Pluton – Wenus – tranzyt

Jakikolwiek tranzyt Plutona wyzwala potężne siły i przynosi zdarzenia “losowe”, czyli takie na które nie mamy wpływu i musimy im się poddać. Zazwyczaj tranzyty Plutona do Wenus przynoszą nową miłość, co wcale nie równa się byciu razem w związku. Ponieważ Wenus symbolizuje w naszym horoskopie związki z innymi ludźmi, przyjemności i upodobania czy tego chcemy czy nie, wszystkie dziedziny dotyczące Wenus ulegną zmianie. Po zakończeniu tranzytu nie będziemy już tymi samymi osobami. Nasze podejście do spraw miłości ulegnie transfromacji (Pluton). Zazwyczaj przyjmuje się, że harmonijne aspekty takie jak trygon czy sekstyl przynoszą ułatwienia czy też przekonanie, że sprawa się uda. Tak jest, ale niekoniecznie w przypadku Plutona. Jeżeli akurat jesteśmy w związku, który nie jest zbyt intensywny, czujemy że czegoś brakuje, to podczas tego tranzytu możemy pożegnać się z partnerem. Pluton tak intensyfikuje wszelkie odczucia i doznania, że potrzebujemy głębokiej więzi na poziomie duchowym.

Jest to bardzo długi tranzyt, bo Pluton jest najwolniejszą planetą. Trwa do kilku lat.

Uczucia pod wpływem tego tranzytu można określić jednym słowem – potężne. Możemy mieć wrażenie, że oto doświadczamy swojej najdzikszej, zwierzęcej natury w sposób niekontrolowany, bo to czego doświadczamy kontroluje nas. Wszystkie żądze, które grzecznie siedziały (a może na wpółświadomie) ukryte pod płaszczykiem saturnowego konwenansu wyłażą na wierzch i domagają się zaspokojenia. Podczas tranzytu Plutona do Wenus możesz nie jeść i nie spać w nocy fantazjując o obiekcie westchnień i nie będą to romantyczne westchnienia, ale ciężkie i przytłaczające pragnienie, od którego nie można się uwolnić.

Jeśli więc twój wybranek albo wybranka zapewnia cię o swojej miłości, a nie do końca mu wierzysz, to sprawdź jego tranzyty progresje i dyrekcje. Jeśli akurat Pluton tranzytuje jego Wenus, to z pewnością nie kłamie. Miłości, która narodziła się “na Plutonie” nie sposób z niczym innym pomylić i choć obsesyjna i opętańcza, to z pewnością szczera aż do bólu.

Oto kilka przykładów, jak może się zamanifestować tranzyt Plutona do Wenus:

– intensywniejsze niż zwykle potrzeby seksualne,

– miłość o bardzo silnym zabarwieniu erotycznym,

– frustracja (jeśli nie mamy możliwości realizacji pragnień),

– obsesja względem pożądanej osoby, poczucie że jest się opętanym przez daną osobę,

– uczucie przymusu, poczucie bycia pod presją, niemożność uwolnienia się na czas trwania tranzytu,

– łamanie tabu seksualnych,

– wrażenie, że oto przeżywa się miłość swojego życia, że to” ten jedyny” albo “ta jedyna”,

– zmiana upodobań, gustów, u kobiet może być zmiana stylu ubierania się i wizerunku (Wenus pod wpływem Plutona ulega transformacji),

– intensywny pociąg względem jednej osoby,

– huśtawki emocjonalne,

– zazdrość, zaborczość,

– możemy stać się ofiarą manipulacji w związku albo sami wdać się niewiarygodny związek, w którym będziemy manipulować, związki na krawędzi miłości i nienawiści,

– zmiana podejścia do finansów, pojawienie się możliwości zarabiania albo przy nieharmonijnych tranzytach utrata źródeł dochodu,

– zmiana wyznawanego systemu wartości,

– uczucie, że miłość, której doświadczamy to fatum, na które nie mamy wpływu,

– toksyczna, obsesyjna miłość,

– łamanie norm i konwenansów w celu zdobycia tego, czego (albo kogo) pragniemy,

Przy aspektach nieharmonijnych (kwadratura, opozycja, kwinkunks) będzie to przeważnie rozpad związków albo wszelkich wartości, które symbolizuje Wenus i może to być niezwykle trudny okres w życiu osoby, która tego doświadcza.

