Księżyc w Koziorożcu

Księżyc w Koziorożcu znajduje się w znaku opozycyjnym do swojego naturalnego władztwa (Księżyc to naturalny władca Raka). Ponieważ Księżyc to nasze emocje i podświadomość, w Koziorożcu te emocje są mocno ograniczone i to rozum próbuje nad nimi panować. Księżyc w Koziorożcu jest więc chłodny, zdystansowany, wycofany, boi się silnych emocji. Taki Księżyc może dawać tendencje do czarnowidztwa albo melancholii. Może dawać zahamowania emocjonalne i stłumioną emocjonalność. Trudno będzie “odczytać” osobę z Księżycem w Koziorożcu, bo ona chowa się za fasadą konwenansu i stwarza dystans. Przeważnie trudno jest wyrazić takiej osobie uczucia, mogą one być jakby zamrożone. Księżyc w Koziorożcu ma swoje dobre strony, jedną z nich jest odpowiedzialność. Kiedy Księżyc w Koziorożcu przywiąże się i poczuje więź, to niełatwo mu tę wieź zerwać, bo czuje się odpowiedzialny za druga osobę. Księżyc w Koziorożcu może oznaczać (ale wcale nie musi), że matka była albo jest osobą dość chłodną i zdystansowaną i mężczyzna z takim Księżycem podświadomie będzie szukał kobiety zdystansowanej właśnie. Księżyc w horoskopie indywidualnym mężczyzny oznacza kobietę – ideał żony. Taki Księżyc to chłodna i zdystansowana kobieta przestrzegająca konwenansów i etykiety.  Taka, na której można polegać w trudnych sytuacjach, przede wszystkim pracowita i posiadająca jakiś status społeczny, niezbyt wylewna, “ochy” i “achy” nie są wskazane – Księżyc w Koziorożcu uzna je za zbytnią egzaltację. Nie bez znaczenia dla Księżyca w Koziorożcu są sprawy materialne. On chłodno wykalkuluje czy opłaci mu się oddać serce właśnie tej a nie innej. Ostrożność, wiarygodność i solidność to pozytywy Księżyca w Koziorożcu.

7 Replies to “Księżyc w Koziorożcu”

 1. Mam Księżyc w Koziorożcu, a odpowiedzialność, rozsądek i powaga to ostatnie rzeczy o jakie można by mnie posądzić. Stałość uczuć to w moim przypadku sporna kwestia, bo z jednej strony tęsknię do bliskości z drugim człowiekiem i chciałabym mieć kogoś na wyłączność i na całe życie, a większość moich znajomości się posypała. Jedyne na co bym przystała to mimowolne dystansowanie się do emocji, za którymi nieustannie tęsknię, ale to nie z rozsądku tylko z lęku przez granicznymi przeżyciami.

  Prawdę mówiąc dużo lepiej pasuje do mnie opis księżycowego Strzelca albo Bliźniąt. 😛

  1. Witam,
   nie zawsze sobie uświadamiamy swoje własne cechy, bo trudno samemu spojrzeć na siebie z boku. A najtrudniej sobie uświadomić cechy Księżyca w znaku, bo ten z zasady jest związany właśnie z nieświadomością. Musi Pani brać pod uwagę cały horoskop, położenie planet w znakach, domach i aspekty, możliwe więc, że ma Pani sporo cech Strzelca albo Bliźniąt.

 2. Opis pasuje do mnie, również mam chłodną matkę ktora w dzieciństwie nie okazała mi uczuc. Rozstania przechodzę cieżko, otworzyć sie na nowego partnera jest jeszcze trudniej. Żadne przelotne romanse mnie nie interesują, Jak pokocham to na zawsze, jak cos mi nie pasuje ucieknę w moją podwójną skorupę. Jestem 3 lata po rozstaniu i nadal mam tą osobę w sercu pomimo że zranił mnie jak mało kto. jestem Skorpionem, ascendent rak ,a o nich tak wiele pisze o ich życiu erotycznym, co zupełnie do mnie nie pasuje. teraz wiem doskonale że księżyc ma wielki wplyw na moje życie uczuciowe, ogólnie przypisane jest skorpionom zemsta,zazdrość i pamiętliwość. W sumie znaki jak lwy, byki, barany, ryby mają tego jadu o wiele wiecej w sobie niz moj znak. Pamietam dobre jak i zle rzeczy ale potrafię przebaczać, obojętnie co by to nie było. Kocham prawdę, tępie kłamstwo a taka bezpośrednia szczerość wielu osobom sie nie podoba. ogolnie posiadam zdolności spirytualistyczne, i cały czas przeznaczenie kieruje mnie na rozwój duchowy. stale jakas walka, przeszkody spadają jak grom z nieba, egzaminy życiowe, utrata wszystkiego i wszystkich. Mam nadzieje ze to kiedys sie skonczy i zacznę spokojne życie 🙂

