Zodiak na wakacjach

Baran – pierwszy rano wstanie, spakuje się na ostatnią chwilę, a z niecierpliwości zapomni szczoteczki do zębów. Nie będzie długo się zastanawiał, gdzie pojechać, decyzję podejmie pod wpływem impulsu, ale zwróci uwagę, czy tam gdzie jedzie można uprawiać jakieś sporty, wszak bezruch go zabija. Zaliczy wszystkie zabytki i będzie częstym gościem w sali fitness, musi też w tym wypadku być pierwszy.

Byk – pojedzie na wakacje na farmę ekologiczną, żeby mieć kontakt z naturą, ale też przede wszystkim sprawdzi czy tam gdzie jedzie są udogodnienia, żeby wreszcie móc porządnie i solidnie odpocząć. Kiedy już dojedzie na miejsce, to może nawet zaśpi na śniadanie, bo ciepłe łóżko będzie tak wygodnie, że nie będzie mu się chciało wstawać . A co, w końcu jest na wakacjach i leniuchowanie na całego. Rzuci okiem na basen i salę fitness, ale nie będzie  mu się pływać ani wysilać i raczej chętniej poleży w wannie i pójdzie na odprężający masaż pleców.

Bliźniak –Zanim gdziekolwiek pojedzie popyta znajomych, obejrzy wiadomości i przeszpera wszelkie dostępne źródła informacji, żeby wiedzieć gdzie się wybiera. Poczyta trochę o klimacie regionu, przemyśli jakich znajomych można spotkać po drodze albo i na miejscu, bo nigdy nic wiadomo i ten świat jest całkiem mały. A kiedy właściwie zdecyduje, gdzie by tu jechać, możliwe, że wsiądzie na rower i pozwiedza okolicę, po drodze zagadując sąsiadów, bo przecież tyle mamy interesujących miejsc wokół siebie. A jak już zdecyduje się pojechać gdzieś dalej, to koniecznie sprawdzi czy jest tam zasięg telefonu i wszelkie media, żeby móc wysłuchać wiadomości. Gdy dotrze na miejsce, nie ma takiej siły, żeby nie spotkał jakiegoś znajomego.

Rak – Najchętniej to on by jednak został w domu. Trochę się będzie obawiał, czy może tak jechać i zostawić dom bez opieki. Nie ufa tez zbytnio jedzeniu podawanemu w restauracji, bo nie wiadomo czy oni tam przestrzegają tradycji, więc na wszelki wypadek przygotuje sobie coś na ząb u siebie. Sprawdzi czy w pokoju jest aneks kuchenny i lodówka, żeby móc w razie czego upichcić coś we własnym zakresie i czy pokoje są przytulne i czy w miejscu do którego jedzie panuje swojska atmosfera. Jak już zdecyduje się wyjść na miasto, to poczuje się trochę obco i zatęskni za swoim własnym pokojem.

Lew – Zastanowi się czy tam gdzie jedzie, będzie się gdzie pokazać. Koniecznie muszą być bankiety i przyjęcia. Do tego najlepiej słoneczna plaża i eksponowane miejsce, na którym zaraz się wygodnie rozłoży, i to w taki sposób, żeby inni wczasowicze mogli podziwiać jego piękna opaleniznę i umięśnione ciało. Chętnie też zaangażuje się w wakacyjny słoneczny romans, bo nie ma to jak dobra zabawa.

 

Panna – wybierze najtańszą, okazyjną ofertę, przy tym szczegółowo sprawdzi, jakie są udogodnienia na miejscu. Zwróci uwagę czy w pokoju hotelowym jest ręcznik, jak blisko do stacji metra i czy na karnecie na siłownię można oszczędzić. Oczywiście sprawdzi czy hotelowej restauracji są dietetyczne posiłki i czy w razie wystąpienia dolegliwości zdrowotnych w pobliżu jest apteka, a na wszelki wypadek weźmie ze sobą podręczną apteczkę z zestawem niezbędnych leków. Po wejściu do pokoju sprawdzi czy jest czysto i czy na sprzętach nie osiadł kurz. Zrobi inspekcją hotelu, porówna z resztą hoteli w jakich była, wymieni czego nie podają tu na śniadanie, a co podawali w reszcie hoteli.  Będzie narzekać na brak pewnych oczywistych udogodnień, zimne mleko na śniadanie i że potrawy w bufecie szwedzkim nie były opisane.

