Tranzyty Księżyca

Same w sobie tranzyty Księżyca mogą być niezauważone przez otoczenie (o ile nie wdamy się w jakąś kłótnię powiedzmy), ale jeśli sami obserwujemy swoje uczucia i wnętrze, mamy okazję zauważyć u siebie  zmiany nastrojów zgodnie z rytmem Księżyca. I nie tylko Księżyca. Poruszają się przecież wszystkie planety i nie można rozpatrywać jednego tranzytu, bo jednocześnie ma miejsce zawsze kilka aspektów. I dotyczy to każdej tranzytującej planety.

Księżyc jest najszybciej poruszającym się ciałem niebieskim (ok. 13 stopni na dobę).

Księżyc w Baranie – tranzyt

Wzrost asertywności ale i agresji. Chęć przejęcia inicjatywy w działaniu. Porywczość, ekstrawersja.

Księżyc w Skorpionie – tranzyt

Kiedy Księżyc przebywa w znaku Skorpiona mamy okazję poczuć silne i głębokie emocje. Mogą odnowić się urazy i żale z przeszłości. To drażliwość, ale i tendencja do skrywania swoich emocji.

Księżyc w Strzelcu – tranzyt

Optymizm, chęć do działania i podejmowania nowych wyzwań, energia do działania.

Księżyc koniunkcja Uran – tranzyt

Uran symbolizuje wszystko, co nagłe, nieprzewidywalne, niespodziewane. Księżyc to nasze emocje i nastroje.  Tranzyty Księżyca po Uranie to zazwyczaj nagłe wybuchy silnych emocji. Tranzyt ten działa bardzo szybko od paru minut do godziny (zważywszy, że Księżyc przebywa w znaku ok. 2 i pół dnia). W zasadzie to nie ma reguły jak długo odczujemy tranzyt. Jest to sprawa dość indywidualna.

Czy podczas tego tranzytu emocje  będą pozytywne (radość, poczucie szczęścia) czy negatywne (złość, poirytowanie, gniew) zależy zarówno od położenia Urana w znaku jak i aspektów do Urana w horoskopie urodzeniowym.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Top