Tranzyty Wenus

Wenus to naturalny władca znaku Wagi. Wenus określa nasze gusty i upodobania oraz to, co jest w naszym mniemaniu przyjemne. Ponieważ Wenus biegnie przez zodiak dość szybko, to w ciągu roku doświadczamy rożnego rodzaju jej tranzytów. Tranzyty Wenus odczuwamy jako przyjemny moment. Trwają od około dwóch dni, chyba że Wenus jest retrogradacji, to wtedy dłużej i przyjemniej :). Jednak każda planeta ma swoje pozytywne jak i negatywne strony. W przypadku Wenus negatywnym przejawem jest lenistwo. Wenus to też wszelkiego rodzaju drobne radości, począwszy od słodkiego deseru a skończywszy na erotyce. Jej tranzyty zazwyczaj wiążą się z przebywaniem w towarzystwie. Wcale nie musi to być wielka impreza, ale wystarczy spotkanie przy kawie z koleżanką (Wenus sygnifikuje młode i ładne kobiety). Tranzyty Wenus mogą przynieść komplementy pod naszym adresem, sprawić że poczujemy się dobrze, zostaniemy docenieni, albo nawet staniemy się popularni w środowisku, w jakim przebywamy, inni zwrócą na nas uwagę. Wenus to flirciara, więc kiedy tranzytuje pojawiają się możliwości romansów, potrafimy oczarować towarzystwo, emanujemy pięknem i urokiem. Dzieje się tak dlatego, że zwracamy większą uwagę na sprawy estetyki, uwrażliwiamy się na to,co ładne, chętnie poddajemy się zabiegom kosmetycznym, które wpłyną pozytywnie na naszą urodę. Wenus jest bardzo towarzyska, dlatego jej tranzyty przynoszą też spotkania z ludźmi. Wenus chce się pokazać i jakby powiedzieć “zobacz jaka jestem piękna, podziwiaj mnie”. Trzeba jednak uważać podczas jej tranzytów, żeby nie przesadzić z wydawaniem pieniędzy, bo chętnie wtedy nabywamy ładne rzeczy, trochę jakby beztrosko.

Harmonijne aspekty przynoszą zadowolenie, spełnienie, zainteresowanie sprawami erotycznymi, wrażliwość na piękno

Nieharmonijne mogą pogorszyć kontakty z ludźmi albo powodują lenistwo.

Koniunkcja może być zarówno harmonijnym jak i nieharmonijnym aspektem. Np Wenus z Saturnem “nie lubią się”. Więc tranzytująca Wenus w koniunkcji z Saturnem może przynieść troski i zmartwienia. Wenus na Słońcu odczuwana jest jako przypływ dobrego nastroju, dzięki czemu jest się życzliwszym wobec ludzi wokół i można łatwiej zdobyć to, na czym nam zależy.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Top