Wenus – Saturn – tranzyt

Przy koniunkcji Wenus z Saturnem związki partnerskie są traktowane trochę jak ciężar, albo z dużą odpowiedzialnością. Chociaż to krótki tranzyt (działanie max. 2 dni) to możemy w tym czasie odczuwać przygnębienie z powodu związku, w jakim jesteśmy (jeśli akurat jesteśmy w związku), ochłodzenie relacji z partnerem. Wenus z Saturnem to taki test rzeczywistości – człowiek zadaje sobie pytania, jakie są podstawy mojego związku, czy opiera się na solidnym fundamencie (Saturn), czy przetrwa próbę czasu, itp. Nie jest zazwyczaj przyjemny tranzyt, ale potrzebny żeby celowość bycia razem. Dla osób samotnych może przynieść przygnębienie i mało optymistyczne rozważania, dlaczego akurat są samotne, ale można zastanowić się nad sobą i próbować dociec przyczyny samotności.  Jest to oczywiście króciutki tranzyt i nie ma się czego obawiać, że przyniesie rozłąkę czy rozstanie – to raczej skrajne przypadki. Faktyczne może brakować czasu dla drugiej osoby, albo partner może mieć sporo obowiązków, które będą blokadą (Saturn) żeby być ze sobą. Ten tranzyt może przynieść rozstanie jedynie wtedy, gdy związek naprawdę nie spełnia oczekiwań i Wenus w koniunkcji z Saturnem wyzwoli impuls do zerwania. Może pojawić się sytuacja, która będzie testem do bycia razem. Może się okazać, że partner ma jakieś obciążenia lub zobowiązania, które są dla nas przeszkodą i których nie możemy zaakceptować.  Saturn jednak sprzyja szczerości w partnerstwie, może się to objawiać tak, że po prostu będziemy musieli szczerze porozmawiać, co nas gryzie, to też szczerość wobec samego siebie. Jeśli z jakichś powodów oszukiwaliśmy siebie samych, to Wenus na Saturnie żywo uwydatni nasze błędy. Można tez odczuwać rozczarowanie partnerem. Niektóre osoby mogą działać wyrachowanie i związek jest wtedy zawarty nie z miłości, ale podyktowany względami praktycznymi.

Może być też tak, że związek partnerski będzie odczuwany jako ciężar i zobowiązanie, a nie przyjemność. Wenus to też sygnfikator przyjemności, małe radości w życiu, więc podczas tego tranzytu nie ma co liczyć na wesołe rozrywki czy szalone imprezy. Jeśli już wybierzemy się na imprezę czy spotkanie towarzyskie (Wenus), to raczej z poczucia obowiązku (Saturn) niż wewnętrznej chęci.

U kobiet Wenus w koniunkcji z Saturnem to przeważnie gorsze samopoczucie. Wenus to nasz wizerunek, piękno, styl, uroda i w połączeniu z Saturnem jest przygaszona. Można mieć poczucie, że się zbrzydło, albo nie ma czasu, żeby o siebie zadbać i wyglądać atrakcyjnie. Może spaść dużo obowiązków, tak że nie starczy już energii na dbanie o siebie. Z drugiej strony Wenus na Saturnie sprzyja osobom obowiązkowym, długotrwałemu wysiłkowi, dlatego pracowici mogą spodziewać się pozytywnych rezultatów.

Przy Wenus na Saturnie dochodzi do ochłodzenia kontaktów z kobietami w ogóle i są one raczej formalne.

Nie jest to najlepszy moment dla finansów. Może się okazać, że trzeba będzie zrezygnować z wydatku na przyjemności (np. typu urlop) bo są inne naglące potrzeby, na które trzeba przeznaczyć pieniądze. To jest tranzyt, który pokazuje, że trzeba oszczędzać zamiast wydawać.

One Reply to “Wenus – Saturn – tranzyt”

  1. za miesiac mam drugie przejscie i wszystko mi sie zgadza,u mnie jest konjunkcjav sat do wen. przygnebienie ,oszczedzanie,prob w rodzinie i zwiazku..ah …ciezko,…no i brak ochoty na imprezy…totalny brak checi,ludzie mi dzialaja na nerwy;/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Top