Niesamowita Dita

“Jestem dumna z tego, co stworzyłam, bo czuję się jak swój własny obraz, swoje własne dzieło sztuki.” – powiedziała Dita w wywiadzie dla “The Times” opublikowanym 20 września 2008. Dita von Teese jest marką. Powiedzieć, że to striptizerka, modelka, aktorka to za mało – jest artystką (i chodzącym dziełem sztuki), perfekcyjnie wykorzystującą wizerunek, na który ciężko pracowała.

Słońce Dity jest w koniunkcji z Plutonem w Wadze, a Mars w  Pannie w 4 stopniowej odległości od Plutona. Stellum w Wadze dopełnia Merkury z Uranem. Taka podkreślona Waga to chęć zadowalania innych,  sztuka i komunikacja. Myśli Merkurego w Wadze krążyć będą wokół spraw przyporządkowanych tej fazie zodiaku – Dita od dzieciństwa fascynowała się ubraniami, a konkretnie bielizną, z wykształcenia jest projektantką ubioru.

Połączenie Plutona ze Słońcem daje ludzi, wobec których nie można przejść obojętnie – to są osoby zdolne albo do całkowitej transformacji samego siebie, albo mają po prostu moc wpływania na innych i rozpalania masowej wyobraźni. Intensywność i głębia – oto pierwsze wrażenie.

W kosmogramie Dity dominuje żywioł powietrza – przebywa w nim aż 6 planet! Już samo to świadczy, o tym, że taka osoba będzie odczuwała ogromną potrzebę komunikacji i kontaktów międzyludzkich. I nie dajmy się zwieść, bo choć narzędziem pracy Dity jest ciało – to wyraźnie dominuje nad nim umysł. Jej Merkury jest w koniunkcji z Uranem. Aspekty Merkurego i Urana przyspieszają myślenie i pogłębiają intuicję. Uran, jako wyższa oktawa Merkurego pobudza swoim dotykiem wszystko, to co symbolizuje umysł – zazwyczaj osoba z takimi aspektami po prostu myśli szybciej i sprawniej niż reszta. Przeczuwa, przewiduje, wyprzedza tendencje. To bardzo twórczy i żywy umysł. A, że obie planety przebywają w Wadze – myśli krążą wokół tematów związanych ze sztuką. Merkury w Wadze potrafi się tez ładnie i dyplomatycznie wysławiać.

W tym, co robi osiągnęła oszałamiający sukces, zapomnianą dziedzinę burleski wyniosła do rangi artyzmu. Odgrzebała to co dawno pokrył kurz (moda lat 40-tych i styl pin-up) i stworzyła nową jakość, sama stając się wzorem i inspiracją.

Dita ma talię osy – mimo, że sama jest szczuplutkiej budowy, ta talia to zasługa gorsetu, który nosi prawie codziennie.

Na wygląd kobiety (jej ciało) ogromny wpływ ma położenie Księżyca i Wenus. U Dity nie dość, że Księżyc jest w Bliźniętach (z reguły drobna budowa- ale to zależy od reszty czynników) to w koniunkcji z Saturnem! Wpłynęło to nie tylko na jej psychikę i uczuciowość, ale właśnie na wygląd. Jeśli przyjąć, że Księżyc to jej ciało, to Saturn pełni rolę gorsetu uciskającego je latami.  Zależnie od interpretacji można to uznać za rodzaj samodyscypliny (albo samoudręki) i co ważne jednorazowe ubranie gorsetu nic nie da. Procedura musi odbywać się dzień pod dniu, rok po roku, regularnie, nieugięcie, saturnowo, aby po latach móc zaobserwować fizyczne zmiany.

Von Teese była żoną Marylina Mansona – ich krótkotrwały związek zakończył się rozwodem w 2006 r.  Jak sama gwiazda wspomniała – małżeństwo było, krótko mówiąc, nieporozumieniem. Przypuszczalnie Manson namawiał Ditę, żeby  zrezygnowała ze swojej kariery…Nierealne dla Wenus w Lwie. Wenus Dity przebywa właśnie we władaniu Słońca – ona po prostu musi błyszczeć!

Do tego Pluton na Słońcu – raczej trudno zmusić Ditę do czegokolwiek. Co więcej – striptiz kojarzył się z degeneracją moralną i biednymi dziewczynami zmuszonymi kiepską sytuacją materialną rozbierać się za pieniądze przed spoconymi facetami w zadymionych lokalach nocnych. Co prawda – początki jej kariery były trudne. Jeździła od miasteczka do miasteczka i robiła pokazy w podejrzanych klubach i wśród tłumu platynowych blondynek jej kruczoczarna fryzura wyglądała dość dziwacznie. A na jej występy przychodzili starsi panowie, fani gwiazd porno albo fetyszyści. Do momentu pojawienia się Dity nie kojarzono striptizu ze sztuką, raczej ze wstydliwym sposobem zarobkowania.

To, co robi Dita to po prawdzie fetyszyzm. Pluton jest naturalnym władcą VIII domu (dziedziczenie, seks, śmierć) a w koniunkcji ze Słońcem… Słońce rozświetla (jako symbol świadomości) sprawy ósmodomowe, o których zazwyczaj nie mówimy. Dita nie kryje się ze swoją obsesją bielizny – uczyniła z niej atut – emanuje erotyzmem i świat zmienił dzięki niej podejście do striptizu. Plutonowa transformacja.

W obecnej popkulturze nikt nie wiązał zrzucania ubrań przed publicznością ze sztuką – o tym się nie mówiło, nie pisało. Aż do momentu Dity. I nikt jej do tego nie zmuszał – robi to co kocha i podąża za swoim marzeniem. To, co osiągnęła, osiągnęła dzięki ciężkiej pracy i twórczemu podejściu.

Jest przy tym subtelna i czarująca. W jej występach nie ma nic wulgarnego czy wyuzdanego. Podoba się zarówno kobietom jak i mężczyznom (silna Waga i Wenus w Lwie- po prostu wie, jak nie przekroczyć pewnej granicy i umieć zrobić dobre wrażenie).

Dita jest bardzo sprawną biznesmenką, po prostu ma nosa, jak inwestować pieniądze.  W tym, co robi, zawsze pozostaje sobą – zgadza się tylko na te propozycje współpracy, które odpowiadają jej artystycznemu wizerunkowi. Dyplomacja Wagi bardzo pomaga w kwestiach finansowych.

Jej Wenus w sekstylu do Saturna (stare) i Urana (nowe) pozwala jej umiejętnie łączyć tradycję z nowoczesnością, wymyślać (Uran) swoje pokazy i ciężko pracować (Saturn). Mimo, że wszystko, co Dita robi na scenie wygląda lekko i niewymuszenie to kosztuje ją to naprawdę  bardzo wiele pracy.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Top