Skorpion

 

SKORPION (23 październik – 21 listopad)

 

Słońce lub silna faza Skorpiona dają ludzi tajemniczych, magnetycznych, intrygujących a zarazem niebezpiecznych. Znak ten cieszy się bardzo zła opinią, prawdopodobnie ze względu na umiłowanie do skrajności. Ponadto związany jest silnie ze śmiercią, transformacją, manipulacją i przesadą.

Skorpion jest naturalnym władcą VIII domu (pieniądze innych ludzi, śmierć i seks) a planeta władająca nim to Pluton (w mitologii greckiej Hades- władca podziemnego świata zmarłych). Podziemne królestwo Hadesa charakteryzowało się niezmierzonymi bogactwami, a sam Hades mimo, że był jednym z bogów olimpijskich, to nie brał udziału w zabawach na Olimpie. Ponadto ze świata zmarłych nie było drogi powrotnej. Oznacza to transformację poprzez śmierć (nie tylko fizyczną ale i metaforyczną) i odrodzenie bądź całkowite zniszczenie (tranzyty Plutona charakteryzują się nieodwracalnością). Kryjący się w podziemiach bóg działał też podstępnie. Swoją małżonkę, Persefonę, zwabił do siebie fortelem, zobowiązując ją do corocznych powrotów do świata zmarłych.

Ludzie spod znaku Skorpiona mają zazwyczaj magnetyczną osobowość, interesujący ale i trudny charakter. Charakteryzują się wielką siłą wewnętrzną, zdecydowaniem i wysokim mniemaniem o sobie samym. Mimo, że wartości materialne są dla nich niezwykle ważne, to ciągną ich wszelkiego rodzaju tajemnice i mistyka.

Odczuwają silne namiętności, przez które często mogą pakować się w kłopoty. Jednak zawsze starają  się nad sobą panować. Ogólnie mają tendencję do trzymania wszystkiego pod kontrolą, dotyczy do spraw, w które są zaangażowane, związków z innymi ludźmi, interesów.

Pozytywnie uwarunkowane Skorpiony kierują się wysokimi ideałami, duchowym rozwojem.

Negatywne stają się bezwzględne, bezlitosne. Mimo silnie rozwiniętej uczuciowości, nigdy nie odsłaniają się do końca, można odnieść wrażenie, że zawsze coś ukrywają i przeważnie tak jest w istocie.

Jednocześnie ich ogromna intuicja  pozwala im często już przy pierwszym kontakcie przejrzeć rozmówcę. Doskonale wyczuwają też słabości innych ludzi i gdy tylko poczują się w jakiś sposób urażone lub naciskane, potrafią boleśnie zranić.

Są bardzo ostrożne i podejrzliwe, jeśli chodzi o kontakty ze światem zewnętrznym, bowiem doszukują się wszędzie zagrożeń i mogą tworzyć całe systemy obrony przed zranieniem.

Skorpion, który odczuje, że jego integralność została w jakiś sposób naruszona, potrafi zmrozić niebywałym chłodem (jak wszystkie znaki wodne).

Bywają też nadmiernie zamknięte w sobie i czujne, jakby wszędzie wyczuwały niebezpieczeństwo.

Bardzo trudno się z nimi przyjaźnić, ale we wszelkich związkach są wierne i można na nie liczyć w razie potrzeby.

Są również przywiązane do własności, dotyczy to zarówno rzeczy jak i ludzi, z jednej strony wymagają bezwzględnego oddania i zaufania, a jednocześnie same dążą do niezależności.

Jako znak stały doskonale wiedza czego chcą, żyją swoim celem i są gotowe na każde poświęcenie, aby go osiągnąć. Charakteryzują się ogromnym uporem. Kiedy raz się na coś zdecydują, dążą do tego i żadne przeciwności nie są ich w stanie zahamować.

Są dobrymi psychologami i lubią podporządkowywać sobie innych, nie wybaczają też zdrady.

Jeśli nie udaje im się dojść do celu prostą drogą, nie cofną się przed żadną manipulacją. Są również bezwzględnymi wrogami i doskonale pamiętają wszelkie urazy.

