Jak działa Wenus z Saturnem w nieharmonijnych aspektach porównawczo

Wenus jest bardzo ważna w horoskopie porównawczym, bo Wenus to u obu płci partnerstwo i podejście do partnerstwa, dlatego tak ważny jest znak descendentu, władca descendentu i jego aspekty. Zauważmy, że na kole zodiakalnym 7 dom i Waga (partnerstwo, przyjemność) są w kwadraturze z 10 sektorem Koziorożca (kariera, ambicje, status społeczny). Już samo to pokazuje, że te planety niezbyt się lubią, Wenus w Koziorożcu jest dość stłumiona i skrępowana konwenansami, aby swobodnie wyrażać siebie. Natomiast Saturn w Wadze choć według tradycji wywyższony w Wadze, to jednak brakuje mu solidnych podstaw i planecie ciężkiej pracy, ograniczeń i ambicji trudno się swobodnie wyrażać. Ta kwadratura zodiakalna wyraża dylematy wielu z nas, że musimy często poświęcać partnerstwo w imię realizowania ambicji zawodowych i że rzadko kiedy partnerstwo idzie w parze z budowaniem kariery. Często musimy wybierać jedno kosztem drugiego.

Saturn to chłód, ograniczenie, twarda rzeczywistość, a partnerstwo czasem wymaga żeby trochę powdzięczyć się, przykolorować, przymknąć oko na wady drugiej osoby. Wenus wyraża w nas wszystko to co kobiece, miękkie delikatne, wrażliwe, ładne, natomiast Saturn to goła prawda. Spotkanie Wenus z Saturnem to niczym spotkanie muślinowej tkaniny z twardą nieociosaną skałą i ta skała rwie tkaninę. Tak też często działa nieharmonijny układ Wenus i Saturna porównawczo. To są bardzo trudne układy, tym trudniejsze, że działają powoli. Saturn swym chłodem i brutalnością mrozi delikatną Wenus, często osoby, które mają np. kwadraturę Wenus do Saturna porównawczo ranią się i to Saturn boleśnie rani Wenus, krytykuje, jest obcesowy, zimny i bezlitosny. Wenus może odbierać saturnową krytykę jako okrucieństwo, bo jakakolwiek Wenus pragnie słyszeć komplementy zamiast słów goryczy. To oczywiste, bo tak gdzie pragniemy sprawiać sobie przyjemność i odczuwać radość, to nie na rękę nam krytyka, choćby jak najbardziej szczera i w dobrej intencji. Toteż Saturn w koniunkcji, kwadraturze, albo w kwinkunksie do naszej urodzeniowej Wenus to bardzo trudny układ. Partnerzy którzy mają takie układy porównawczo ranią się i to Saturn rani Wenus.  To taka bolesna miłość.

Saturn to też bolesna krytyka więc Saturn potrafi być dla Wenus obcesowo i nietaktownie nieprzyjemny, wytykać jej wady i słabości, przez co Wenus cierpi. Wcześniej czy później układ Wenus do Saturna doprowadza do ochłodzenia stosunków między osobami, które go doświadczają. Charakterystyką Saturna jest to, że działa dość wolno, więc sygnały, że coś jest nie tak mogą dochodzić do obu osób bardzo powoli i trwać to może nawet latami. Wyjątkiem są tu aspekty harmonijne, które przyczyniają się do trwałości związku.

Jeśli mamy z kimś nieharmonijne aspekty Wenus do Saturna  nie znaczy to, że taki związek się rozpadnie, ale na pewno będzie bardzo trudny i pełen wyzwań.

Właściciel Wenus będzie czuł, że Saturn go ogranicza, krytykuje, wynajduje w nim wady i słabości zamiast pogłaskać po głowie i tam, gdzie oczekuje miłości, dostaje chłód. Partner z ziemskim Saturnem może krępować, ograniczać i tłumić swobodę powietrznej Wenus. Saturn potrafi jednym okrutnym słowem doprowadzić Wenus do łez.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Top