Mars w 1 domu – tranzyt

Podczas przejścia Marsa przez Ascendent doświadczamy przypływu energii. To może być czasem subiektywne odczucie, że oto coś się dzieje z nami i mamy więcej pary do życia w ogóle, bo pierwszym domem naturalnie włada Mars, któremu jest przyporządkowany znak Barana. Mars w pierwszym domu jest więc trochę u siebie, niezależnie od tego w jakim znaku mamy ascendent. Zatem tranzyt Marsa przez pierwszy dom horoskopu indywidualnego zawsze wiąże się ze wzrostem pewności siebie, większą agresją, mamy więcej wiary we własne siły, silnie odczuwamy swoją indywidualność, ale też możemy być bardziej impulsywni, skłonni do konfrontacji, walki o własne zdanie, walki o swoją niezależność.

To dobry moment na rozpoczynanie nowych projektów. Cykl Marsa trwa około 2 lata, więc warto zaobserwować, jak się zachowujemy w trakcie trwania tego tranzytu.  To jest tranzyt wspomagający aktywnośc fizyczną, chętniej uprawia się sport, ale wymagający krótkotrwałego wysiłku. Może być podwyższona temperatura ciała. Przy nieharmonijnych aspektach do innych planet może dość do uszkodzenia ciała. I powinno się unikać wszelkich konfrontacji fizycznych, bo można oberwać. Przy tranzytach Marsa przez asc. sami jesteśmy bardziej skłonni do przemocy albo możemy stać się jej ofiarą, działa to w obie strony.  W czasie trwania tego tranzytu (a już właściwie 2 dni przed) możemy działać pośpiesznie i nieprzemyślenia, bo Mars to instynktowne działanie, pierwotny impuls energii – byle do przodu. Może być trudno się zastanowić i usiąść na spokojnie bez emocji, bo Mars działa tak, że jesteśmy w gorącej wodzie kąpani i chcemy już, natychmiast.

Dla osób, które podczas tranzytu Marsa przez 12 dom cierpiały na spadek energii życiowej, Mars w 1 domu to ożywczy powiew, który stymuluje je do działania tak, że można wreszcie wsiąść się w garść, jeśli do tej pory odczuwało się swego rodzaju rozmemłanie.

Niektóre osoby mogą doświadczać naprawdę sporego pobudzenia, wręcz nie dadzą rady usiedzieć w miejscu. U mnie np. Mars w 1 domu powoduje, że więcej ćwiczę, co prawda jestem osobą, która regularnie ćwiczy, ale na Marsie w 1 domu zawsze wynajduję sobie jakieś dodatkowe zestawy ćwiczeń i nie sprawiają mi one najmniejszego problemu.

Oczywiście łatwo jest popadać w stany irytacji czy przyjmować postawę zaczepną wobec innych osób, ale to są wszystko indywidualne przypadki, w zależności od tego gdzie leży Mars w horoskopie indywidualnym. Innym negatywnym skutkiem tej energii mogą być wypadki, poparzenia, skaleczenia (bo Mars to ostre przedmioty i ogień, a pierwszy dom to nasze ciało), ale przy wypadkach (które mają oczywiście niespodziewany charakter) może być wmieszany Uran. Mars to taki impuls, który zagrzewa do zrobienia czegoś z naszym życiem, zmiany sytuacji, choćby na chwilę. I przy tranzytach planet ciężkich zmiany mogą być spore, ale generalnie to dwu-, trzydniowy tranzyt.

Top