Wenus w Rybach

Wenus w Rybach to totalna idealistka. Śni na jawie o księciu z bajki. Marzy o wielkiej romantycznej miłości, nosząc w głowie obraz wyśnionego partnera. Przy czym o tym, jaki ten partner ma być, świadczą pozostałe elementy horoskopu (descendent, położenie Marsa, położenie i aspekty do władcy decendentu, Słońce i jego aspekty). Wenus w Rybach najchętniej żyłaby w świecie idealnego, w jej pojęciu, piękna.

Wenus w Rybach jest wywyższona. Jej energia przejawia się zatem bardzo mocno, co nie znaczy, że zawsze pozytywnie. Daje bowiem skłonność do popadania w przesadę. Nie obce jej są egzaltowane stany świadomości, ale i skłonność do depresji.

Kiedy Wenus w Rybach zakocha się, to plum i przepadła w oceanicznej głębinie, całkowicie zatracając siebie. O ile Wenus w Pannie od razu wychwyci mankamenty potencjalnego partnera, o tyle Wenus w Rybach po prostu nie jest w stanie dostrzec jego wad. Wenus w Rybach lubi przekraczać granice, ba, ona nie uznaje żadnych granic. Nie oceni partnera pod względem statusu społecznego, czy realnego dopasowania. Ona sobie dopasuje poznaną osobę do ideału, który pielęgnuje w głowie.

Zawsze kieruje się prawdziwym głębokim uczuciem. Kiedy kogoś pokocha, można liczyć na jej całkowite oddanie albo wręcz poświęcenie. Wenus w Rybach nie kieruje się stanem faktycznym, obcy jej jest trzeźwy, zdroworozsądkowy realizm, kieruje się odczuwaniem psychicznej, duchowej więzi. Wyczulona jest na stany psychiczne drugiej osoby.

Z tego względu narażona jest niestety na złudzenia i rozczarowania w miłości. Życie uczy nas, że wszak nie ma ideałów. Z powodu swojego uduchowienia i współczucia ciągną ją również wszelkiej maści podejrzane typy, nieudacznicy. Czasem poświęcenie i litość myli z prawdziwym uczuciem, łudząc się, że swoim poświęceniem zmieni tego, któremu oddała swoje serce.

Sama otoczona jest aurą tajemniczości i pragnie partnera, który byłby otoczony nieuchwytną mgiełką niesamowitości. To też pociąg do osób zupełnie niedostępnych, kapłanów, mistyków i stąd rozczarowania.

Wenus w Rybach to też upodobania do mieszania stylów w sztuce, malarstwie, muzyce. Osoby takie obdarzone są subtelnym gustem i nierzadko same posiadają artystyczny talent. Są też bardzo emocjonalne i współczujące. Właśnie z powodu dużego współczucia dają się łatwo nabrać na czułe słówka i łatwo je uwieść. Dlatego narażona jest na bycie ofiarą, nierzadko daje się wykorzystywać.

Wenus w Rybach może dawać duże zainteresowanie seksem i eksperymentami seksualnymi. Osoby z tak położoną Wenus są bowiem bardzo wrażliwe i podatne na wszelkiego typu wrażenia, w tym również wrażenia zmysłowe.

Wenus w Rybach jest uczynna, nie odmówi pomocy potrzebującym, dlatego może czuć się wykorzystywana, albo faktycznie być wykorzystywana, zwłaszcza przez partnera, żerującego na jej współczuciu.

Ponieważ Ryby to znak zmienny, Wenus w Rybach często ulega zmiennym nastrojom i następuje to zupełnie nieoczekiwanie.

Kobiety obdarza ponoć wielką urodą (ale piękno to pojecie względne :P). Zazwyczaj Wenus na ascendencie, albo jako władczyni ascendentu daje osoby o prezencji miłej dla oka.

Neptun to też wszelkiego rodzaju używki, dlatego tak położona Wenus może dawać skłonność do ucieczki od szarej rzeczywistości, w alkohol, narkotyki, dążenia do odmiennych stanów świadomości.

Wenus w Rybach to też niestety kompleksy i nadwrażliwość.

Ideałem kobiety u mężczyzny z Wenus w Rybach jest kobieta tajemnicza, współczująca idealistka, delikatna i wrażliwa, hippiska, tarocistka, wiccanka, poetka, artystka, wizjonerka.

Wenus w Rybach może dawać problemy z określeniem systemu wartości albo zbyt duże przywiązanie do wartości duchowych i stąd problemy z pieniędzmi. Sprawi, że system wartości jest rozmyty, albo spowoduje przedkładanie wartości duchowych nad materialne. To również może być czerpanie dochodów ze sztuki, pomagania innym albo jakiejś działalności związanej z mistyką.

Podobne energie do Wenus w Rybach  to Wenus w aspekcie z Neptunem, Neptun w VII domu, Wenus w XII domu, znak Ryba na szczycie VII domu. Zwłaszcza Wenus na descendencie albo Wenus w nieharmonijnym aspekcie do Neptuna działa bardzo silnie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Top