Wenus w Bliźniętach

Wenus w Bliźniętach uwielbia wszelkiego rodzaju rozmowy, poczucie humoru, elokwencję. Ponieważ Bliźnięta to znak powietrzny i zmienny, taką Wenus może charakteryzować brak stałości w uczuciach (o ile pozostałe elementy horoskopu nie świadczą inaczej). Może przeskakiwać od jednej znajomości do drugiej, albo być w dwóch związkach jednocześnie. Bliźnięta są bardzo ciekawskie i lubią nowinki. Wenus w tym znaku sama będzie bardzo ciekawska, będzie miała lekkie podejście do spraw związków. To również racjonalne podejście do uczuć (o ile Wenus w znakach wodnych odczuwa całą sobą, o tyle Wenus w znakach powietrznych raczej myśli niż czuje). Wenus w Bliźniętach uwielbia być otoczona wianuszkiem przyjaciół i znajomych, z którymi może pogadać i wesoło spędzić czas. Lubi różnego rodzaju wycieczki i wypady. Lubi być doceniana za swoją inteligencję. Nie przepada za nadmiernymi emocjami, nie przywiązuje się za mocno i sama nie lubi czuć się ograniczona.

Mierzi ją wszelka rutyna, także w sypialni. Kocha nowinki, interesuje ją dosłownie wszystko. Łatwo nawiązuje kontakty i może mieć szerokie grono przyjaciół. Bawią ja flirty i gierki, dlatego może mieć wiele przelotnych romansów.

Podchodzi do życia spontanicznie i otwarcie i w towarzystwie takich osób jest w swoim żywiole.

Harmonijnie aspektowana Wenus w Bliźniętach obdarza zdolnościami literackimi, talentami do sztuki albo działalności związanej z wydawnictwami i przepływem informacji. Obdarza pomysłowością i dowcipem. Dlatego tacy ludzie potrafią wykazać się dużą pomysłowością, jeśli chodzi o czerpanie dochodów.

Kobiety z Wenus w Bliźniętach nie lubią codziennej nudą życia domowego, lubią ploteczki, pogaduchy i wiedzieć co się dookoła dzieje.

Mężczyźni z tak położoną Wenus ciągną do kobiet wygadanych, dowcipnych i dobrze zorientowanych w najbliższym środowisku. Przeważnie też podobają im się niewiasty drobne i ruchliwe, dusze towarzystwa.

Podobne energie do Wenus w Bliźniętach to Wenus w III domu, Bliźnięta na descendencie i Wenus w aspekcie z Merkurym.

11 Replies to “Wenus w Bliźniętach”

 1. No to jednym słowem – przechlapane -, jeśli chodzi o trwały związek.
  U mnie w kosmogramie jest tak: Wenus w Bliźniętach w VI domu, Dsc. w Bliźniętach, Mars w Wadze w domu IX, Księżyc w Wodniku w I domu, wszystko połączone pięknym trygonem. I do tego Merkury połączony śliczną koniunkcją z Dsc. – czyli mogę zapomnieć o jakiejkolwiek trwałość…

  1. Jak to jest połączone trygonami, to są to harmonijne aspekty, więc powinny teoretycznie być ułatwienia. Jeśli Pani pragnie stałego związku, to znaczy, że ta potrzreba jest. Zrozumiałam, że Merkury jest w znaku Bliźniąt czyli w domicylu. Takie planety w domicylu są silne. Owszem Bliźnięta związane z partnerstwem mogą dawać dwoistość (np. dwóch partnerów do wyboru), ale przeważnie planety w domicylu są silne i mają łatwość wyrażania się. Jowisz teraz będzie do czerwca 2013 tranzytował przez znak Bliźniąt, więc na pewno szanse na partnerstwo będą. Będzie Pani poznawać dużo osób. Ten desc. w Bliźniętach z Merkurym może oznaczać, że pani przyciąga partnerów, którzy mają silne cechy Bliźniąt. To może być np osoba ze stellum w tym znaku albo ze stellum w III domu (naturalny sektor Bliźniąt). Pani na pewno jest osobą, która bardzo łatwo nawiązuje kontakty (Księżyc na asc. otwartość, ale i niezależność – Wodnik). Jeśli chcemy się więcej dowiedzieć o cechach partnera, to jeszcze patrzymy na Słońce i jego aspekty. Słońce w horoskopie kobiety oznacza męża, ojca, typ bardziej oficjalnego małżonka. Mars to bardziej typ fizyczny, jaki nam się podoba, kochanek, to co jest dla nas atrakcyjne erotycznie. Bliźnięta związane z 7 domem oznaczają, że pani partner będzie miał cechy tego znaku.
   Podobnie osoby z Jowiszem w VII domu, wcale nie muszą mieć dużo partnerów (tylko jeden szczęśliwy związek – Jowisz szczęście, powodzenie, czasem faktycznie nadmiar, przesyt).

