Słońce koniunkcja Pluton – tranzyt

Kliknij, żeby powiększyć

Jest to krótki tranzyt, jak zresztą wszystkie tranzyty Słońca. Działanie to najwyżej 2 dni i jego wpływ jest odczuwalny zazwyczaj już podczas aspektu aplikacyjnego, około 2 stopnie przed ścisłą koniunkcją. Tranzyt może być odebrany zarówno pozytywnie jak i negatywnie, wszystko zależy od aspektów Słońca i Plutona w horoskopie urodzeniowym. Warto o tym pamiętać, że Słońce co roku tworzy koniunkcję z naszym urodzeniowym Plutonem, więc co roku dostajemy szansę, żeby zmienić coś w sobie. Słońce z Plutonem wzmacnia oddziaływanie innych tranzytów Plutona do planet urodzeniowych, jeśli w tym czasie mają one miejsce.

Co może przynieść? Przede wszystkim zetknięcie z siła większą od nas samych, zrządzenie losu, na które nie mamy wpływu, dostęp do pokładów wewnętrznej mocy, uświadomienie sobie własnej siły, naświetlenie problemu z podświadomości, rzucenie światła na głęboko skrywaną tajemnicę, uświadomienie sobie kompulsywnego zachowania, uświadomienie sobie  (Słońce) głębokich wewnętrznych pobudek (Pluton), uświadomienie sobie, co tak naprawdę nami kierowało, kiedy zachowywaliśmy się w sposób nie taki, jakbyśmy chcieli, dostęp do podświadomych pobudek. Tranzyt ten może wyzwolić dużo twórczej energii i przynieść transformację postawy i podejścia do tych spraw, którymi włada Pluton w naszym horoskopie. Jeśli więc analizjemy tranzyt, to zwracamy uwagę na dom, w którym ma on miejsce i na dom, którym włada Pluton w horoskopie.

Słońce na Plutonie może przynieść postawę, która zaniepokoi otoczenie, niektórzy mogą zachowywać się tak jak gdyby mieli rację bez względu na wszystko, może to być egoistyczna i autorytarna postawa, narzucanie zdania, wymuszanie, albo odwrotnie, sami zostaniemy przymuszeni do czegoś.

Pluton wzmacnia cechy charakteru zarówno te pozytywne jak i negatywne, dlatego taki tranzyt Słońca po Plutonie może przynieść wzmocnienie wizerunku, sprawić, że zostaniemy zauważeni przez jakąś grupę ludzi, zrobimy coś, co zwróci na siebie uwagę innych. Pluton to są sprawy głęboko poruszające, przykuwające uwagę, ale też niepokojące. Można odczuwać wewnętrzny przymus pokazania własnej indywidualności (Słońce). I może okazać się, że sposób w jaki tego dokonamy zwróci uwagę wielu osób. Zwłaszcza ci, którzy zajmują się reklamą albo propagandą mogą liczyć w tym czasie, że zwrócą na siebie uwagę. Przy nieharmonijnych aspektach Plutona w horoskopie urodzeniowym, trzeba zachować ostrożność i uważać na zdrowie. Słońce w powiązaniu z Plutonem kładzie nacisk na erotyczną stronę życia, można skupiać się też na przemijaniu czy śmierci. Energię tego tranzytu skłaniają do tego, żeby zmienić coś w sobie, bo Pluton to transformacja.

2 Replies to “Słońce koniunkcja Pluton – tranzyt”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Top