Pluton w pierwszym domu

Pluton od zawsze włada skrajnościami. Pierwszy dom to dom naszej ekspresji. Ascendent – ale nie tylko ascendent, również położenie świateł i planety na osiach – odpowiada w skrócie rzecz biorąc za nasz wygląd. Pomijam tutaj tutaj oczywiście czynniki genetyczne ;). Ascendent to, z czym “wychodzimy do ludzi”, pierwsze wrażenie. Jak cię widza. Tam, gdzie mamy Plutona w horoskopie mogą chować się nasze obsesje albo obszary życia, które ulegną transformacji. Pluton też lubi mieć wszystko pod kontrolą i nie znosi, kiedy narzuca mu się swoją wolę. Za to bardzo chętnie komenderuje innymi albo wręcz tyranizuje.  Osoby z tak położonym Plutonem samą swoja obecnością budzą respekt, albo skrajne emocje, od uwielbienia do nienawiści.  Niestety w sensie negatywnym po prostu przejawiać się może taki Pluton jako przytłaczanie otoczenia swoją obecnością, narzucanie swojej woli, komenderowanie. Osoba z Plutonem w 1 domu, kiedy coś sobie postanowi, dąży do tego bez względu na wszystko i za wszelka cenę. Kiedy nie pomaga manipulacja i pozornie dobrotliwe “przekonywanie” do swoich racji (a tak naprawdę to przeważnie wywieranie presji), w ruch idzie “ciężka artyleria” – szantaż, zastraszanie, groźby, wydawanie rozkazów, bywa że i przemoc fizyczna (o ile reszta horoskopu pokazuje takie skłonności). Zachowanie typu: “po prostu masz to zrobić, bo ja tak chcę”.

Może taki Pluton dawać jednostkę obsesyjnie przywiązaną do swojego wyglądu, albo niebywałe wręcz przeobrażenie tegoż wyglądu w ciągu całego życia. Może dawać niezwykłą wręcz obsesję prywatności, a jeszcze w połączeniu z ascendentem w Skorpionie niebywałą pamiętliwość i mściwość.  To też może być skrajny materializm – Pluton oczywiście włada naturalnie 8 domem – albo niezwykłe uduchowienie.

Tak położony Pluton intensyfikuje w danej osobie to, co w niej najlepsze albo najgorsze. Osoby z tak położonym Plutonem maja moc przekroczenia samego siebie i dokonywania nadludzkich wysiłków, aby osiągnąć swoje cele.

W sensie pozytywnym to niezwykła moc regeneracji i siła psychiczna i fizyczna, pewność siebie i siła przebicia. W sensie negatywnym ogromne problemy z samym sobą, agresja, egoizm, choroby.

Najsilniej działa Pluton na ascendencie.

Podobne działanie do Plutona w 1 domu ma Pluton w aspekcie z urodzeniowym Marsem.


6 Replies to “Pluton w pierwszym domu”

 1. Mam Ascendent w trzecim dekanacie Wagi, więc pierwszy dom niemal całkowicie wypełnia mi Skorpion. No i mam tam Plutona. Efekt jest dość ciekawy… mam w zasadzie wszystkie cechy Wagi ale zintensyfikowane tak, że gdzie się nie pojawię wywieram bardzo silne wrażenie (pod warunkiem, że nie siedzę cicho z boku 😉 ). Gdybym napisała co i jak często słyszę od spotykanych osób wyszłabym na narcyza. Nie jestem zabójczą pięknością, ale wiem że głosem i spojrzeniem mogę trafiać w czułe punkty ludzi. Wygląd jednak wiele dla mnie znaczy, może jest i sprawą życiową. I myślę, że w ciągu mojego życia uległ bardzo dużej zmianie, bo ze skromnej i nieco kluchowatej myszki zmieniłam się w bardzo kobiecą dziewczynę (albo dziewczęcą kobietę, bo to jednak lepiej pasuje)… niedawno zaczęłam się zastanawiać, czy w moim wyglądzie nie zajdzie duża zmiana na gorsze, a to co napisano powyżej tylko mnie “zainspirowało” żeby się bać ( :> ). Nie chciałabym zwiędnąć, oszpecić się, tylko kiedy nadejdzie pora zestarzeć się zdrowo i z wdziękiem. To, że jestem taka, jaka jestem i ile radości sprawiam osobom które spotykam, jest dla mnie bardzo ważne, dlatego nie chciałabym tego zmieniać.

 2. to co wyzej przeczytalem zachecilo mnie do zamieszczenia tego posta:)
  moja corka ma acs w skorpionie i pluto konjunkcja mars w pierwszym domu.konjunkcji z osia asc nie ma. czy ktos moze opisac ,przyblizyc losy takij osoby .mala ma zaledwie 11 lat

 3. do postu powyzej:
  corka to 12.03.2001 wałcz godz 0020
  osobiste asp ur ma pluto kwadr slonce ,trygon wenus i konjunkcje z marsem.
  pluto rzadzi domami 1 i 12 .
  stoi w pierwszym.
  dziekuje z gory za analize
  pozdrawiam serdecznie

 4. czy pluto w domu trzecim to podroze czy raczej samorozwoj? ja mam pluto w 3domu
  czy pluto w domu 9 zawsze przynosi daleka podroz? moj mąż na pluto w 9 domu
  prosze o odp
  dziekuje

 5. czy pluto w domu trzecim to podroze czy raczej samorozwoj? ja mam tranzyt plutonaprzez 3dom,
  czy pluto w domu 9 zawsze przynosi daleka podroz? moj mąż ma tranzyt pluto w 9 domu
  prosze o odp
  dziekuje

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Top