Horoskop tygodniowy 18-24 luty 2019

W poniedziałek Słońce będzie przebywać w ostatnich stopniach Wodnika i Księżyc zbliża się do pełni w znaku krytycznej Panny, ale w tym momencie jest on w znaku twórczego Lwa. Zbliżająca się pełnia może powodować nerwowość i nasilenie objawów chorób, zwłaszcza stanów zapalnych w organizmie, dlatego dbajmy o siebie i nie forsujmy się. Słońce w aspekcie zerowego sekstylu do Urana w ostatnich stopniach Wodnika doda nam oryginalności i podkreśli potrzebę wolności i indywidualności. Natomiast nadchodząca pełnia może spowodować u niektórych postawę buntowniczą i wojowniczą co podkreśli sekstyl Marsa do Słońca. Ten aspekt sekstylu Marsa do Słońca odczujemy zwłaszcza pod koniec tygodnia. Przyniesie on przedsiębiorczość, może potrzebę uprawiania sportu czy większej aktywności fizycznej.
Mars w pierwszych stopniach znaku solidnego Byka doda wszystkim znakom ziemskim czyli Bykom, Pannom i Koziorożcom energii do działania i przedsiębiorczości.
We wtorek Słońce już będzie w pierwszych minutach znaku nieodgadnionych Ryb. Co może spowodować, że niektórzy poczują się lekko zakręceni i skołowani. Przy takim położeniu Słońca nie do końca wiadomo o co chodzi. Znaki wodne czyli Raki, Skorpiony i Ryby mogą odczuć potrzebę pomagania innym, wszak Słońce w Rybach lubi wyrażać swój altruizm. Słońca w Rybach to też dobry moment na medytację, modlitwę i odosobnienie.
Słońce w Rybach będzie sprzyjać wszystkim osobom twórczym, być może poczujecie przypływ natchnienia.
Jowisz w dalszym ciągu przebywa w swoim domicylu czyli w znaku Strzelca i dodaje wszystkim znakom ognistym energii i pewności siebie. A zatem Barany, Lwy i Strzelce nie powinny narzekać na brak propozycji i możliwości wyjazdów, a także pewności siebie. Zwłaszcza osoby, które mają Słońce lub planety urodzeniowe w ostatnich dekadach znaków ognistych odczują energetyzujący wpływ Jowisza. Te znaki powinny jednak też trochę uważać, żeby nie przesadzić, bo czasem za dużo dobrego może dać efekty odwrotne do zamierzonych.
Barany urodzone pod koniec powinny uważać na nieoczekiwane sytuacje, ponieważ Uran w koniunkcji do Słońca może być niebezpieczny, to planeta nieoczekiwanego, więc zwłaszcza miejcie się na baczności podczas jazdy samochodem i podczas wykonywania wszelkich czynności wymagających skupienia uwagi. Z drugiej strony Uran to też nagłe i nieoczekiwane zwroty akcji, więc może akurat ktoś albo coś pozytywnie was zaskoczy.
Na początku tygodnia Merkury zrobi koniunkcję z Neptunem w znaku Ryb, więc szczególnie uważajmy podczas podpisywania ważnych dokumentów. Ta koniunkcja sprawi, że łatwo będzie o nieporozumienia lub może nawet bardziej o niedopowiedzenia. Z drugiej strony osoby mające do czynienia z mediami i środkami przekazu mogą liczyć na wzrost popularności, Neptun potrafi dodać uroku, omamić ale także w negatywnym aspekcie okłamać. Pozytywnie koniunkcja Merkurego do Neptuna może się zrealizować jako przypływ weny twórczej i dziwacznych pomysłów jakby nie z tej ziemi.
Również Wenus utworzy koniunkcję z Saturnem w znaku bardzo wymagającego Koziorożca. Znaki ziemskie czyli Byki, Panny i Koziorożce zwłaszcza z drugiej dekady znaku mogą zostać poddane testom lojalności w związkach partnerskich albo rozliczyć partnera lub partnerkę z przeszłością.
Wenus w Koziorożcu jest bardzo wymagająca i nie lubi frywolności. Aspekt ten może zrealizować się zarówno pozytywnie (jeśli pójdziemy na zakupy, to raczej kupimy rzeczy trwałe i solidne), natomiast w negatywnie może przynieść oschłość i chłód w kontaktach międzyludzkich, to też duży nacisk na aspekt formalny.
Jeśli macie w tym tygodniu rozmowę o pracę, to lepsze wrażenie zrobicie w garniturze, choćby wam mówiono, że możecie przyjść w dżinsach.
W związkach partnerskich będziemy poważni, oszczędni i powściągliwi. Raczej też chętniej spotkamy się ze starymi znajomymi, niż poznamy nowe osoby.
Wenus w Koziorożcu może też przynieść konieczność oszczędzania lub inwestycje długofalowe. Lub też przymus wydania pieniędzy na sprawy niecierpiące zwłoki zamiast na drobnostki.

Do tego Wenus w koniunkcji z Plutonem pod koniec tygodnia może przynieść ekstrema w związkach partnerskich lub związek będący czymś w rodzaju przeznaczenia przed którym się nie uciec.
Od wtorku do czwartku po południu Księżyc będzie przebywał w znaku pracowitej Panny. Zatem skupimy się na obowiązkach i pracy.
Pod koniec tygodnia emocje tez opadną. Od środy Księżyc maleje więc to dobry czas na kończenie wcześniej zaczętych projektów.
W czwartek po południu Księżyc już wejdzie do znaku eleganckiej Wagi i będzie w tym znaku przebywać aż do Soboty po południu. Księżyc w Wadze doda nam chęci na kontakty towarzyskie i rozbudzi chęć wyjścia z domu. Wpływ Księżyca w Wadze odczują zwłaszcza znaki powietrzne czyli Bliźnięta, Wagi i Wodniki.
Natomiast około 17 00 w sobotę Księżyc wkroczy do znaku kontrolującego i intensywnego Skorpiona, chętniej zagłębimy się w sobie, skupimy na sprawach naszej psychiki i na tajemnicach.
Końcówka weekendu może więc być pełna emocji, zwłaszcza dla znaków Wodnych czyli Raków, Skorpionów i Ryb.
Powyższy opis jest jedynie opisem wybranych aspektów w danym tygodniu i służy rozrywce 🙂

Top