Najwyżej rozwinięty typ Skorpiona można przyrównać do Feniksa, odradzającego się z popiołów, służącego ludzkości i najwyższym ideom, szlachetnego, oddanego.

Niższy typ działa podstępnie jak pająk, wyczekując na odpowiedni moment i wykorzystując uzdolnienia w celu sparaliżowania ofiary, która znajdzie się w zasięgu jego hipnotycznego wzroku.

Ludzie spod tego znaku mogą mieć tendencję do popadania w obsesje i skrajności (również na tle seksualnym), a ze względu na upór mogą trzymać się kurczowo różnych spraw.

Skorpiony nic nie robią połowicznie, jeśli już w coś się zaangażują to całym sercem.

Ich siłę można przyrównać do ogromnego zbiornika wodnego pod którego powierzchnią kryją się wulkany gotowe w każdym momencie wybuchnąć.

Poza tym Skorpiony zapytane o ww. cechy zazwyczaj się ich wyprą ;).

Pozytywne cechy charakteru to: samokontrola, wiara w siebie, opanowanie, wytrzymałość, poczucie wartości własnej, odporność na ciosy losu, wrażliwość, intuicja, przenikliwość, sprawiedliwość i zdecydowanie.

Negatywne cechy to: skrytość, sarkazm, bezwzględność, mściwość, gwałtowność, podstępność, nieopanowane namiętności, nadmierna seksualność.

Narządami w ciele przyporządkowanymi Skorpionowi są narządy wydalnicze i układ rozrodczy.

7 Replies to “Skorpion”

 1. Jestem spod zanku skorpiona, wiem że jest napisane, że normalnie każdy skorpion się tego wyprze. Pewnie w otwartej rozmowie też bym to zrobiła. Chociaż jakby tak się zastanowić to znalazłabym sytuacje gdzie naprawdę te wszystkie cechy się sprawdzają. Nie chce mi się sprawdzać kto stworzył ten artukuł, ale jest genialny i zna się na rzeczy. Moje uszanowanie.

 2. Bzdura. Z każdego znaku zodiaku wzięłabym po jednej cesze i wtedy może rzeczywiście w końcu opisywałoby to mój charakter. Nie wierzę w to 😉 Jestem skorpionem, a niestety jedną z moich wad jest właśnie robienie większości rzeczy na pół gwizdka, nie umiem z determinacją osiągać celów, nie jestem odporna na niepowodzenia itd itd . prawie nic się nie zgadza 😉

  1. A czy pani sprawdziła cały horoskop czy tylko położenie Słońca w znaku? Bo Słońce w znaku, choć bardzo ważne, to stanowi tylko jeden z wielu elementów, jakie budują cały obraz i faktycznie przeważnie jest tak, że większość z nas jest pewnego rodzaju miksem wielu różnych cech i trzeba poznać cały horoskop, a nie tylko wyciągać wnioski na podstawie położenia Słońca.

 3. Jestem Skorpionem i bardzo mnie to cieszy. Najwięksi naukowcy są spod znaku Skorpiona. Wiedzą o co im chodzi i poprostu realizują swoje cele. Potrafią być bardzo skoncentrowane.
  Niektóre z wymienionych cech Skorpiona trochę zawstydzają, te dotyczące : pamiętliwości i seksualności. Stwierdzam, że jest to prawda. Dobrze że umiemy się kontrolować.
  Pozdrawiam.

 4. Fenomenalny wpis, zresztą jak cała strona. Jeżeli skorpion jest świadomy swoich wad i JEST W STANIE NAD NIMI PRACOWAĆ to jest nadzieja, że wytrzyma z nim jakaś kobieta.

  1. Dziękuję, ja tam uwielbiam Skorpiony, nie kryje się nawet, że mam ogromną słabość do tego znaku, zwłaszcza podobają mi się mężczyźni, ale wsród moich przyjaciółek mnóstwo Skorpionic i są wierne i zawsze mozna na nie lczyć. To najsilniejszy znak!

 5. Nie zapominajmy ze nie chodzi tylko o nasz znak zodiaku, ale również o imię. Jeśli chodzi o sam znak nie wszystko się sprawdza, ale gdy poznamy bardziej znaczenie naszego imienia lepiej to zrozumiemy 😉

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Top