Waga – Nie ważne gdzie pojedzie, ważne żeby towarzystwo i atmosfera była miła. Może mieć trochę problem z podjęciem decyzji, bo będzie się starała zadowolić wszystkich, siebie, swojego partnera, dzieci i trzeba będzie iść na kompromis dokąd jechać. Oczywiście Waga nie pojedzie w ekstremalne miejsca, bo musi ładnie wyglądać i zawsze ma przy sobie perfumy i eleganckie ciuchy, bo nigdy nic nie wiadomo, a może trafi się okazja żeby wyjść i trzeba wtedy zrobić wrażenie i oczarować. Przed wyjściem na posiłek będzie długo stać przed lustrem i przebierać się, a w końcu w ostatniej chwili i tak zmieni zdanie.

Skorpion – Zaczai się w kącie i będzie hipnotyzował wzrokiem tę ponętną brunetkę. Sarkastycznym tonem wytknie obsłudze hotelowej wszelkie niedociągnięcia, tak że kelner po rozmowę z nim będzie przez pól godziny chodził zamurowany. Pani weźmie obowiązkowo zestaw czarnej koronkowej bielizny i pończochy. Skorpion jak jedzie sam, to prawdopodobnie wróci z drugą połówką.

Strzelec – No jemu to nie trzeba dwa razy mówić o wyjeździe, na samą wzmiankę o wakacjach ma przed oczami egzotyczne krainy. Im dalej pojedzie, tym lepiej, pełen spontan i zwiedzanie od rana do wieczora, a wieczorem tańce i swawole z tubylcami.

Koziorożec – Jak już jakimś cudem uda mu się wyjechać na wakacje, to będzie miał wyrzuty sumienia , że nie jest w pracy i tak weźmie ze sobą laptopa, albo sekretarkę, żeby wieczorami popracować . Nawet jak pójdzie popływać na basenie, to będzie doskonalił technikę i w międzyczasie przemyśliwał strategię działania firmy na najbliższe miesiące.  Po dwóch dniach uzna, że urlop to już w ogóle szczyt rozpusty i zacznie tęsknić za pracą i będzie się martwił czy firma da radę funkcjonować bez niego. Jeśli kogoś spotka w celach towarzyskich to i tak rozmowa po chwili zejdzie na tory zawodowe i zacznie kombinować do czego znajomość przydałaby mu się pod względem kariery. Kiedy wróci z urlopu wreszcie poczuje ulgę, że siedzi przy biurku i ma wszystko pod kontrolą, bo będąc na tym urlopie czuł się mimo wszystko trochę nieswojo.

Wodnik – weźmie plecak, odwiedzi znajomych o podobnych zainteresowaniach, z laptopem pod pacha i netem bezprzewodowym pozwiedza nie tyle miejsca co ludzi i mentalne zwyczaje, bo przyjaźń jest najważniejsza i trzeba dbać o bliskich i pokrewieństwo duchowe. Albo zrobi zlot wiedźm zainteresowanych jego dziedziną, żeby wspólnie wieczorami dzielić spostrzeżenia.

Ryby – będą się obawiać, ale w nadziei, że spotkają oświeconego mistrza i przewodnika duchowego udadzą się na medytacyjne wczasy do aśramu w Indiach. Po drodze jednak mogą zejść na manowce i upalić się jakimiś podejrzanym ziołem, które wręczy im fakir spotkany w zaułku. Intuicja podpowie im w którym kierunku podążać, a przeczucia zaprowadzą je wprost na piękną plażę. Powinny jednak uważać, żeby nie wpaść w sidła czającego się krzakami uwodziciela, są bowiem narażone na uleganie pokusom.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Top