Angelina Jolie – interpretacja horoskopu urodzeniowego

Niedościgniony ideał piękna (choć co prawda wielu jest takich, którzy uważają ją za odpychającą). Jedni ją kochają, drudzy nienawidzą i oskarżają, że odbiła męża Jennifer Aniston (jakby facet był  bezwolną piłeczką ping pongową, którą wredne samice przerzucają sobie z rąk do rąk). Chyba to trochę nie tak, mężczyzna (zazwyczaj ;)) swój rozum ma.

Angelina zawsze miała dla mnie w sobie coś drapieżnego i niebezpiecznego, nawet nie chodzi tu o jej role w filmach sensacyjnych, ale ten błysk w oku, uchwycony w wielu sesjach zdjęciowych. Po prostu ma w sobie to “coś”. Krążą również pogłoski, że jest osobą nieco niezrównoważoną, a w każdym razie wybuchową.

Wybuchowość daje tu  podkreślony znak Barana. Księżyc Angeliny przebywa w tym znaku w koniunkcji z Marsem, Jowiszem i Prozerpiną. Dodatkowo Księżyc jest na osi (MC) więc bardzo silny i jest władcą horoskopu – ascendent w Raku, a Rakiem włada Księżyc. Sam ascendent w Raku daje zazwyczaj osoby spokojne, trochę nieśmiałe i zamknięte w sobie. Nie w tym przypadku. Księżyc w Baranie to po prostu niespokojna osoba – dodatkowo podgrzany ognistym Marsem i Jowiszem (Jowisz powiększa, więc lepiej nie wchodzić jej w drogę, kiedy jest zła). Jej gniew mija szybko, ale  za to lecą iskry, a może i fruwają sprzęty. Poza tym trudno przewidzieć, na co wkurzy się Księżyc w Baranie, takie osoby w jednej chwili są spokojne, żeby nagle wybuchnąć furią z byle powodu.  Jest na pewno ziarno prawdy w plotkach o złości Angeliny. Osoby z podkreślonym żywiołem ognia nie potrafią usiedzieć na miejscu, tym bardziej, że tutaj jest to znak Barana, a Barany muszą być we wszystkim pierwsze. Niezbędny do życia jest im ruch, sport, walka. Każdy pewnie słyszał, że aktorka fascynuje się nożami. Praktycznie każda jej rola stanowi wyzwanie dla kondycji fizycznej.

Na szczęście gniew Barana szybko mija, dlatego kiedy się złości, najlepiej zejść mu z drogi, następnego dnia zapomni, o co się gniewał.  Księżyc w Baranie u kobiety podkreśla trochę męskie cechy jej charakteru. Taka pani nie da sobie w kaszę dmuchać, ma swoje zdanie na każdy temat i sprawia wrażenie silnej.

Słońce i Merkury Angeliny znajdują się w znaku Bliźniąt, są więc bardzo mocne.  Zwłaszcza Merkury w znaku, którym włada, ma możliwość zaprezentować wszystkie swoje możliwości (Angelina to bardzo inteligentna osoba, piękna buzia nie  wystarczy, żeby zagrać rolę z psychologiczną głębią). Dodatkowo Merkury jest w trygonie z Uranem – taki aspekt przyspiesza po prostu myślenie, daje żywy umysł i niekonwencjonalne zainteresowania. Słońce w dwadzie Skorpiona, Księżyc, Prozerpina, Mars, Jowisz w opozycji z Plutonem (Pluton włada Skorpionem) – taka osoba szuka w życiu intensywnych przeżyć, sama gdziekolwiek się nie pojawi, budzi skrajne emocje (od bezwarunkowej miłości i podziwu niczym dla bogini, do skrajnej niechęci, a nawet agresji). Opozycja to aspekt nieharmonijny, w dodatku z aż czterema planetami.  Władca ascendentu (Księżyc) w aspekcie z Plutonem – po prostu intensywna osoba, nie da się obok niej przejść obojętnie, albo szukająca kłopotów i mająca problemy emocjonalne (Księżyc to też emocje). Angelina w jednym z wywiadów powiedziała, że gdyby nie aktorstwo, pewnie czekałaby w domu, aż świat rozpadnie się na kawałki…

Powszechnie znane są problemy rodzinne Angeliny (z ojcem). Saturn w Raku w 12 domu w kwadraturze do stellum z 9 domu (Jowisza, Prozerpiny, Marsa i Księżyca) to po prostu utrudnienia w kwestiach rodzinnych (Rak to naturalny wladca 4 domu symbolizującego też nasze korzenie). A Uran w  4 domu zazwyczaj daje brak stabilizacji w sprawach tożsamości i definicji samego siebie, albo liczne przeprowadzki lub brak stabilności w domu rodzinnym.

Liczne małżenstwa i kłopoty w miłości to Wenus w kwadraturze z Uranem. Aspekty Wenus – Uran, nawet te harmonijne (trygony, sekstyle,) zawsze dają pewną niestabilność, jeśli chodzi o związki miłosne. Tym bardziej kwadratura to zazwyczaj zerwania, albo niezwykłe partnerstwo.

Wenus aktorki jest w ścisłej koniunkcji z ascendentem, ale po stronie 12 domu (więc trochę jakości dwunastodomowej, tendencja do idealizowania partnera i rozczarowań). Wenus na ascendencie daje zazwyczaj kobiety niezwykłej urody, miłe, grzeczne (ale nie z Uranem!), lubiące się pokazać,  gwiazdy. Taka Wenus na osi lubi świecić (tym bardziej, że Wenus progresywna niedługo po jej urodzeniu weszła w znak Lwa). Uran w aspekcie z ascendentem (tutaj kwadratura, więc nieharmonijny) daje zarówno w wyglądzie jak i zachowaniu dość szokujące akcenty, u kobiet to też uroda, ale nie taka, która spodoba się każdemu. Może taka osoba zostać uznana za zbyt ekstrawagancką (Angelina chwaliła się, że nosi na szyi fiolki wypełnione krwią byłego męża Thonrtona – Pluton z Księżycem). Teraz trochę się uspokoiła, ale dalej potrafi coś szokującego “palnąć” przed kamerą.

