Lew

 

LEW (23 lipiec – 22 sierpień)

Słońce lub silnie podkreślona faza Lwa dają władczy charakter, pragnienie bycia zauważonym, dumę, autorytet i charyzmę. Lwy uwielbiają błyszczeć, bawić się i skupiać na sobie uwagę. Przywiązują wielką wagę do tytułów nagród, honorów, bycia na widoku i popularności, wyrażania własnego zdania i poczucia własnej wartości.

Ponieważ Lwem włada Słońce i jest on naturalnym władcą V domu, symbolizującego rozrywki, przyjemności, autoekspresję i romanse Lwy mogą mieć skłonność do teatralności, dramatyzowania czy też popisywania się.

Łatwo wyobrazić sobie tę fazę rozwoju poprzez złocisty i spokojny płomień (zupełnie różny od gwałtownego ognia Barana) ogrzewający otoczenie i zachęcający do pozostania w jego pobliżu. To również znak stały i jak wszystkie znaki stałe zależy mu utrzymaniu status quo.

Lwy mają upodobanie do władzy, potrafią przy tym zjednać sobie otoczenie swoim czarem. Kierują się w życiu silnymi uczuciami i pasjami. Trudno jednakże podporządkować im się innym, bo to one lubią stać na piedestale i zdobywać wysoką pozycję społeczną. Mają swoje poglądy, które niechętnie zmieniają. Marzą o wielkich osiągnięciach i mają dużą silę wewnętrzną, dzięki której zdolne są do wykonania swoich zamierzeń.

Negatywnie ich chęć do pokazania się może manifestować się w myśl zasady „zastaw się a postaw się”, czyli życiem ponad stan. Również chęć zwrócenia na siebie uwagi otoczenia za wszelką cenę i wysokie mniemanie o sobie samym może być pułapką. Mogą też być dość naiwne i łatwowierne z racji tego, że są łase na pochlebstwa i bywają próżne. Ponieważ w życiu kierują się silnymi namiętnościami, mogą wykazywać nadmierną hojność i skłonność do flirtowania na prawo i lewo. Mogą też wikłać się w liczne miłosne intrygi.

Pozytywne cechy tej fazy to duma,  wiara w siebie, wielkoduszność, uczciwość, otwartość, poczucie humoru, optymizm, pracowitość, życzliwość i zdecydowanie.

W sensie negatywnym przejawiać się może jako zarozumiałość, tyrania, popisywanie się, zamiłowanie do luksusu, wielkopańskie skłonności, grubiaństwo i gwałtowność.

Posiadają też naturalne zdolności organizatorskie, racjonalizatorskie i umiejętność zarządzania.

Lwy uwielbiają być chwalone i bardzo łatwo je obrazić. Nie lubią tez, kiedy narzuca im się swoje poglądy. Ważny dla nich jest profesjonalizm w dziedzinie, jaką sobie obiorą, bo dzięki temu mogą otrzymać zasłużone uznanie.

Już od dziecka odznaczają się dużą indywidualnością, lubią zabawy, rozrywki i wszelkiego rodzaju przyjemności. Bardzo chętnie też opowiadają o sobie.

Niezmiernie pragną społecznej akceptacji, może im w tym pomóc jakiegoś rodzaju twórczość.

Miejsce w ciele z jakim związana jest faza Lwa to serce i krwiobieg, mogą zatem być narażone na choroby układu krwionośnego.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Top