Księżyc w Lwie

Uczucia Księżyca w Lwie są namiętne i gorące. Kieruje się sercem. Pozytywne cechy to optymizm i wiara we własne siły. Zazwyczaj taki Księżyc sprawia, że osoba nie ma problemów z wyrażaniem uczuć oraz ceni sobie uczciwość i szlachetność, może być nawet przesadnie wylewna.  Osoby z Księżycem w Lwie mogą być sentymentalne i lubią się pokazać – elegancko ubrać, mieć luksusowo urządzony dom, zamanifestować swoja indywidualność, strojem i zachowaniem. Kobieta z Księżycem w Lwie od razu będzie się wyróżniać – ma w swojej postawie i manierach coś królewskiego, pewną dumę i godność. Spontanicznie i od niechcenia potrafią takie osoby przejąć rolę lidera i królowej albo króla balu. Księżyc w Lwie może dawać zdolności aktorskie, w każdym razie taka osoba będzie lubiła być w centrum zainteresowania. Księżyc w Lwie lubi przebywać wśród ludzi, to nie Księżyc w Rybach albo Raku, który potrzebuje czasem samotności i ciszy. Pozytywnie aspektowany Księżyc w Lwie to niezwykła wprost uczciwość, ogromna uczuciowość, szczerość i optymizm, stałość w uczuciach.

Mężczyzna z Księżycem w Lwie pragnie kobiety reprezentacyjne, szczerej, namiętnej i uczciwej. Ceniącej sobie dobra zabawę optymistki.

Negatywnym przejawem może być egoizm, zbytnie upodobanie do przyjemności, zarozumiałość, narcyzm. Wszystko zależy od aspektów, położenia w domach i całości horoskopu.

2 thoughts on “Księżyc w Lwie

 1. Malena

  Czy podobnie działa księżyc w piątym domu? Otóż mam księżyc właśnie w 5 domu z tym że w wodniku. Wolność-owszem lubię nieraz dążę do bycia w związku z kimś ale często odczuwam strach przed tym a nawet wstręt przez przywiązaniem się do kogoś. Ale zdecydowanie lubię elegancko wyglądać stąd pytanie o działanie księżyca w 5 domu. Może to moja ascendentalna Panna? Lub mars w I domu w wadze…kto wie…może wszystko po trochu. Dodam że mam księżyc w koniunkcji z juno czyli chcę i nie chcę związków. Mam się…

  Reply
  1. Agnieszka Antosiewicz

   Może zadziałać podobnie, wstręt przed przywiązaniem do kogoś to jest właśnie ciemna strona Księżyca w Wodniku. Raczej wszystko po trochu. Juno nigdy jakoś nie rozpatrywałam, ale jak ktoś lubi to czemu nie.

   Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *