Ryby

 

RYBY (21 luty – 21 marzec)

 

Ryby to bardzo tajemnicza faza zodiaku. Są wrażliwe, chłoną nastroje otoczenia jak gąbką i same ulegają skrajnym nastrojom. Mogą sprawiać wrażenie bezbronnych i wewnętrznie niestabilnych. Władca Ryb Neptun jest naturalnym władcą XII domu. Niezbyt to szczęśliwy sektor, symbolizuje odosobnienie, niezależne od nas problemy i ukrytych wrogów. Ryby często więc ulegają frustracjom. Neptun to władca zmyłek, oceanicznych głębin, mgły, trucizn a także wszystkiego, co nieuświadomione i kolektywne. Dlatego osoby z silnie podkreśloną faza Ryb, jak żadna inna faza, mocno odczuwają związek ze wszystkim, co żyje, mogą często mieć wrażenie jedności z przyrodą i poczucie przynależności do całego stworzenia.

Integrują w sobie wszystkie fazy zodiaku, a jako reprezentanci fazy zmiennej i wodnej, potrafią zewnętrznie przejawiać się jako prawie każda faza. Dla otoczenia sprawiają wrażenie nieodgadnionych. Mimo, że same są w stanie intuicyjnie wczuć się w niemal każdą osobę, to dla ludzi mających z nimi bliższy kontakt same pozostają zagadką. Nie sposób przewidzieć co i dlaczego wpłynie na nastrój i uczucia osoby z silną fazą Ryb. Są w stanie doświadczać głębokich stanów psychicznych od niemalże oświecenia po skrajnie depresyjne nastroje.

Są również bardzo wrażliwe, bywa, że nadwrażliwe. Dlatego bardzo ważny jest dla nich spokój i harmonijne otoczenie.

Charakteryzują się ogromnym współczuciem dla wszystkich istot żywych i mocno odczuwają cierpienie innych. Dlatego dość łatwo je uwieść i często lokują swoje uczucia w osobnikach na to nie zasługujących, poświęcając się zupełnie niepotrzebnie.

Zazwyczaj posiadają uzdolnienia artystyczne i są bardzo wrażliwe na sztukę. Często również talenty mediumiczne. Interesują się mistyką i tajemnicami.

Kobiety z silną fazą Ryb są przeważnie bardzo atrakcyjne, ze względu na tajemniczość i delikatność, jaką emanują.

Często są nieśmiałe i lękliwe. Świat postrzegają jako miejsce pełne zagrożeń, dlatego szukają oparcia pośród jednostek silnych i zdecydowanych.

Mogą być nierealnymi utopistami i wielkimi marzycielami bujającymi w obłokach.

Są też wielkimi altruistami i bardzo chętnie pomagają innym, sprawiając wrażenie, że biorą na siebie całe cierpienie tego świata.

Mimo, że dość łatwo podporządkowują się, to nie lubią wykonywać czegokolwiek wbrew swojej woli. Mogą coś obiecać, ale jeśli nie idzie im to na rękę, nie zamierzają dotrzymać obietnicy. Nie znoszą też nacisków ze strony otoczenia.

Wobec zaistnienia jakichkolwiek problemów często wykazują bierna postawę i czują się przytłoczone, popadając w nastrój przygnębienia.

Bardzo nie lubią aroganckich zachowań, preferują kiedy okazuje się im zachwyt i szacunek.

Ponieważ ponad wszystko cenią sobie spokój i harmonię, uwielbiają wręcz zawody artystyczne. Wśród znanych muzyków i artystów wielu miało mocno zaznaczoną w horoskopie tę fazę. Ciągnie je też szeroko rozumiana wiedza ezoteryczna.

Ryby w związkach bardzo silnie wiążą się z partnerem i wyczuwają jego nastroje. Zawsze kierują się prawdziwym uczuciem dobierając sobie partnera, choć częściej to one są wybierane, ze względu na bierność. Mogą też zupełnie nieświadomie odgrywać rolę ofiary.

Często martwią się realnymi problemami, ale o wiele częściej same je stwarzają, bądź doszukają się ich tam, gdzie ich nie ma.

To ludzie, do których bardziej przemawia „czucie i wiara” niż racjonalne podejście.

Są też bardzo romantyczne i szybko ulegają porywom serca, by po chwili popadać w nastrój przygnębienia. Niezadowolone Ryby potrafią jednak zmrozić chłodem.

Pozytywne cechy Ryb to: fantazja, wyobraźnia, pokojowe nastawienie, wrażliwość, skromność, subtelność, idealizm, uduchowienie.

Negatywne to: nieśmiałość, niepraktyczność, lenistwo, niestałość, nadwrażliwość, apatia, popadanie w skrajne nastroje, zależność od innych, kompleksy.

Ze względu na pociąg do mistyki Ryby narażone są na pociąg do używek dających wrażenie przekraczania rzeczywistości (bądź ucieczki od niewygodnych problemów), dlatego powinny wystrzegać się alkoholu i narkotyków.

Często silna faza Ryb, manifestująca się nadwrażliwością, daje zaburzenia nerwowe i psychiczne, więc Ryby szczególnie powinny dbać o higienę psychiczną.

 

 

2 Replies to “Ryby”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Top