Nerwowość podkreśla jeszcze Uran w aspekcie do ascendentu, Uran z Merkurym (Merkury tutaj włada Słońcem), ognisty Księżyc z Marsem. Dużo żywiołu ognia i powietrza w horoskopie daje osobę bardzo aktywną i ruchliwą.

Neptun w 5 domu to zazwyczaj zdolności artystyczne i duża wyobraźnia w kreowaniu swojego wizerunku (5 dom to dom Lwa  a więc włada nim Słońce). Neptun w 5 domu często daje natchnienie artystyczne, a w aspekcie ze Słońcem łatwość i nieco tajemniczości w kreowaniu własnego wizerunku albo iluzji wokół tegoż wizerunku. Podkreślony Neptun to często też ludzie filmu (aktorzy, reżyserzy, fotograficy).  To często też adoptowane dzieci (5 dom to dom sygnifikujący nasze potomstwo), tak jak u Angeliny. Niestety Neptun w 5 domu może również oznaczać rozczarowania w miłości. Liczne nieudane związki Angeliny są tego potwierdzeniem.

Kliknij na obrazek, aby zobaczyc cały horoskop

U aktorki 7 domem włada Saturn (descendent w Koziorożcu), potrzebuje ona stabilnego i godnego zaufania partnera, na którym można polegać.  Saturn jednak jest w kwadraturze z planetemi z 9 domu (Jowisz, Księżyc, Prozerpi

na, Mars). Taka kwadratura to aspekt bardzo silnie napięciowy, Mars dąży do działania, Saturn je powstrzymuje. A Mars w koniunkcji z Jowiszem to po prostu porywczość. Saturn w nieharmonijnym układzie do Księżyca m

oże dawać

kompleksy albo bardzo krytyczne ocenianie własnego ciała (tym bardziej, że też do Marsa) bądź bardzo ciężką pracę nad ciałem – diety, godziny harówki na siłowni. Ostatnio Angelina jest przeraźliwie szczupła. Możliwe, że popadła w przesadę, jeśli chodzi o odchudzanie.

Angelina ma ciekawą konfigurację w horoskopie zwaną prostokątem mistycznym, świadczy ona o szerokich zainteresowaniach (artystka jest nie tylko aktorką, ale znaną filantropką). Jak sama nazwa wskazuje, taka konfiguracja daje zainteresowania daleko wykraczające poza przyziemne troski o byt materialny. Poza tym taki układ to wiele możliwości i okazji do wykorzystania w życiu. A Jowisz jest w sekstylu ze Słońcem u Angeliny – szczęście jej po prostu sprzyja bardziej niż tym, którzy mają Jowisza ustawionego nieharmonijnie.

Pluton w 3 domu daje zazwyczaj osoby, które ważą słowa, albo takie których słowa mają moc hipnotyzowania mas, takie osoby nie lubią rozmawiać na błahe tematy, potrafią też prześwietlić rozmówcę. Pewnie większość widowni jest zahipnotyzowana Angeliną na ekranie. A Słońce w trygonie do Plutona jeszcze podkreśla intensywną obecność aktorki.

Jowisz w koniunkcji z Prozerpiną – tutaj już moje spekulacje. Bykiem i drugim domem włada prawdopodobnie nie Wenus, ale właśnie Prozerpina i tutaj byłaby sygnifikatorem pieniędzy, czyli nie może być lepiej. Jowisz (dużo) z Prozerpiną (kasy).

c.d.n.

4 Replies to “Angelina Jolie – interpretacja horoskopu urodzeniowego”

  1. Fantastyczna szczegółowa i przejrzysta interpretacja horoskopu. Bardzo ciekawa i ładnie prowadzona strona, czuć z niej nie tylko astrologiczna pasję, ale znajomość rzeczy i umiejętności 🙂
    Pozdrawiam serdecznie

  2. Ciekawa teoria dotycząca Prozerpiny. Czyli w moim wypadku szczęśliwa i oby bardzo prawdopodobna ponieważ posiadam właśnie Prozerpinę w koniunkcji z Jowiszem w Baranie. Z tym że Prozerpina jest w domu 7 natomiast Jowisz w 8. Dodatkowo Merkury,Słońce i Pluton w 2 domu w Skorpionie.Wenus też w skorpionie ale w domu 3. Więc jest szansa że bogato się ożenię;). Hej,to zawsze lepiej niż…nie bogato lub mniej zamożnie. Dodatkowo dobre małżeństwo zapewnia mi węzeł księżycowy w domu 7. Byłoby fajnie gdyby to wszystko miało odzwierciedlenie w rzeczywistości:)

  3. PS: Ups…Błąd. *Wyjść za mąż;). W angielskim to chociaż istnieje uniwersalna wersja dla dwóch przypadków-to get married;). Taka mała dygresja;)

  4. Rewelacyjny artykuł i fascynująca Angelina. Jeśli jest Pani w temacie “Przyjaciół”, to może skusiłaby się Pani na interpretację Chandlera, tj. Matthew Perry’ego? To byłoby bardzo interesujące biorąc pod uwagę to, że Matthew praktycznie nie grał, a po prostu był, pozdrawiam

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Top