 2. Coś w tym “przyciąganiu” jest. 🙂 Jak teraz patrzę na wykresy panów, którymi bardziej się zainteresowałam i vice versa 🙂 to wybieram mieszankę powietrzno-ognistą. A ostatnia dłuższa relacja nawiązała się z osobnikiem, kt. ma Asc. w Bliźniętach w koniunkcji z Wenus – 0 stp. Księżyc w Strzelcu w koniunkcji z Dsc. – 0 stp. Mars i Merkury w Lwie w IV domu. Ładna mieszanka 🙂 Było i wybuchowo, i wzniośle 🙂

 3. a propos Słońca, u mnie w VII domu, w Raku, ale w kwadraturze do Marsa, Saturna, Plutona w IX domu w Wadze. Chyba kiepsko jeśli chodzi o małżonka? 🙂

  1. Słońce w VII zawsze daje silną potrzebę partnerstwa, bo ten sektor jest w naturalnym władaniu Wagi (partnerstwo), to musi też być partner, z którym się Pani będzie utożsamiać. Aspekty Słońca do Saturna mogą świadczyć o tym, że Pani przyciąga Mężczyzn wymagających, o wysokiej pozycji, a także krytycznych i bardzo wymagających. Saturn też opóźnia, więc związek może być później niż jest oczekiwane. Kwadratury nie wykluczają partnerstwa, mogą wskazywać, że będzie ono pełne napięć i dość konfliktowe. Saturn w sensie pozytywnym daje też dużą pracowitość, pani musi mieć oparcie w partnerze. Pluton natomiast wszystko czego dotknie, to intensyfikuje. Więc Pani się na pewno podobają intensywne, trochę niebezpieczne osobowości, o dużym magnetyzmie. Może być też tak, że Pani partner będzie na Panią naciskał psychicznie, no to są tylko jedne z wielu możliwości, bo to jest dość złożony i wieloznaczny język. Polecam książkę Carol Ruchman “Astrologia – sztuka przepowiadania przyszłości”, która pisze ciekawie na temat partnerstwa i predyspozycji w horoskopie urodzeniowym. Proszę też obserwować, co się będzie działo, gdy Pani Jowisz koniunkcją wejdzie na to Słońce. Będą możliwości poznania kogoś. Jeśli jeszcze wesprą to progresje.

 4. Będę obserwoać z ciekawością, mam czas by się przygotować -, w końcu to za rok. 🙂

  Bardzo mnie też ciekawi, co będzie sie działo kiedy mój Saturn dobije Jowisza, który jest w Skorpionie w koniunkcji z MC…. hmm… hmm… mam nadzieję, że nie będzie strasznie… 🙂

  1. Saturn zawsze przynosi konsekwencje, więc może Pani przynieść sukces zawodowy, osoby z Saturnem na MC urodzeniowo są zazwyczaj wysoko cenionymi profesjonalistami. Jowisz w kon. z MC to bardzo dobry znak dla kariery zawodowej.

 5. Taak, te konsekwencje tranzytujący Saturn bardzo “ładnie” wyciąga od prawie dwóch lat. Koniunkcja do urodzeniowego Marsa, Saturna, Plutona (wszystkie w Wadze, IX dom), a teraz do Jowisza i MC. Czytałam, że to nic dobrego nie wróży, raczej samego kłopoty, nie jest to w każdym bądź razie coś pomyslnego. Dla kariery zawodowej to raczej nie, na dzień dzisiejszy jestem bez pracy. Ale, co nas nie zabije, to ponoć wzmocni. No nic, jak przeżyję, to napiszę, jak było.

  1. Saturn może faktycznie przynieść braki i opóźnienia, ale widziałam horoskopy osób z Saturnem w X domu, które wiele zawodowo osiągnęły. Saturn może przynieść Pani koncentrację na karierze tak, że się Pani mocno na tym skupi i coś trwałego osiągnie. Jakby Pani miała pracę, to mogłaby Pani osiągnąć wiele na tym Saturnie, ale nigdy nie jest łatwo. Zawsze to są obowiązki i odpowiedzialność. Z pracą i w ogóle sytuacją gospodarczą jest kiepsko nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Same tranzyty niewiele pomogą, jeśli sytuacja w kraju jest do kitu i niewiele jest możliwości. Życzę powodzenia i wytrwałości w szukaniu pracy.

 6. Myślę, że propozycja na pewno kusząca dla niektórych jednostek. Ja jednak należę do osób, które lubią samodzielnie decydować o swoim życiu. A w “gwiazdy” patrzę z czystej ciekawości, a nie by szukać ostatecznych wyroków. 🙂

  Powodzenie na pewno się przyda, więc na nie chuchnę “na szczęście” i będę mocno trzymać. 🙂

  Pozdrawiam 😉

 7. Witam . jakim jest mezczyzna jesli jest zodiakalnym bykiem wenus ma w bliznietach a mars w raku , czy to bedzie wierny i staly w uczuciach partner

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Top