkami, albo potrzebę udziwnień w seksie (normy są tutaj rozumiane bardzo płynnie).”

    Coś w tym musi być. I co ciekawe Marsa w Rybach (a w niektórych przypadkach równolegle Saturna w Rybach) ma wielu przestępców seksualnych. Wystarczy przejrzeć profile w ogólnodostępnym rejestrze, który niedawno uruchomiło Ministerstwo Sprawiedliwości. Mariusz T., Henryk K. czy Leszek P. to dobitne przykłady.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Top