Saturn w Pannie

Saturn w Pannie jest w swoim żywiole. Znak Panny i Koziorożca (którego władcą jest Saturn) tworzą trygon żywiołu ziemi wraz ze znakiem Byka. Saturn w tym ziemskim i zmiennym znaku czyni jego właściciela bardzo skoncentrowanym na kwestiach zdrowotnych. Osoba z tak położonym Saturnem będzie interesować się dietami, zdrowym odżywianiem, ćwiczeniami, będzie ciężko pracować nad zachowaniem zdrowia, w tych sprawach może osiągnąć wielką dyscyplinę. Niestety w sensie negatywnym tak położony Saturn może manifestować się jako problemy ze zdrowiem, ponieważ Saturn to blokada, przeszkoda, zahamowanie, które musimy pokonać.

Znak Panny odpowiada za naszą prace i podejście do niej. Saturn w tym znaku (przeważnie) spowoduje, że osoba będzie miała bardzo poważne i drobiazgowe podejście do pracy, może niesamowicie wręcz czepiać się szczegółów i koncentrować na nich całą swoją uwagę, tracąc przy tym obraz całości problemu, nad którym pracuje.  Osoby z Saturnem w Pannie zazwyczaj lubią drążyć jakąś kwestię, nie chcą odpuścić, kiedy już czegoś się uczepią, potrafią analizować w nieskończoność. Dlatego w sensie pozytywnym to zdolności analityczne. Ponieważ Panna to znak zmienny, to osobom z Saturnem w tym znaku może trochę brakować wytrwałości i mogą gubić się po drodze w szczegółach. Saturna często wiąże się z karmą, czyli pewnego rodzaju dziedzictwem, jakie wynosimy z poprzednich wcieleń (zakładając, że w ogóle istnieje coś takiego).

Rozpatrując Saturna pod tym kątem można powiedzieć, że osoby mające go w znaku Panny były w poprzednich wcieleniach leniami i bałaganiarzami i teraz będą musiały nadrobić te niedociągnięcia, kiedy Saturn weźmie je “za mordę” i do roboty ;). Albo Saturn wywoła takie problemy w ich życiu, że będą niejako zmuszone do przyjęcia na siebie ogromnej dyscypliny i odpowiedzialności w kwestiach warsztatu pracy i zdrowia (będą np. zmuszone przestrzegać restrykcyjnej diety, chcąc zachować dobre zdrowie). Tam, gdzie mamy Saturna lubimy budować systemy wartości i pewnego rodzaju konstrukcje, dzięki której czujemy się pewnie (coś, co da nam oparcie). Osoba z Saturnem w Pannie będzie mieć potrzebę poczuć się bezpiecznie w pracy i stosując dyscyplinę podczas dbałości o swoje zdrowie. To może też rodzić poczucie, że jest się ograniczanym i przymuszanym do “uwierających” obowiązków życia codziennego. Panna to właśnie ta codzienna rutyna, wszystkie obowiązki, które wykonujemy już mechanicznie, jakby od niechcenia i osiągnęliśmy już  w nich mistrzostwo właśnie dzięki temu, że były powtarzane codziennie. Saturn w tym znaku mówi, że będziemy musieli się ostro przyłożyć do codziennych obowiązków i nic nie zostanie nam odpuszczone. Jeśli czegoś nie dopatrzymy, to potem za to odpowiemy i Saturn (albo właściwie my sami) zrujnujemy sobie np. zdrowie. Saturn w Pannie musi dopiero uczyć się tego, co już posiada Saturn w Koziorożcu.

Panna to przystanek w rozwoju z trzech ziemskich faz (pierwszą jest Byk, a ostatnią Koziorożec). Osoba z Saturnem w Pannie musi nauczyć się nabywać dopiero wytrwałości.

Ponieważ Panna jest bardzo konkretnym znakiem (ziemskie znaki cenią sobie konkret właśnie), lubi namacalne efekty, nie przepada za filozofowaniem dla filozofowania (to oczywiście tez zależy od reszty horoskopu), Saturn w Pannie potrzebuje doświadczać owoców swojej ciężkiej pracy. Osoba z takim Saturnem może być nadmiernie krytyczna, interesowna i podejrzliwa. Saturn w Pannie ceni sobie zdrowy rozsądek i praktyczne podejście. Tu też wiele zależy od reszty horoskopu, położenia Saturna w domach i jego aspektów z innymi planetami. Przynosi też zazwyczaj dużą ostrożność.

Saturn w Pannie może oczywiście przynieść problemy ze zdrowiem albo przesadną dbałość o zdrowie, zakrawającą o hipochondrię. Ale w pozytywnych aspektach może dawać zainteresowanie medycyną i sposobami zapobiegania chorobom, poprzez wykształcenie sobie pozytywnych nawyków, albo osoba z takim Saturnem po prostu zostaje zmuszona do zainteresowania się tymi kwestiami poprzez okoliczności życiowe (np. chorobę, która zmusi ją do pewnego rodzaju dbałości i powagi).

Taki Saturn może spowodować, że praca będzie postrzegana jako brzemię lub ciężar, ale tylko w wypadku, gdy brak takiej osobie wewnętrznej dyscypliny.

One Reply to “Saturn w Pannie”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Top