Wenus na ascendencie partnera

Położenie Wenus (tutaj o  Wenus w znakach) w horoskopie mówi o tym, co uznajemy za przyjemne. Znak, w jakim przebywa i dom, mówią jak będzie się ona wyrażała. W horoskopie mężczyzny to ideał kochanki (taki fizyczny ideał, jak ma wyglądać i jak się zachowywać). Znaczenie ma nie tylko znak Wenus ale i dom.

Wiele też mówią aspekty Wenus w horoskopie indywidualnym – powiedzą o upodobaniach takiej osoby i podejściu do związków w ogóle.

U kobiet natomiast Wenus (wraz z Księżycem) mówi przede wszystkim jakimi są kobietami, to styl ubierania się, zachowania, wyrażania kobiecości.

Prawie zawsze Wenus jednej osoby na ascendencie drugiej sprawia, że osoby się lubią, jest między nimi przyciąganie ( i tu nie ma znaczenia płeć), że lubią ze sobą spędzać czas. Ascendent drugiej osoby (czyli fizyczna obecność tej osoby) reprezentuje dla właściciela to, co jest miłe i przyjemne. Zazwyczaj powinna zaistnieć sympatia pomiędzy tymi osobami.

Leszek Szuman pisał, że to zawsze Wenus jest osobą, która kocha, żywi jakieś uczucie wobec ascendentu, a ascendent może odwzajemnić to uczucie lub nie. Wenus “kocha” a ascendent” pozwala się kochać.

Z doświadczenia wiem, że różnie to bywa w takich sytuacjach. Bardzo dużo zależy od aspektów indywidualnych obu horoskopów.

Sama Wenus na ascendencie nie wystarczy, żeby zaistniał związek. Jest to czynnik, który wspomaga dany związek, ale muszą być inne porównawcze kombinacje na wzajemne przyciąganie. Może być też tak, że mimo że ma się Wenus na ascendencie danej osoby, to ta Wenus odbiera nieharmonijne aspekty np. od Saturna albo Urana i co prawda może być przyciąganie, ale połączone z niepokojem. Może być tak, że ma się Wenus na ascendencie drugiej osoby i to ascendent coś czuje a Wenus nic. Wenus – władczyni Wagi – dba oczywiście, żeby było ” miło”, bezkonfliktowo i przyjemnie…ale przede wszystkim dla niej! Więc jeśli takiej Wenus nie spodoba się coś w ascendencie (mimo wszystko), to będzie po prostu obojętna.

Moim zdaniem silniej działa Wenus mężczyzny na ascendencie kobiety. Ideał kobiety, który on nosi w głowie spotyka kobietę z krwi i kości (czyli ascendent-wygląd, zapach itp.) więc taki mężczyzna może tę kobietę postrzegać jako wcielenie  tego ideału.

Im ściślejszy aspekt tym mocniej oczywiście działa.

Działa nie tylko Wenus w koniunkcji z ascendentem, ale też Wenus w pierwszym domu partnera. Naturalnym władcą 1 domu jest Mars, więc Wenus padającą na czyjś ascendent lub pierwszy dom można uznać za powiązanie o charakterze podobnym do koniunkcji Mars – Wenus.

One Reply to “Wenus na ascendencie partnera”

 1. Moj komentarz to bedzie potwierdzenie do zdania: “Moim zdaniem silniej działa Wenus mężczyzny na ascendencie kobiety. (…)”:

  Najśliniejsze (poki co 🙂 ), uczucie, które mną owładnęło, ale również partnerem ma właśnie związek z tym ułożeniem planet (ale nie tylko 🙂 ). Właściwie jest to facynacja nieprzemijająca pomimo upływu lat oraz tego, że zarówno ja, jak i były partner założyliśmy nowe związki.

  Ja jestem kobietą z Asc. w Strzelcu, natomiast były już partner jest posiadaczem Wenus w Strzelcu – w naszym porównawczym jego Wenus tworzyła ścisłą (różnica 30″ !), koniunkcję.

  Z nikim więcej nie miałam takiego porozumienia intelektualnego, emocjonalnego i fizycznego. Szkoda, że związek nie wypalił, ale tak widać było nam pisane. 🙂 W każdym bądź razie pozostało dużo wzajemnej sympati i troski.

  Dziękuję za ten wpis i pozdrawiam 😉

  L.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Top