Waga

 

WAGA (23 wrzesień – 22 październik)

 

Słońce lub silna faza Wagi daje pokojowość, kompromisowość, unikanie kłótni, dążenie do harmonii. Ponieważ Waga jest naturalnym władcą VII domu (descendentu), który symbolizuje partnerstwo, dla Wagi niezwykle ważne są wszelkie związki, przyjaźnie i dobre stosunki z otoczeniem. Przekłada się to też na żywioł powietrza, który nastawiony jest na komunikację, wymianę myśli i poglądów. Z drugiej strony, Wagom grozi pułapka niezdecydowania i dwoistości w tym, co robią .

Władczynią Wagi jest Wenus – planeta przyjemności i związków. Zatem uwielbiają życie towarzyskie, sztukę i nie znoszą ostrych konfrontacji. Dlatego mogą przesadnie starać dogodzić się innym, zapominając o sobie.

Miewają spokojny charakter i dzięki swemu sprytowi i zdolnościom interpersonalnym bywają doskonałymi dyplomatami.

Ponieważ wartości estetyczne mają dla nich wielkie znaczenie, nie cierpią chamstwa, brutalności i brzydoty. Wolą wysiłek intelektualny od pracy fizycznej. Nie lubią brudzić sobie rączek. Ogólnie mogą unikać wysiłku fizycznego i oddawać się czczym rozważaniom.

Pozytywne Wagi będą uprzejme, grzeczne, życzliwe i bardzo wrażliwe. W wydaniu negatywnym charakteryzować je będzie niestałość poglądów, nadwrażliwość i słaba wola.

Wagi ciągnie współpraca z innymi, lubią być w grupie i łatwo się przystosowują.

Lubią tez zwracać na siebie uwagę i ciągnie je działalność społeczna i artystyczna. W wypadku zaistnienia konfliktów będą starały się je łagodzić. Ponieważ nie brak im taktu i wyczucia, bardzo liczą się dla nich normy społeczne.

Potrzebują partnerów, przyjaciół i kolegów, bowiem obawiają się samotności.

Kobiety z silnie podkreśloną Wagą odznaczają się dużym urokiem i subtelną urodą, mają mnóstwo wielbicieli. Ich romantyczny charakter może jednak prowadzić do lekkomyślności.

Zwracają uwagę na to, co pomyślą i powiedzą inni, mogą więc zmieniać zdanie i poglądy jak rękawiczki lub być po prostu niesamodzielne i dość powierzchowne, przywiązując wielkie znaczenie do pozorów i osądzać innych ludzi np. po wyglądzie zewnętrznym.

W skrajnym wydaniu będą po prostu oportunistami nie posiadającymi kręgosłupa moralnego, zachowującymi się jak chorągiewka na wietrze.

Ich niezdecydowanie może być wręcz nieznośne, mogą pytać partnerów i znajomych o każdy drobiazg, zanim podejmą jakąś decyzję. Począwszy od tego, w co się ubrać, a skończywszy na sprawach dużo bardziej istotnych.

Mogą również mieć nadmierną skłonność do flirtów i miłostek i zmieniać partnerów w poszukiwaniu idealnej harmonii.

Dążą również do komfortu i starają się wykorzystać każdą sprzyjającą im sytuację w celu zdobycia środków finansowych mogących im ten komfort zapewnić.

Niezbyt dobrze radzą sobie z przeszkodami i problemami, więc mogą popadać w lenistwo.

W wydaniu pozytywnym będą przyjacielskie, uprzejme, delikatne i subtelne.

3 Replies to “Waga”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Top