Stellum i ognisty nów w Baranie w 2011

2 kwietnia 2011 roku będzie miał miejsce nów w znaku Barana. Nie byłoby w tym nic szczególnego, gdy nie fakt, że aż 7 planet przebywać będzie w tym ognistym znaku (Słońce, Księżyc, Merkury, Mars, Jowisz, Uran, Prozerpina). Mars zrobi w ten dzień aplikacyjną koniunkcję do Urana, na to wejdzie Księżyc (ścisła koniunkcja). Te trzy planety dodatkowo zrobią  sześciostopniową aplikacyjną kwadraturę do Plutona w Koziorożcu. Baran i Koziorożec są znakami kardynalnymi. Planety pokoleniowe (Uran, Neptun, Pluton) przebywające w tych znakach mają tendencje do inicjowania wydarzeń. Baran dodatkowo to najbardziej gwałtowny ognisty znak. Charakteryzuje go ogromna agresja i porywczość. Baran najpierw działa, potem dopiero myśli, co też zbroił. Jakiekolwiek planety przebywające w tym znaku, podgrzewają atmosferę. A co dopiero sporo planet.  Ognistych. W tym przyporządkowany żywiołowi ognia Mars (władający Baranem), a więc bardzo silny w tym znaku – “u siebie”, ogniste Słońce i ognisty Jowisz (dodatkowo jeszcze Prozerpina). Do tego Saturn w kwadraturze aplikacyjnej i półkrzyż.

Dla tych, którzy obserwują codziennie tranzyty Słońca i Księżyca, oczywisty jest wpływ świateł na ogólny nastrój w danym dniu.  Podobnie same w sobie tranzyty ciężkich planet nie wywołują jeszcze wydarzeń, tylko przygotowują zazwyczaj grunt pod to, co ma nastąpić.  Taki np. Pluton, metaforycznie ujmując, gromadzi materiał wybuchowy… potem przejeżdża po nim Mars (albo Słońce) i zapala. Księżyc też nieźle podnosi ciśnienie. Zwłaszcza Księżyc w Baranie  to już do dosłownie wrzenie. A do tego Księżyc w koniunkcji z Marsem (ogień, agresja) i Uranem (niespodziewany wybuch, piorun, elektronika).

Uran nazywany jest planetą pokoleniową dlatego, że biegnie bardzo wolno, w jednym znaku przebywa aż 7 lat, wystarczająco długo, żeby jego wpływ odczuło całe pokolenie. Więc te szybciej biegnące planety zdążą w tym czasie przejechać po nim kilka razy i odpalić iskierkę.

Skutki działania Urana są niespodziewane, nieprzewidywalne.  Silny Uran w horoskopie indywidualnym daje albo genialność i ekstrawagancję albo totalną aspołeczność, egoizm, agresję i tendencje autodestrukcyjne. Identycznie działa Uran na większą skalę, wpływając na cały świat. A zwłaszcza na te państwa, którym to stellum uderzy w jakieś istotne punkty (osie, światła).

Dodatkowo nów inicjuje jakieś działania. Że będzie to nów na Uranie, to możliwe, że chodzić będzie o jakiś nagły przewrót, prawdopodobnie rozlew krwi (Mars). Do tej pory Uran przebywał w Rybach (władających 12 domem) – czyli nawet jeżeli istniała agresja i jakieś rewolucjonistyczne idee, to całkiem nieźle maskowane pod neptunowym płaszczykiem iluzji (“właściwie chcielibyśmy jakichś bliżej nieokreślonych przemian, ale jednak jesteśmy pacyfistami, to raczej sobie tylko pomarudzimy”). A teraz wegetarianim czy nie, nie będzie miał specjalnych obiekcji przed wyjściem na ulicę i odpaleniem granatu, albo butelki z benzyną. Do tej pory wywrotowcy wszelkiej maści (Uran) kryli się w 12 domu (Ryby). Wejdą do 1 (Baran), to świat o nich wreszcie usłyszy.  Baran – zdobywca ma dużą tendencję do ekspansji. Co zacznie się w fazie Barana, obejmuje  coraz większe tereny. Agresją, podbojem, siłą.

Rzesze sfrustrowanych młodych ludzi  są bez pracy, albo pracują poniżej swoich kwalifikacji. Zawiedzione ambicje, niezadowolenie i bieda (w połączeniu z inteligencją i wykształceniem), a w następstwie agresja, potrafią być potężną destrukcyjną siłą.

Zresztą nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie sytuacja jest bardzo napięta. Nie może być inaczej, skoro 80 czy 90% całego bogactwa trzyma garstka 10 czy 20 %  całej populacji, a reszta nie ma co jeść, albo żyje w niedostatku. Wszyscy w większym lub mniejszym stopniu odczuwamy te warunki.

A skostniałe struktury władzy (Koziorożec) podstępnie (Pluton) próbują narzucić społeczeństwu wszechobecną kontrolę (np. kamery na każdym rogu ulicy) pod pretekstem walki z przeróżnymi zagrożeniami, przeważnie terroryzmem. Mogą się troszkę przejechać, bo tłum młodych gniewnych może niespodziewanie umówić się przez internet (Uran) i kto wie, co tam jeszcze odpalą…

3 Replies to “Stellum i ognisty nów w Baranie w 2011”

  1. To oznacza Wodnika i barana wpływajacego na losy swiata,możliwe Mars i Uran- zadziała Kobieta i meżczyzna
    i to nawet sobie nie wyobrażacie jak zgodnie zadziałaja Baran bodnie skostniałego konserwatywnego i leniwego Koziorożca,a ze sa to znaki kardynalne bedzie ogniscie,ale
    odniesie to dobry skutek na społeczeństwo , a sygnalizuje o tym Jowisz!!!!!!! bedzie ogniście w innym wymiarze, napisał Baran.

    1. Jest to zapowiedziane przez was, natomiast społeczeństwo już mówi DOŚĆ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  2. To się zgadza, jak się nie wydarzy coś na prawdę wstrząsającego, jakiś kolejny wybuch, interwencja zbrojna w Libii o której już donoszą dzisiejsze portale internetowe. Francja zgłasza chęć interwencji w Libii. Jeśli ktoś nie pomoże tym zbuntowanym rewolucjonistom, będzie rzeź Kadafi zrobi masakrę. Osobiście uważam że wszystkie Barany powinny w tym okresie zachować szczególną ostrożność i my zwrócić szczególną uwagę na tę sferę życia za którą odpowiada miejsce Barana w naszym Kosmogramie.
    Pozdrawiam

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Top