Wodnik

 

WODNIK (21 styczeń – 20 luty)

 

Słońce w Wodniku, silna faza Wodnika lub podkreślony Uran dają ludzi ekscentrycznych, oryginalnych i pomysłowych. Wodniki uwielbiają wszystko co nowe, niezwykłe i postępowe. Posiadają twórczy umysł, ale i silny zdecydowany charakter. Nie znoszą narzucania poglądów i już od małego uwielbiają przewodzić otoczeniu. Ponieważ Wodnik jest znakiem stałym i powietrznym, jak wszystkie znaki stałe cechować go może wielki upór. Najwyżej rozwinięta faza powietrzna przywiązuje ogromną wagę do spraw komunikacji i intelektu. Wodniki łączą przebłyski intuicji ze zdrowym rozsądkiem. Mają bardzo otwarty umysł i ciągną je wszelkie niewyjaśnione zjawiska. Mogą więc wykazywać wielkie zainteresowanie wiedzą mistyczną.

W pozytywnym wydaniu bywają wielkimi altruistami, służącymi całej ludzkości, w negatywnym, to zwyczajni egoiści skoncentrowani na sobie. Uran (władca Wodnika i XI domu) nie znosi wszelkich ograniczeń. Ponieważ XI dom odpowiada za wszelkie towarzystwa, kontakty i przyjaźnie, dla ludzi tych niezwykle ważne będzie posiadanie przyjaciół. W przyjaźni zresztą mogą być o wiele bardziej oddani niż w związkach.

Z drugiej strony, jeśli chodzi o pracę, to wolą wykonywać ją według własnych zasad. Wodniki zawsze patrzą w przyszłość i intuicyjnie wyczuwają zbliżające się zmiany. Mają wrodzoną umiejętność wyczuwania nowych, nadchodzących trendów w świecie.

Ponieważ nie cierpią narzucania czegokolwiek i przymusu, niezbyt dobrze znoszą pracę wymagającą wielkiej dyscypliny (to domena Koziorożca).

Potrafią wykazać się wielką kreatywnością, o ile pochłonie je jakaś idea lub pomysł.

W ciągu całego życia narażone są na wiele niespodzianek, niekoniecznie przyjemnych.

Często zmieniają zawody, najgorsze bowiem, co może spotkać Wodnika, to nuda. Do spraw finansowych podchodzą dość niefrasobliwie, dlatego bywa, że ich sytuacja materialna jest zmienna.

Ze względu na dużą ekscentryczność i nietuzinkowe poglądy, mogą czuć się osamotnione i niezrozumiane.

W pozytywnym wydaniu będą uduchowionymi filozofami i reformatorami, kierującymi się wyższym dobrem i wielką ideą.

W sensie przesadnym, aspołecznymi anarchistami i buntownikami przeciwko wszystkiemu i wszystkim.

Jeśli uznają, że służą słusznej sprawie, to pochłonie ona całą ich energię i wykażą się zadziwiającym uporem w dążeniu do celu.

Aby Wodnika do czegoś przekonać, należy wykazać się logiką. Z drugiej strony to wielkie uparciuchy, mogą fanatycznie i kurczowo trzymać się jakiejś idei i wymuszać na otoczeniu przyjęcie swoich poglądów.

Dążą też do samodzielności i niezależności. Indywidualizm Wodnika może być niezrozumiały dla większości ludzi. Często w życiu kierują się impulsami. W kontaktach z innymi ludźmi wymagają szczerości i otwartości.

Wiele Wodników może mieć problem, jeśli chodzi o utrzymanie dyscypliny.

Zawody związane z energią Wodnika to lotnictwo, wszelka nowoczesna komunikacja (w tym internet), technika, fizyka, psychologia, astrologia, wiedza okultystyczna.

Wodniki trudno jest zrozumieć. Otoczenie może postrzegać je jako zupełnie oderwane od rzeczywistości.

Również w związkach są wielkimi idealistami, mogą zakochiwać się „od pierwszego wejrzenia” ale i nagle zrywać. W miłości ważna jest dla nich komunikacja z partnerem i porozumienie duchowe, a najlepiej związek będący mieszanką przyjaźni i romantycznych porywów.

Mimo, że uwielbiają zmieniać świat, same pozostają niezmienne w swej zmienności.

Archetypowym przykładem fazy Wodnika jest postać szalonego naukowca-geniusza owładniętego ideą, poświęcającego się tej idei, a jednocześnie niezrozumianego przez środowisko. Nic w tym dziwnego, bowiem każda nowa, postępowa idea zanim stanie się obowiązującym standardem  i obowiązującą normą (koziorożcową) zazwyczaj napotyka na pukanie się po głowie i sprzeciw wyznawców istniejących norm i porządku.

Pozytywne cechy tego znaku to: awangardowość, wiara w siebie, intuicja, wolnościowe podejście, oryginalność, wrażliwość, humanitaryzm, przyjacielskość.

Negatywne to: upór, nieprzewidywalność, fanatyzm, ekstremizm, egoizm, impulsywność, lenistwo.

2 Replies to “Wodnik”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Top