29 Replies to “Pluton – Wenus – tranzyt”

 1. Niestety , już wiem , jak to jest z tymi planetami. Mimo, że od czasu przejścia Plutona przez moją natalną Wenus (w VIII domu, w radiksie tworzą kwadraturę) minęło już kilka lat, tak naprawdę jeszcze się nie pozbierałam. Trzęsienie ziemi o ogromnej mocy dotyczyło właśnie spraw VIII domowych i był to dramatyczny okres w moim życiu. Powyższy artykuł czytałam, po raz kolejny nie mogąc wyjść z podziwu nad trafnością astrologicznych interpretacji.

  1. czy u ciebie wszystko sie sprawdzilo co jest opisane wyzej? boje sie tego tranzytu ktory ma miec moj mąż za osiem lat i to na same walentynki,jestem przerazona,jak o tym pomysle!
   kurde,bardzo go kocham i nie chce zeby sie zakochal w kim innym,bardzo go uwielbiam i on jest moim idealem. ja wtedy bede miala tranzyt w tym samym czasie pluto kwadrat merkur a po paru dniach jeszce pluto kwadrat pluto.natalnie i merkur i pluto w domu 12.pluto rzadzi asc,a merkur rzadzi domem 11.co to moze przyniesc??
   a u meza to wenus rzadzi asc i stoi wenus mu w domu dwunastym

   1. Spokojnie, jeśli jesteście w szczęśliwym związku, to ten tranzyt może spowodować, że twój mąż bardziej się np. zainteresuje sprawami erotycznymi albo zmieni podejście do kobiet (Wenus – kobiety). Jeden z moich znajomych, który miał tranzyt Plutona do Wenus nie zakochał się, ale zmienił podejście do kobiet, które wcześniej niezbyt dobrze traktował. Natomiast po tym tranzycie dotarło do niego parę spraw, które np. mnie jako kobiecie wydają się oczywiste, natomiast dla niego już takowe nie były. Czasem tranzyt może dotyczyć córki (Wenus – córka), na pewno będzie jakaś transformacja.
    Tak, u mnie się sprawdziło, bo wszystko to pisałam z autopsji i że tak powiem “na gorąco”.

   2. Jak Wenus rządzi asc. (wygląd), to mąż może bardzo mocno się zmienić zewnętrznie, może np. zmienić sposób ubierania, może się zmienić jego ciało (asc). Niektórzy np. zaczynają ćwiczyć i wyglądają lepiej niż do tej pory. Kiedy mnie Pluton walnął Wenus i Księżyc, to wymieniłam praktycznie garderobę i zaczęłam się obierać bardzo powściągliwie w plutoniaste, intensywne kolorki (czernie, bordo), a wcześniej nosiłam bardzo pstrokate ubrania, można było znaleźć każdy kolor w mojej szafie. Zaszło tez sporo zmian w moich emocjach i podejściu (Księżyc).

  2. U mnie parę lat temu Pluton przeszedł przez moją Wenus w piątym domu, która w radiksie jest w koniunkcji z uszkodzonym Marsem (przez kwadraturę Urana i Plutona) i zniszczył moje małżeństwo. W tej chwili tranzytuje (koniunkcja) Słońce mojego byłego męża i Księżyc mojej córki. Nadal jednak nie mogę zrozumieć, jak planety mogą mieć wpływ na moje życie.

 2. witam,
  czego mogę się spodziewać po wejsciu plutona na dsc (to bedzie dopiero na początku 2013)?

  dodam iż pluton w natalnym znajduje się w piatym domu w wadze w tym domu jest również saturn

  z góry dziękuje za info

  1. Ponieważ 7 dom jest naturalnym domem Wagi (związki z innymi ludźmi, partner, małżonek i przyjemność) to taki Pluton wchodzący na desc. może przynieść nową miłość o zabarwieniu silnie erotycznym albo taką, że mamy wrażenie, że los, przeznaczenie. 5 dom dotyczy przyjemności, ekspresji, sportu, romansów i dzieci. Pluton ma oczywiście moc transformacji. Na pewno Pani zmieni wizerunek na bardziej intensywny, może Pani dokonać istotnych zmian w wyglądzie, bo ten Pluton będzie aspektował też asc. Pluton na desc może przynieść nowy związek, zmienić kompletnie podejście do związków, przynieść nowe upodobania, może pani spotykać osoby silnie na panią oddziałujące, z silnie podkreślonym znakiem Skorpiona. Proszę poczytać o tanzytach Plutona do Wenus, tutaj to będzie działać podobnie. Planeta tranzytująca niesie energie domu, w którym przebywa natalnie, ale akcja rozgrywa się w domu przez który tranzytuje. Jeśli ma Pani również Saturna w 5 domu, to taki Saturn może dawać dużą systematyczność w dziedzinach związanych z 5 domem i poważne traktowanie romansów. Pluton w 5 natalnie daje natomiast intensywny wizerunek, magnetyzm, trudno przejść oboka takiej osoby obojętnie. Myślę, że to będzie dla Pani bardzo bardzo ciekawe przeżycie. Po zakończeniu tranzytów Plutona nie jesteśmy już takimi samymi osobami, jak byliśmy wcześniej.
   Tutaj ma Pani trochę info na ten temat:

