Księżyc w Wodniku

“Nie lubię mocnych uczuć, kiedy tonie się w emocjach i och, i ach… Pełnych zazdrości i lęku, że już tylko z tobą i na zawsze.” – to powiedziała osoba z Księżycem w Wodniku.

Księżyc w Wodniku nie lubi obiecywać, zapewniać, składać deklaracji wierności, przywiązywać się na stałe, potrzebuje wolności jak powietrza. Księżyc w Wodniku powie, że nie może nic obiecać. Trzeba się przy nim liczyć z niepewnością. Księżyc w Wodniku woli intelekt niż uczucia. Przeanalizuje “na zimno” i nie potrafi tak naprawdę zaangażować się. Księżyc w Wodniku nie znosi poczucia ograniczenia. Może unikać bliskości, emocjonalna bliskość z drugim człowiekiem może w nim rodzić nieokreślony lęk, że oto zostanie spętany i uziemiony. Księżyc w Wodniku uwielbia spotkania  przyjaciółmi, z grupami ludzi o podobnych zainteresowaniach, lubi dzielić z innymi jakąś ideę, przynależeć do grupy. Księżyc w Wodniku od czasu do czasu potrzebuje się wyrwać z okowów codzienności. Może mieć problem z przywiązaniem się do miejsca albo problem z przywiązaniem się w ogóle. Chłodno okazuje uczucia albo nie okazuje ich wcale. Trzyma się na bezpieczny dystans.

Księżyc to nasza podświadomość, uczucia, emocje, symbol matki i archetyp żony (w horoskopie mężczyzny).

Położenie Księżyca w znaku mówi, jaki typ kobiety podoba się mężczyźnie. Wenus to kochanka. Mężczyzna z Księżycem w Wodniku lubi kobiety niezależne, po prostu w typie Wodnika, o niezwykłych zainteresowaniach, najlepiej, żeby współdzieliły z nim zainteresowania, trochę buntownicze i idące pod prąd, mające swoje zdanie i nieco zdystansowane emocjonalnie.

To również silna intuicja i pomysłowość.

Podobnie może działać Księżyc w 11 domu (11 domem włada naturalnie Wodnik). Również Księżyc w aspektach z Uranem dawać może ogromną potrzebę wolności.

To, czy i w jakim stopniu będą przejawiać się cechy takiego położenia Księżyca w znaku, zależy od reszty horoskopu. Np. silnie zaznaczony znak Raka może wytłumić potrzebę wolności Księżyca w Wodniku.

3 Replies to “Księżyc w Wodniku”

  1. Witam,

    Trafnie Pani ujęła to położenie Księżyca. Ponieważ sama mam Księżyc w Wodniku, w pierwszym domu -, wiem czym “to pachnie”. Dystans, racjonalizacja, dodałabym jeszcze ograniczone zaufanie w stosunku do innych. Księżyc w Wodniku, to oglądanie i przeżywanie życia, jakby zza grubej szyby. Blisko, a jednak bezpiecznie.

    Cieszę się, że trafiłam na Pani blog. Wiele ciekawych informacji.

    Pozdrawiam i wszystkiego dobrego. 🙂

  2. U mnie kompletnie się nie zgadza, znak skorpion, ascendent lew, ogólnie dużo emocjonalnych planet mam, to kompletnie wybiera wpływy, o których tutaj przeczytałem i o których czytam na innych stronach.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Top