Mars w 12 domu – tranzyt

Dwunasty dom to problematyczny obszar w horoskopie, nielubiany i nierozumiany. Wiąże się ten dom z końcem spraw, etapów, samotnością, przymusowym odosobnieniem, niepewnością, strachem, obawami, lękami, nieświadomością, wycofaniem się z życia, pustelnią, zmierzchem. Energia Marsa (który włada kardynalnym i ognistym znakiem Barana i związany jest z pierwszym domem horoskopu odpowiadającym za naszą ekspresję i energię skierowaną do działania) jest w 12 domu bardzo wytłumiona, przymglona i rozmyta. Mars przebywa w poszczególnych domach od około dwóch miesięcy, chyba że akurat jest w retrogradacji to wtedy może to trwać dłużej.

Mars (czyli energia, agresja i siła przebicia) są w 12 domu w ukryciu. Odczuwa się brak energii, zmęczenie, niechęć, człowiek może na ten moment wycofać się z życia i zamknąć w odosobnieniu. Trudno walczy się o swoje, można właściwie doświadczyć swego rodzaju kapitulacji przed problemami otaczającej nas rzeczywistości albo nawet popaść w depresję. Mars w 12 domu to taka chwila na zastanowienie się, do jakich działań podeszliśmy niewłaściwie. Ponieważ planeta należy do szybkobiegnących (jej cykl trwa około 2 lata) możemy skorygować błędy, jakie popełniliśmy. Zazwyczaj kiedy Mars wychodzi już na ascendent i do 1 domu można odczuć przypływ energii. Jest to zupełnie inne wrażenie niż przy Marsie w 12 domu. Osoby, które obserwują tranzyty z pewnością będą w stanie zauważyć zmianę.

Mars w 12 domu to jednak nie same osłabiające odczucia rozmycia energii. Ponieważ 12 dom związanym jest z mistyką i natchnieniem, można zająć się wtedy sztuką (jeśli akurat ma się energię) albo oddawać medytacji i rozwinąć się duchowo w czasie trwania tego tranzytu.

3 Replies to “Mars w 12 domu – tranzyt”

  1. To przez całe życie działa na 12 dom, chyba że się Pan/Pani relokuje, gdzieś gdzie ten Mars się przeniesie do innego domu.

   1. Jak działa taka relokacja?
    Mam rozumieć, że wpisuję dane osoby x w ten sposób, że data urodzenia jest dokładnie ta sama, tylko miejsce zamieszkania inne?
    Czy ma to jakąś wyodrębnioną nazwę?
    Z góry dziękuję za odpowiedź. 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Top