 3. Dziękuje pięknie za odpowiedź i materiały 🙂 niezłą w takim razie transformacja się szykuje ..oczywiście poinformuje o działaniu tranzytu owej planety 🙂 pozdrawiam

  1. Proszę,
   jeśli podejdzie Pani z optymizmem i przygotuje się to na pewno może Pani wyciągnąć korzyści z tych układów. Pozdrawiam

 4. No, dobrze. A jak rozumieć Plutona jeśli w horoskopie URODZENIOWYM kobiety Pluton jest w opozycji do Wenus i w kwadraturze do marsa, u mężczyzny (też w urodzeniowym) Pluton jest w kwadraturze do Wenus, a jej Pluton w ich horoskopach porównawczych tworzy kwadraturę do jego Wenus?

  1. To np. w związku może być zazdrość, związek może być bardzo intensywny, może obojgu przynieść transformację. Możecie mieć oboje wrażenie, że fakt, że się spotykacie to “przeznaczenie”.

 5. A jak zadziała Pluton tranzytując Sońce natalne w IV domu w Koziorożcu (blisko IC)?
  natalnie pluton ze słońcem i jowiszem tworzy wielki trygon

  1. Zintensyfikuje i wzmocni. Słońce to tożsamość i to, z czym się identyfikujemy, natomiast trygony mają działanie wzmacniające. Może dać poczucie mocy, trudno się będzie panu oprzeć, łatwiej Panu będzie zdobyć to, na czym Panu zależy. Mogą być jakieś ekstremalne i transformujące przeżycia w kwestiach IV domu.

 6. Witam,
  Widze,że akurat trafiłam w temat bo właśnie bedzie mi się zaczynał a własciwie zaczyna tranzyt plutona do wenus 🙂
  Ciekawa jestem co Pani sądzi o tranzycie (kwadratura) plutona z 9 domu do wenus w piatym w wadze , urodzeniowy pluton znajduje się w szóstym domu w skorpionie ,podobnie jak saturn , który przy okazji kończy swój cykl w szóstym domu 🙂 Dodam,że studiuję w szkole artystycznej 🙂
  Pozdrawiam 🙂

  1. Kwadratury są trudne, a zwłaszcza już planet ciężkich. Pewnie przyniesie to jakieś przewartościowanie twórczości (V dom), związków (Waga), podejścia do dzieci i romansów. Może być jakiś trudny, “transformujący” związek. Planety w tranzytach prócz swojej podstawowej charakterystyki niosą zawsze energie aspektów, jakie tworzą w horoskopie urodzeniowym. 6 dom to praca i obowiązki. Pluton w tej chwili do 2014 będzie tworzył kwadratury z Uranem więc również Uran uderzy w Wenus. Związki partnerskie (Wenus) mogą być niestabilne. Z drugiej strony można się wiele nauczyć podczas takich trudnych aspektów.

 7. A czego mogę się spodziewać po tranzycie Plutona do urodzeniowej Wenus w IV domu, która jest w opozycji do Saturna (X dom, rak), MC, w kwadraturze do ASC, Plutona (na ASC od strony XII domu, Waga) i Jowisza na DSC w Baranie? Będę wdzięczna za odpowiedź.
  Trafiłam tu ze wględu, na tranzyt Saturna do Urana, którego mam w II domu. I faktycznie mam poczucie, że 21.12.2012 znamionuje dla mnie czas dużych zmian.
  Zdrowych, pogodnych świąt. 🙂

