Koziorożec

 

KOZIOROŻEC (22 grudzień – 20 styczeń)

Koziorożec to najbardziej odpowiedzialny i poważny znak zodiaku. Koziorożce są opanowane, skryte i ukierunkowane na cel. Słońce albo silnie podkreślona ta faza daje osoby praktyczne, chłodne i ostrożne. Domeną Koziorożca jest tworzenie struktur i budowanie fundamentów w sposób przemyślany stopniowy i nieubłagany. Koziorożce mają wielkie ambicje i cokolwiek robią pragną osiągnąć wyżyny. Mają wielką siłę woli i wytrwałość.  Pragną władzy i bardzo ważne są dla nich wartości materialne.

Koziorożcem  włada Saturn (przyporządkowany X sektorowi  i  MC – symbolizującemu status społeczny, dążenia, cele życiowe i karierę) przedstawiany często symbolicznie jako starzec z długą brodą, władca czasu. Nieubłagany i surowy, któremu nic się nie oprze. Odpowiada za zbieranie konsekwencji wcześniejszych działań.

Słabą stroną Koziorożca jest uleganie melancholii a nawet depresji. Koziorożce mogą popadać w nastroje przygnębienia i smutku, mogą też brać wszystko bardzo poważnie. W kontaktach z innymi emanować chłodem, dystansem  i formalizmem.

Wszelkie ważne decyzje Koziorożec musi dokładnie i powoli rozważyć. W przyjaźni i związkach  trudno zdobyć ich zaufanie, podchodzą bowiem bardzo ostrożnie do ludzi. Ale są też wiernymi i oddanymi partnerami i przyjaciółmi, można na nich polegać. Nie ma co jednak spodziewać się wybuchów  uczuć.

W sferze zawodowej pragną osiągnąć jak najwięcej, cenią sobie rzetelność, profesjonalizm i są bardzo wymagający zarówno wobec siebie jak i  innych.

Lubują się też we władzy, mogą narzucać swoje zdanie. Wiele Koziorożców to bezwzględni karierowicze.

Mimo, że mogą sprawiać wrażenie chłodnych  i niedostępnych, to w głębi duszy są bardzo uczuciowe, nie okazują jednak emocji, z obawy przed zranieniem.

W ciągu całego życia napotykają wiele trudności i przeszkód.

Pozytywne cechy charakteru to: wytrwałość, wytrzymałość, upór, opanowanie, niezależność. ambicja, pracowitość, pszczędność.

Negatywne to: egoizm, żądza władzy, podstępność, złośliwość, pesymizm, skąpstwo.

Koziorożcowi odpowiadają w organizmie kości i skóra, zatem  mogą być narażone na problemy z układem  kostnym i choroby skóry.

5 Replies to “Koziorożec”

  1. Nic się nie zgadza :> Mam prawdę mówiąc wrażenie, jakbym wbrew własnej woli znalazłam się w Koziorożcu. Wszystko co we mnie złe, niechciane i niezgodne z moją wolą robi właśnie Koziorożec. Czuję się tak jakby koniunkcja Słońca, Księżyca, Urana i Neptuna trafiła nie do tego znaku co powinna i wszystko co się na mnie składa jest trzymane w ryzach przez jakiegoś bezdusznego despotę.

  2. Jestem koziorożcem i zgadza się wszystko ale te cechy które podaliście jako negatywne nie są dla mnie wcale negatywne wręcz przeciwnie

  3. Koziorozcce maja ciężki, tępy umysl i nigdy wibracją energetyczną ani wrodzoną inteligencją nie dorowna innym znakom, ktore szybciej pną się pod górkę i osiągają swoje cele. Jeśli chodzi o naukę z trudem kozioł cos wykuje, robi to tylko by mógł udowodnić innym że jest lepszy, lubi konkurować za wszelką cenę. Co to za pozytywna cecha że ciężko pracuje, każdy inny znak zodiakalny pracuje tak samo ciężko, tylko nie chwalą się tym jak koziorozec, inni mają jeszcze życie emocjonalne, a kozioł dzie do pracy bo kocha pieniądze, i materializm, jest niewolnikiem diabła, lubią także robić czarne interesy, bez skrupułów w takie układy wchodzą. ważne zeby robić pieniądze, ktore inwestują w skarpetę i liczą każde wydatki. Lubi mieć bezpieczeństwo i wszystko pod kontrolą. Jest obliczony i chciwy, bywają chłodne, oschłe i bez serca. Bez sumienia ranią innych, potrafią być w czterech ścianach brutalne gdzie dochodzi do rękoczynów jeśli ktoś im odmówi posłuszeństwa. Biada komuś się przeciwstawić Kozie. Musisz być maszyną wykonywującą jego rozkazy, tylko w takim przypadku może ciebie trochę uszanuje, No ale licz się że lepszy od niego nigdy nie będziesz. I nie są wierne jak ich malują przestarzałe horoskopy. Te czasy się skończyły. Ostatnie ststystyki pokazują kobiety jak i mężczyzn, które rozbijają innym małżeństwa bez skrupułów, z zimną krwią, by tylko kogoś dostać za wszelką cenę. Celem jest posiadać osobę , pozostawiając po sobie burdel emocjonalny. I takie czyny myli z miłością. Kobiety kozy żenią się na pieniądze musi być byt materialny i korzyść. Nie posiadają żadnej głębi emocjonalnej. Są urodzeni z zapieczętowaną czakrą serca, Mężczyźni średniego wieku lubią uprawiać sex z wieloma na raz. Tak zwani starzy sponsorzy. ich sex moze być bolesny i brutalny. Niestety ich patron to Saturn- planeta demoniczna. Z łac. SAT – Satan , Urn – Urne. miejsce demona. Na całym świecie Satanisci modlą się do Saturna aby otrzymać władze , rządze, pieniądze, zniszczyć miłość i aby to oni mieli władze nas światem. Najbardziej zimny, lodowaty bez serca znak to koziorozec. i to mówią najlepsi astrologowie na całym świecie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Top