Merkury w Baranie

Merkury w Baranie powie, zanim pomyśli. Nie będzie wdawał się w zbędne szczegóły, tylko przejdzie od razu do rzeczy. To może też być trochę niedbały styl wypowiedzi albo pisania, byle do przodu. Komunikować się będzie trochę szorstko i  dość prostolinijnie (raczej nie użyje skomplikowanych metafor, ale tutaj bardzo wiele zależy od reszty horoskopu, bo np. aspekt Merkury – Neptun to już wysubtelniona wyobraźnia, albo  skłonność do… mijania się z prawdą ;)). Z drugiej strony taki Merkury, to duża szczerość i wielka zaleta, jaką jest szybkość myślenia.  Merkury w Baranie potrafi użyć języka niczym oręża.

Cechy pozytywne Merkurego w Baranie to: błyskotliwość, inwencja, zainteresowanie wynalazkami i nowinami, ekstrawersja w mowie i w piśmie, przenikliwość, mocne argumenty, improwizacja.

Cechy negatywne to złośliwość, sarkazm, cięty, ostry język, porywczość w słowach, kłótliwość, nerwowość  (Merkury oznacza umysł).

Trochę podobnie działa Merkury w aspekcie z Marsem – takie osoby po prostu potrafią myśleć z prędkością światła.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Top