Stellum

Stellum to rodzaj koniunkcji, w której bierze udział kilka planet.  Np. Słońce jest w koniunkcji z Marsem i do tego w koniunkcji z Wenus. Oczywiście stellum może tworzyć np. 5 planet. Takie nagromadzenie planet w danym znaku i domu bardzo silnie podkreśla cechy danego domu i znaku. Życie człowieka wtedy kręci się wokół spraw domu, w którym jest stellum. Sprawy tego domu są bardzo istotne. Stellum może być dominantą horoskopu. Jest bardzo ważne przy interpretacji i zazwyczaj jest pierwszą rzeczą, jaka rzuca się w oczy, gdy widzimy taki horoskop. Nagromadzenie planet w znaku może być widoczne również w wyglądzie. Możesz być solarną Rybą, ale kiedy masz stellum w Pannie, ludzie mogą postrzegać cie bardziej jako Pannę niż Rybę.  Generalnie rzadko kiedy zdarza się, że człowiek jest typowym Baranem, Wodnikiem albo Koziorożcem. Dzieje się tak dlatego, że każdy z nas jest swoistą mieszanką zodiakalnych cech. Kilka planet jest tu, kilka tam, tworzą między sobą różne aspekty, itd.

Stellum może bardzo mocno podkreślić cechy danego znaku w osobowości posiadacza tej konfiguracji. Przykładowo kilka planet w sektorze siódmym (związki) od razu powie nam, że inni ludzie i relacje z innymi ludźmi są dla takiej osoby bardzo ważne.  Stellum ma bardzo silny wpływ i jest trudne do interpretacji. Trzeba rozpatrywać każdą koniunkcję planet osobno. Ustalić, która z planet ma najsilniejszy wpływ. Czy znak w którym planety przebywają jest im “przyjazny”. Dużo trudniej wyrażają się planety w żywiołach niezbyt kompatybilnych z ich naturą (np. ognisty Mars niezbyt dobrze czuje się w żywiole ziemi). Dobrze jest obserwować w jakiej relacji między sobą pozostają planety na kole zodiakalnym. W tym celu trzeba nauczyć się naturalnych władców znaków i domów. Dobrze wiedzieć, które znaki to trygon ognia, które powietrza, a które ziemi i wody. Jeśli np. ogniste Słońce przebywa w ognistym Strzelcu to “czuje się” w tym Strzelcu naprawdę dobrze (relacja Lew – Strzelec to trygon). Trzeba wiedzieć, które znaki są kardynalne (Baran, Rak, Waga, Koziorożec), które stałe (Byk, Lew, Skorpion, Wodnik), a które zmienne (Bliźnięta, Panna, Strzelec, Ryby).

Jeśli w koniunkcji biorą udział planety, które naturalnie władają znakami tworzącymi kwadraturę, opozycję lub kwinkunks, to taka koniunkcja będzie napięciowa i będzie stwarzać problemy. Trzeba spojrzeć czy planety tworzące koniunkcje są sobie przyjazne. Np Słońce, Wenus, Jowisz są do siebie “pozytywnie nastawione”. Merkury jest neutralny. Dość problematyczne są koniunkcje planet, które są sobie przeciwne np. Jowisz (ekspansja) z Saturnem (zahamowanie) i na tym np. Mars (działanie).  W takich wypadkach wpływy planet wzajemnie się nakładają. Oczywiście tutaj podaję przykładowe znaczenia planet. Każda z planet ma mnóstwo znaczeń! Więc tworzy się z tego bardzo skomplikowany język, wcale niełatwy do rozszyfrowania.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Top