Słońce koniunkcja Pluton

O ile Słońce symbolizuje świadomość, ego i naszą wewnętrzną naturę, to Pluton zawsze wiąże się z tajemnicami i wywieraniem presji. Pluton wydobywa skrajności z charakteru. Jeśli Słońce to symbol światła, to Pluton jest najgłębszym mrokiem – zejściem do podziemi. Całe życie taka osoba odczuwa niepokój wewnętrzny i to od niej zależy czy przejdzie na ciemną stronę mocy. Pluton to niezwykła siła, trudna do określenia jakość, jaką odczuwamy przebywając w towarzystwie takiej osoby.

Większość ludzi niemal instynktownie poddaje się magnetyzmowi właściciela Słońca w koniunkcji z Plutonem, są posłuszni i przeważnie odczuwają respekt. Albo otoczenie ma dość narzucania im swojej woli :P.

To już moje zupełne subiektywne odczucie, ale zawsze kiedy spotykam osobę z silnym Plutonem, czuję się wręcz nieswojo, jakby ta osoba miała rodzaj rentgenu w oczach i prześwietlała mnie wzrokiem. Ponadto jakakolwiek wypowiedź Plutona ze Słońcem jest w moim odczuciu (i chyba nie tylko moim) bardzo sugestywna. Pluton ze Słońcem potrafi wywrzeć wrażenie. To też świetna intuicja.

Taki aspekt może dawać kompleks władzy, a jeśli nie, to w każdym razie takim osobom jest bardzo trudno podporządkować się czyjejś woli (to też dotyczy aspektów Urana). To również niezłomna wola i olbrzymia zdolność regeneracji. Właściciel Plutona na Słońcu może doświadczać kryzysów życiowych raz za razem, a mimo to idzie nieugięcie do przodu. Łatwiej pozbierać się takiej osobie z problemów, ma bowiem dostęp do źródła pierwotnej siły (nasuwa mi się porównanie do lawy jądra ziemskiego) podczas, gdy większość ludzi snuje się po powierzchni.

Pluton jako naturalny władca VIII domu (zasoby innych ludzi, spadki, dziedzictwa, seks, inicjajcja) wraz ze Słońcem (a Słońce to też symbol życia) potrafi stworzyć nową jakość – wziąć z tradycji (idei, pomysłu, stylu) to co zostało już zapomniane i niejako oświetlić, i spopularyzować (Pluton oczywiście wiąże się z wywieraniem wpływu na masy).

Sławne osoby z Plutonem w koniunkcji ze Słońcem:

Tim Burton – reżyser

Pierre Cardin – projektant mody

Mick Jagger – muzyk

Michael Jackson – nie trzeba przedstawiać 🙂

Wiktor Hugo – pisarz

 

21 Replies to “Słońce koniunkcja Pluton”

  1. To jak mniemam finansowo powinno być całkiem fajnie, bo słoneczko w 2 domu jest korzystne dla finansów i w ogóle wartości. Pluton może dawać wszystko albo nic, ale to tez silna wola, więc sobie powinnaś w życiu poradzić.

  1. Witam, trzeba sprawdzić cały horoskop. Generalnie Słońce w 12 domu może:
   – szukać odosobnienia,
   – być samowystarczalne,
   – mieć problemy psychiczne,
   – uciekać od problemów,
   – może oznaczać dobrą intuicję,
   – może dawać osobę chowającą się przed innymi,
   – skrytość,
   – współczucie, empatię, wyczucie innych,
   – kłopoty ze zdrowiem,
   – poświęcanie się dla innych,
   – potrzebę medytacji,
   – zainteresowanie medycyną,
   – zainteresowanie działalnością charytatywną,
   – brak świadomości swojej siły,
   – dużą wrażliwość
   To są tylko przykłady i możliwości.

 1. Mnie również ciekawi ta koniunkcja, tym bardziej że posiadam stellum słońca Plutona i księżyca w X domu w znaku wagi, czy dobrze rozumiem że grozi mi pracoholizm? 😉

  1. Pluton w X domu może dawać wręcz obsesję kariery i statusu albo przyciągać w życiu takie sytuacje i ludzi, że będziemy musieli totalnie, absolutnie zmienić nasze podejście do spraw reprezentowanych przez ten dom. U Pani to jest jeszcze podpięte pod światła czyli na pewno jest Pani osobą obok której trudno przejść obojętnie. Pluton często daje skłonności do popadania ze skrajności w skrajność. Często osoby z silnym Plutonem są w stanie więcej przejść niż ludzie, którzy silnego Plutona nie posiadają. Często też Pluton może dawać niebywałe wręcz problemy (pamiętajmy, że może to być zarówno siła zniszczenia jak i moc regeneracji). Bardzo różnie się to u różnych osób przejawia i realizuje i zależy zarówno od sytuacji ogólnej życiowej, warunków, w jakich dana osoba przebywa, itp.

  1. Tak, Pluton jest naturalnym władcą ósmego sektora i jest w nim bardzo silny. W ogóle Pluton w Koziorożcu jest silny. Proszę spojrzeć na relację Koziorożec – Skorpion – znaki te tworzą sekstyl (porozumienie). Czyli struktury władzy (Koziorożec) są zasilane przez wspólne zasoby (Pluton).

  1. Myślę, że nie ma co przesadzać z tym niebezpieczeństwem, raczej osoby z aspektami Słońce – Pluton mają niezwykłą moc regeneracji i umiejętność wychodzenia obronną ręką z trudnych sytuacji w życiu. Mówię na podstawie obserwacji.

 2. Na szczycie domu VIII jest Strzelec, a w samym domu oprocz Slonca i Plutona jeszcze Mars w kwadraturze do Saturna w VI domu w Pannie. Troche sie boje tego ukladu i zastanawiam sie jak on moze dzialac w zyciu?

  1. Gdzieś wyczytałam, że Strzelec w VIII to optymistyczne i ufne podejście wobec śmierci, może coś w tym jest. Strzelec w VIII może dawać łamanie tabu w sprawach VIII i odwagę w sprawach tegoż domu. Słońce, Pluton i Mars to potężna energia jeśli dobrze się to wykorzysta. Przede wszystkim dawać będą intensywność i potrzebę mocnych przeżyć. Natomiast Saturn w aspekcie do Marsa zawsze hamuje tego Marsa. Ponieważ jest to kwadratura to na pewno będzie tworzyła duże napięcie, bo Mars to działanie, Saturn sygnał stop. Pozytywnie daje wytrwałość i cierpliwość. Mars oczywiście też dotyczy typu mężczyzny jaki jest dla pani atrakcyjny. A jak to działa u Pani ten układ???

 3. To jest uklad u mojej malej coreczki, wiec na razie martwie sie troche na zapas 😉 A czy taki uklad to moge byc zdolnosci uzdrowicielskie? Gdzies to wyczytalam.

 4. Szukam wszédzie co oznacza koniunkcja slonca z plutonem w skorpionie w horoskopie partnerskim. Czy ktos wie co to moze oznaczac dla obu osób?

 5. Witam!
  Ja natomiast posiadam koniunkcje słońce – pluton w pierwszym domu horoskopu. Jak ta pozycja może oddziaływać na moje życie?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Top