Księżyc w Baranie

Położenie Księżyca pokazuje sposób, w jaki reagujemy emocjonalnie na różne sytuacje. To instynktowna strona naszej natury. Baran jest znakiem ognistym, dość gwałtownym i nerwowym. Żywiołem Księżyca jest woda. Zatem Księżyc w ognistym środowisku Barana da gwałtowny sposób wyrażania emocji, dużą aktywność psychiczną, emocjonalność i optymizm.

Księżyc w Baranie to mocne żądze, niecierpliwość i dużą żywiołowość. Księżyc w Baranie nie lubi osób powolnych, nie lubi też, gdy coś staje na przeszkodzie jego pragnieniom. Reaguje wtedy nerwowo i wybuchowo. Potrzebuje silnych przeżyć i lubi ryzyko, które zapewnia te przeżycia.

Księżyc w Baranie forsuje swoje pragnienia w impulsywny sposób, pośpiesznie. Kobiety z Księżycem w Baranie bywają nieznośne dla otoczenia, lubią komenderować i bywają drażliwe, kiedy nie spełni się ich oczekiwań.

Wszystkie osoby z Księżycem w Baranie łatwo wpadają w irytację i wtedy lepiej zejść im z drogi (chyba, że inne elementy horoskopu modyfikują tę skłonność), pragną bowiem podążać swoją własną drogą w życiu.

Księżyc w Baranie sprzyja jednak podejmowaniu niekonwencjonalnych, niezależnych przedsięwzięć. Pozytywną cechą jest duża asertywność i samowystarczalność.

Kobiety z Księżycem w Baranie lubią komenderować domownikami i trzymać za ster w życiu domowym. To osoby gorącokrwiste i kochające aktywność, nie lubią siedzieć w miejscu i kochają sport, wyładowując w ten sposób nadmiar energii.

Informują również otoczenie wprost, jeśli coś im się nie podoba. Jedną z cech Barana jest bowiem prostolinijność.

U mężczyzn Księżyc pokazuje podświadomy ideał żony (albo partnerki, z która chcieliby dzielić swoje życie, zamieszkać).

Księżyc w Baranie reprezentował więc będzie kobietę niezależną, aktywną, zdecydowaną, samodzielną i namiętną.

8 Replies to “Księżyc w Baranie”

  1. Prostolinijność baranów, zwłaszcza księżycowych, wynika z braku refleksyjności, niewrażliwości na cudze uczucia. Prymitywizm baranów jest szeroko znany, tzw. ludzie z jaskiń. Dobrze jest posłać barana do zadań trudnych albo z góry przegranych, bowiem baran nie jest w stanie ocenić niczego racjonalnie. Nie ma wybitnych dowódców-baranów, choć baran ma upodobanie do walki. Jest za to dobrym gladiatorem, a i nie szkoda gladiatora gdy zginie, bo to jak zwierzę, zdechnie szybko, ale rozmnoży się jeszcze szybciej. Brak kultury jest więc kolejnym atrybutem barana. Nie spotkamy barana na salonach, wśród intelektualistów, w środowiskach ludzi wykształconych, a jeśli spotkamy, to szybko przekonamy się, że to prawdziwy baran. Barany solarne i księżycowe mają jednak jedną zaletę, otóż posiadają kompleks. Zdają sobie sprawę z własnej głupoty i niskich kwalifikacji intelektualnych, potrafią zamilknąć, kiedy popełnią towarzyską gafę. Ale pózniej włącza się ich kolejna wada, jaką jest krótka pamięć, więc gafy towarzyskie popełniają bez końca. Baran, to w końcu baran i baranem pozostanie. Szkoły tu nic nie pomogą. To tak jakby żebraka ubrać w królewskie szaty, a słoma i tak zawsze wyjdzie z buta.

    1. Widzę, że ma Pan ogromne (zupełnie niesłuszne) uprzedzenia wobec Baranów. Brak kultury nie ma nic wspólnego z posiadaniem Księżyca lub Słońca tu i ówdzie ;).

  2. Ma pan święte prawo, panie Kiepski, do obrony swojego księżyca w baranie. Powodzenia i złamania karku. A pani astrolog cechy jakich znaków odnalazła w moim komentarzu, uwzględniłem trzy, może cztery? W pani przypadku obstawiam silne ryby, wodnika, może wagę. Moja analiza skupia się na filmie jaki pani zamieściła, czyli wynika z samego obcowania z panią 😉 Może być płytka , no ale przecież nie mam horoskopu na litość boską (nawet najlepszy astrolog czasem się myli, a ja jestem niestety tym Kiepskim) Proszę powiedzieć, jest pani rybą, wodnikiem, czy wagą, a może skorpionem? Chociaż ten ostatni nie bardzo pasuje, skorpiony chyba nie są medialne. Więc rybą, wodnikiem, czy może wagą, waham się jeszcze co do byka? Proszę tylko nie pisać, że koziorożcem, bo i tak nie uwierzę. Odpowie pani, to się odczepię. Obiecuję. Słowo marynarza.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Top