 8. u mnie pluto tranzytowal wenus w konjunkcji kiedy mialam 18-19 lat i to mi mi przynioslo plutoniczna milosc plus dziecko.
  poznany facet byl wtedy dla mnie idealem,a tak naprawde byl niszczacy mnie i “ciagnacy ” na dno. ten partner byl do tego stopnia wladczy i zawladna moja osoba do tego stopnia ze stalo sie to chore zachowanie np. nie pozwolil mi zrobic prawa jazdy , mielismy juz corke a ja chcialam sie rozwijac bo bylam mloda jak wczesniej wspomnialm,a on mi na to nie pozwolil.
  ten chory zwiazek z nim trwal 6 dlugich mozolnych lat dopuki jowisz nie wszedl w moj znak i dodal mi skrzydel plus znowu PLUTO w sekstylu do moich planet w wadze a mam ich tam 5.
  dzieki temu sekstylowi zmienilam wszystko w swoim zyciu !
  poznalam kogos nowego a z koleji ten nowy ,a obecny juz maz mial wtedy pluto trygon wenus. czyli nasz zwiazek zaczal sie na plutonie u niego w trygonie a u mnie jedynie do wenus sekstyl jowisza .moim zdaniem to pluto zamanifestowal i zmienil moje zycie.
  tyle co z przeszlosci i teraz w moim horoskopie pluto wszedl mi w dom 3 i zaczelam sie ponownie uczyc i zrobilam to prawo jazdy ktore kiedys marzylam miec:)
  u mnie zycie najbardziej sie zmienia kiedy mam tranzyty plutona no i jowisza bo mam wtedy duuuuzo energi poprzez optymizm-chce mi sie wtedy wiecej niz normalnie!
  kocham jowiszowe i plutonowe tranzyty.z koleji nienawidze saturna i neptuna.wiecej o nich znajdziecie na tym samym portalu ale na podstronie saturn i neptun.tam postraam sie w skrocie nap.co przezywalam wtedy.
  pozdrawiam

 9. Ja z kolei przygotowuję się na koniunkcję plutona z moim księżycem w 1 domu – na dodatek w opozycji do słońca w 7 domu. Co to może dla mnie oznaczać???
  Dodam, że mój urodzeniowy pluton jest w 9 domu w wadze, jest niestety w kwadraurze zarówno do słońca jak i mojego księżyca? Masakra czy jakoś to przeżyję, co myślicie?

 10. Od prawie pół roku Pluton targa moją Wenus w 12 domu… kwadraturą (Wenus jest w Wadze).
  Do tego ten Uran robiący opozycję do Wenus i Saturn targający planety osobiste w Skorpionie.
  Oczywiście skutkuje to depresją głębszą niż kiedykolwiek i “wielką miłością”, która nie może zostać spełniona.
  Nie radzę sobie z niczym za bardzo na tę chwilę.
  Mam nadzieję, że jak tylko Pluton/Uran zostawią moją Wenus i Saturn wyjdzie z Skorpiona to to wszystko się skończy.
  Chyba najsmutniejszy jest fakt, że to głębokie uczucie zniknie i będzie po nim tylko wspomnienie. 😉 Ale dało to pewien dystans do wielu spraw, szkoda tylko, że z dystansem przyszła obojętność wobec życia i oziębłość uczuciowa.

 11. Miałem pewien czas temu tranzyt Pluton/Wenus podobno mocno problematyczny i też z Saturnem Pluton walczył i co było???A no nudy!Tylko kilka niemiłych spotkań ,może ze 3 akty agresji(ale niezbyt groźne)ale nie doznałem ani noża w plecach ani złamania podstawy czaszki.

 12. Mój kolega w którym się zakochałam ma tranzyt Plutona w koniukcji do Wenus to już 2 lata tranzyt konczy się w marcu 2017 a ja.. no coz przezywam najgorsze 2 lata swojego krótkiego zycia jestem zakochana w nim a on ma narzeczona i planują slub;/ mam wrazenie ze codziennie ktoś wbija mi noz w sercekiedy ten kosmar się skończy?

  1. Można sprawdzić w programie astrologicznym, trzeba wpisać datę i godzinę urodzenia i osoba, która potrafi odczytać symbole może sprawdzić kiedy.

 13. mojemu mezowi zaczal sie pluto kwadrat wenus i ma kochanke z 3 dzieci,nie wiem czy to na tyle powazne zeby bac sie rozpadu naszej milosci ?my poznalizmy sie na pluto trygon wenus kiedy u niego byl ten tranzyt.cop jest silniejsze?”ich czy nasz tranzyt?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Top