Wenus w 12 domu

Jest to dość trudne położenie dla towarzyskiej planety jaką jest Wenus.  Dwunasty dom w horoskopie urodzeniowym to trudny obszar. Symbolizuje zepchnięte w nieświadomość problemy, iluzję i osamotnienie. Często osoby z Wenus położona w 12 domu albo w Rybach idealizują partnera, śnią na jawie, marzą o nie do końca sprecyzowanym kochanku czy kochance, a potem doznają rozczarowania (Neptun), bo rzadko kiedy ktokolwiek spełnia ich pragnienia, bądź sięgają po nierealne cele. Neptun (władający 12 domem i Rybami) przynosi też często rozczarowania w miłości. Ponieważ prawie zawsze Wenus podpięta w jakiś sposób pod Neptuna przynosi potrzebę samotności, zupełnie normalne w tym przypadku jest swego rodzaju ucieczka w wewnętrzny świat marzeń, niestety przeważnie nierealnych.  To położenie Wenus jest tak trudne ze względu na to ze 12 dom i Neptun to wszystko co nieświadome. Często osoba z Wenus w 12 domu albo w Rybach nie zdaje sobie nawet  sprawy, że coś jest nie tak. Właśnie dlatego, że nie uświadamia sobie problemu. Nie uświadamia sobie że ciągnie ją do osób, które już na wstępie nie spełnią jej oczekiwań, albo jej pragnienia są tak zmienne i nieokreślone, że może sprawiać wrażenie, że sama nie wie czego chce.  Z drugiej strony to duża wrażliwość i intuicyjność. Osoby z 12domową Wenus potrafią “podłączyć” się pod partnera i zatopić  (Neptun) się w uczuciach. Neptun z Wenus rozmywa też granice, dlatego też w tym przypadku nie odgrywa znaczenia status społeczny, pieniądze czy wizerunek partnera. Szuka się nieuchwytnej intuicyjno – uczuciowej więzi. Wyidealizowanej i przeważnie sprawiającej problemy. Wcale nierzadkie tutaj są skrywane romanse. 12 dom to wszystko to, co niewidoczne.  Miłość platoniczna, niespełniona, miłość do osoby bardzo uduchowionej, albo miłość do osoby nie zasługującej na uczucie, miłość jak trucizna (Neptun), toksyczna miłość. Związki, gdzie partner potrafi zwodzić latami, a osoba z Wenus w 12 domu sama siebie oszukuje nie należą do rzadkości. W negatywnym wydaniu bardzo łatwo uwieść osobę z taką Wenus, bo jest dość łatwowierna i daje spory kredyt zaufania. Może przynieść poświęcanie się (Neptun) dla partnera, albo związki z partnerami wykorzystującymi przeważnie na poziomie uczuciowym. Osoby z 12domową Wenus podatne są na odczucia i wrażenia, więc dają wodzić się za nos.

W takim wypadku najlepszy jest zdrowy rozsądek i próba realnej oceny partnera. Czy ta osoba faktycznie zasługuje na zaufanie? Czy warto się angażować i czy nie szkoda życia na zamartwianie się i cierpiętnictwo. Nie zawsze Wenus w 12 domu przejawia się w negatywny sposób, ale bardzo często osoby z tym położeniem narzekają na problemy w związkach albo po prostu ich brak.

5 Replies to “Wenus w 12 domu”

 1. Bardzo rzetelny opis i autorka trafia w samo sedno problemu..:)

  Miłosc do osob niedostepnych, jak np gwiazd ekranu lub ksiezy czy wiezniow, jest z gory “skazana” na kleske..;)

  Lepiej zajac sie sztuka lub resocjalizacja…:)

  Pozdr serdecznie

  1. Witam, bardzo mi miło. Tym bardziej, że śledzę Twojego bloga i jestem pełna podziwu dla treści jak i stylu.
   Co do Wenus w 12 domu, to sama posiadam w Rybach, więc działa podobnie jak dwunastodomowa i znam te klimaty z autopsji. Co prawda nie wzdychałam do gwiazd ekranu ani księży, ale do osób całkowicie niedostępnych jak najbardziej tak. W związku z tym sztuka jak najbardziej na tak, jeśli tylko jest czas na to.
   Pozdrawiam serdecznie

 2. Prawda.
  Jako posiadaczka 12domowej Wenus (I Księżyca w Rybach…) ciągle spotykam się z rozczarowaniami. Na dodatek jest to potęgowane przez kwadrat od Neptuna (Uran zresztą też robi do niej kwadrat). Brak mi jakiegokolwiek zaufania do ludzi (nawet, gdy darzę kogoś uczuciem), a jeśli już uda mi się zakochać to tak niefortunnie, że aż żal… Kolejnym problemem jest to, że wady innych mnie nie odstraszają i jestem strasznie akceptująca, co sprawia, że ‘kocham mimo wszystko’.
  Swoją drogą, jeśli już mowa o Wenus, często dostaję niemoralne propozycje od starszych panów (50+), pijani staruszkowie też mnie zaczepiają. Nie wiem czy ma to związek z 12 domem, ale ich wiek mógłby tłumaczyć ten Neptun/Uran w Koziorożcu aspektujący moją Wenus.
  Takie szczęście. (;

 3. Mój były .. ma Wenus w Wodniku, do tego w 12 domu. Jest ryba , asc ryba. Nooo cicha woda brzegi dwie , zdradzał , miał nawet pociąg do facetów , oczywiście wszystko w ukryciu , to go jarało. Ogólnie w uczuciach zimny i nie dostępny, uczucia go przygniatały wenus w wodniku co ma trochę narcystyczne cechy.. odchodził i wracał .. i tak w kółko az po 12 latach to zakończyłam bo by mnie wykończył . Nie życzę nikomu faceta z wenusem w Wodniku, i do tego w 12 domu. niby taki spokojny i nieśmiały, a diabła miał za uszami ..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Top