Saturn kwadratura Słońce – tranzyt

Jest to bardzo trudny tranzyt. Przede wszystkim Saturn przynosi konsekwencje naszych działań z przeszłości. Oczywiście można powiedzieć, że niezależnie od tranzytów ponosimy konsekwencje naszych czynów, ale na Saturnie szczególnie uwydatnia się, co spieprzyliśmy w życiu, bo np. nie byliśmy zbyt wytrwali, mało konsekwentni, nie chciało nam się pracować, odkłądaliśmy ważne, nieprzyjemne zajęcia z dnia na dzień i nazbierało się nam zaległości, które teraz praktycznie nie będą możliwe do nadrobienia.

Surowo  (Saturn) ocenia się siebie (Słońce). Jest obniżona witalność, zniechęcenie, czlowiek widzi tylko przeszkody. Można porównać do długiej drogi pod górę z cieżkim bagażem, kiedy już czujemy się osłabieni i nie mamy ochoty dalej iść, bo wydaje się nam, że nie będziemy w stanie wyjść na szczyt.

Jest to trudny tranzyt, że względu na negatywne nastawienie, surowość, duże wymagania i ambicje, które właściwie nie mają nawet możliwości zostać zaspokojone, ze względu na trudne okoliczności.

To nie jest czas na zawieranie związków, czy rozpoczynanie relacji, bo raczej okaże się, że osoby które spotykamy na naszej drodze nie spełniają oczekiwań. Będziemy też bardzo surowo oceniać napotykane osoby i raczej się zakończy jakąś relację, albo już istniejąca relacja przejdzie coś w rodzaju testu na odpowiedzialność i solidność. Zadamy sobie pytanie czy relacja z tym człowiekiem ma przyszłość? Czy nie marnuję mojego czasu spędzając go z tą osobą? I jeśli okaże się, że brakuje szczerego uczucia, że obie osoby mają inny system wartości, to raczej zakończymy taką relację i odetniemy się od tego co jest niepotrzebne. Saturn lubi wydajność, nie lubi marnować czasu na miałkie sprawy, na Saturnie chcemy dokonać czegoś, co będzie miało dla nas znaczenie, co da podstawy i będzie trwało latami. Jeśli to, co było do tej pory okaże zamkiem na piasku, to prawdopodobnie z tego zrezygnujemy. Napisałam o związkach, bo Słońce jest naturalnym władcą 5 domu i znaku Lwa. Ten dom jest bardzo ważny w relacjach z innymi i tranzyt Saturna oddziałuje weryfikująco na kwestie piątodomowe, czyli na przyjemności, rozrwyki, sporty i romanse. Jeśli więc w czasie tranzytu Saturna romansujemy z kimś, kto nie spełnia naszych oczekiwań, to zakończymy taki związek, bo może się np. okazać że ta osoba nie będzie chciała wziąć na siebie odpowiedzialności, jakiej my pragniemy.  Słońce jest symbolem męża w horoskopie kobiety i to są ogólnie męskie energie, więc taka kobieta, która doświadcza tego tranzytu będzie bardzo wymagająca wobec mężczyzn i będzie chciała poważnego związku, żeby mężczyzna wziął na siebie odpowiedzialność bycia razem. Będzie też bardzo surowo oceniać mężczyzn, mogą się ochłodzić relacje z ojcem (Słońce jest też archetypem ojca). Saturn do Słońca to jest też bardzo poważne podejście do samoekspresji i sportów. Jeśli np. uprawiamy jakiś sport amatorsko, to i tak zechcemy podnieść swoje umiejętności i np. zapiszemy się na lekcje pływania, a do tej pory np pływaliśmy sobie stylem dowolnym (na Saturnie zechcemy ambitnie doszlifować te umiejętności). Podobnie jeśli zajmujemy się czymś związanym z kreatywnością (Słońce), to będziemy bardzo surowo oceniać swoje umiejętności i weryfikować własną twórczość (Słońce) pod kątem tego, jaką ma obiektywną i praktyczną wartość (Saturn). Możemy być w tym czasie bardzo z siebie niezadowoleni, jeśli okaże się, że mogliśmy więcej osiągnąć, ale po drodze brakło nam rygoru, dyscypliny, systematyczności i samozaparcia (Saturn). I przychodzi kwadratura do Słońca i np może się okazać, że nic z tego co byśmy chcieli nie idzie nam tak jakbyśmy chcieli, bo np. brakuje mam umiejętności.

Ogólnie to jest zniechęcający tranzyt, ma się obniżoną witalność (może być przeziębienie, bo Saturn wychładza organizm). Zauważmy, że relacja zodiakalna znaków którymi władają Słońce i Saturn, to jest kwinkunks i to jest bardzo trudny aspekt, bo to co powinno być zabawą, spontanicznością i przyjemnością (Słońce) trzeba ująć w kaganiec i zagonić do roboty (Saturn).

Będziemy na tym tranzycie szukać czegoś solidnego, co dałoby nam oparcie i poczucie bezpieczeństwa i niestety tego czegoś będzie nam brakować, bo kwadratura to jest bardzo nieharmonijny aspekt, walka, próba sił.  W tym czasie przybywa odpowiedzialności, inni stawiają nam więcej wymagań, i sami sobie stawiamy wymagania, oceniamy siebie krytycznie. Jeśli się czegoś uczymy, to nie pójdzie łatwo, a raczej będzie to kucie w pocie czoła.

Jeśli staramy się osiągnąć jakiś cel w trakcie tego tranzytu to na pewno będą opóźnienia, udaremnienie, odmowa tego, o co się staramy. Saturn w kwadraturze, to są niestety utrudnienia i należy się liczyć z tym, że są marne szanse, że się uda.  Możemy dodatkowo czuć się przytłoczeni obowiązkami, ciężką pracą, a raczej harówą za marne w dodatku pieniądze. Saturn to są w tym przypadku niedociągnięcia, bolesne zejście na ziemię, jeśli do tej pory bujaliśmy w obłokach.  Jeśli zajmujemy się twórczością (Słońce) to należy się liczyć z kryzysem twórczym, opóźnieniami, przeszkodami w realizacji zamierzeń.  Saturn tutaj wysoko ustawia poprzeczkę i podnosi ciśnienie ambicjonalne, ale przy takim nieharmonijnym układzie, to trzeba się będzie napocić, żeby te ambicje zrealizować. Trzeba będzie wziąć na siebie dużą odpowiedzialność, czeka dużo wyrzeczeń i trudów. Dlatego jest skłonność do pesymizmu, negowania własnych zalet, ale też trzymanie siebie w ryzach, człowiekowi może brakować swobody ekspresji (Słońce),  za to dużo samokrytyki i krytyki ze strony innych ludzi.

Na kwadraturze Saturna wydaje się, ze tylko praca, praca, praca i żadnych rozrywek, a nawet jeśli są te rozrywki, to niezbyt satysfakcjonujące i raczej przynoszą rozczarowanie. Niestety jest to tranzyt przynoszący niepowodzenia, problemy i przeszkody. Nielicznym udaje się pokonać kłody, jakie los im rzuca pod nogi.

Ten tranzyt trwa około dwóch tygodni, ale kiedy Saturn jest w retrogradacji, będziemy go odczuwać znacznie dłużej, bo planeta cofa się i wraca do ścisłego aspektu nawet kilka razy i wtedy np. jedno przejście planety potrwa miesiąc. I trzeba pamiętać, że może wracać kilka razy.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Top