 3. Cześć,
  jestem Baran, mam Księżyc w Koziorożcu, Asc w Lwie, Wenus i Marsa w Wodniku. Jestem otwarta, ludzie mnie lubią, ale nie mam od dawna partnera. Otwieram się tylko przed najbliższymi. Od lat przyciągam ludzi ze znaku Koziorożca ( najwięksi przyjaciele), Panny ( szczególnie mężczyźni) , Wodniki. Jeśli chodzi o ogniste znaki – tylko starsi ode mnie ( strzelec i lew). Osoby w moim wieku ze znaków ognistych wg mnie są nieodpowiedzialne, zbyt głośne.
  Moja matka jest spod znaku Bliźniąt. Posiada jednak Asc w Pannie. Czasem jest bardzo ostra. Kiedyś można powiedzieć, że balam się jej mimo, że nigdy tego nie powiedziałam na głos. Myslicie, że to też może być spowodowane Księżycem w Koziorożcu?
  Mama jest osobą bardzo przyjemną, kochaną ale zbyt opiekuńczą. Ma dużo cech Panny.
  MÓj tata to Lew także z cechami Panny.

  Przyciągam te znaki nie wiem kogo mogłabym wybrać za partnera- mężczyźni ze znakiem Panna są dla mnie zbyt szorstcy i w końcu ja mięknę , płaczę nie jestem twarda przy nich. Jednak znaki ogniste dla mnie są zbyt na pokaz zbyt energiczne.

  Pozdrawiam,
  MJP

  1. Cześć, Bardzo dziękuję za ciekawy opis.
   Tak osoby z Księżycem w Koziorożcu i silną Panna potrafią być oschłe.
   Księżyc w Koziorożcu właśnie tak ma (to mogą być lęki), że się długo otwiera i musi wypróbować osobę.
   Ja też mam dystans do silnych zodiakalnie Panien, więc rozumiem.
   Faktycznie jak się ma sporo ziemi i wody to znaki ogniste są zbyt hałaśliwe i dla osób bardziej spokojnych bywa to męczące.
   Bardzo ciekawe spostrzeżenia,
   Pozdrawiam

 4. Hej ludzie 🙂 a ja od pewnego czasu zastanawiam się nad Księżycami w Koziorożcu, sama go tam mam, i zaobserwowałam pewną rzecz, która nie daje mi spokoju – mianowicie związek miedzy położeniem Saturna, który włada takim Księżycem w Koziorozcu, a relacjami, jakie nawiązujemy z ludźmi, którzy maja na tym naszym natalnym Saturnie swoje Słońce. otóż mam wrażenie, ze związany z karmą Saturn wyraża wszystkie stłumione pragnienia księżyca w Koziorozcu poprzez przyciąganie do siebie osób, z których Słońcem Saturn tworzy koniunkcję – a osoby te są niewyczerpanym źródłem poczucia niespełnienia dla właściciela Księżyca w Koziorozcu. Przynajmniej u mnie to powtarzalny trend. A jak u Was? Też ktoś ma podobne wnioski?

  1. Hej, bardzo dziękuję, ciekawe spostrzeżenie. Saturn reprezentuje ograniczenia, rzeczywiście taki układ z kimś, że mamy naszego Saturna na Słońcu, będzie powodował poczucie ograniczenia i zaduszenia tego Słońca i w końcu osoba ze Słońcem ucieknie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Top