Księżyc w Rybach

Daje osoby o wrażliwej i delikatnej psychice. Księżyc w Rybach przeżywa wszystko bardzo mocno, bardzo bierze do siebie, przejmuje się byle czym. Ma skłonność do popadania skrajne stany emocjonalne, huśtawka nastrojów od skrajnej rozpaczy do euforii nie jest tu niczym niezwykłym.  Zwłaszcza kobiety z Księżycem w Rybach to wrażliwe i delikatne osoby, które chłoną niczym gąbka emocje z otoczenia. Trudno jest takim osobom o cokolwiek walczyć, w obliczu problemów po prostu popadną w czarną rozpacz. I otoczeniu niekiedy trudno jest odczytać emocje Księżyca w Rybach.  Ryby reprezentują 12 dom horoskopu i tak położony Księżyc wcześnie uczy się, że wrażliwość nie popłaca.  Bardzo łatwo jest zranić osobę z Księżycem w Rybach, bowiem taki Księżyc podchodzi do wszystkiego emocjonalnie. Kieruje się w życiu emocjami i często są to emocje skrajne i bardzo silne, ale też zmienne. Niestety negatywną cechą jest to, że kiedy coś nie idzie po jego myśli, to po prostu odpuszcza i poddaje się. Księżyc w Skorpionie albo w Baranie zawalczy, natomiast Księżyc w Rybach zacznie tracić wiarę w sens jakiejkolwiek walki. Bywa że tak położony Księżyc sprawia, że osoba będąca jego posiadaczem sama jest sobie wrogiem. Nie potrafi podejść na zimno, bez emocji.  Pozorny chłód, jaki okazuje, to sposób ochrony samego siebie przed niezbyt przyjazną rzeczywistością.

Księżyc w Rybach potrafi wczuć się w położenie innych, zwłaszcza tych cierpiących i pokrzywdzonych przez los.  To też wielka fantazja i wyobraźnia. Negatywnie będzie to dawać skłonność do poświęcania samego siebie w imię bliżej nieokreślonych wartości.  Księżyc w żywiole wody (a wiec nie tylko w Rybach, ale Raku i Skorpionie) jest zawsze bardzo intuicyjny.  Czasem osoby z tak położonym Księżycem  mają bardzo wysoką wrażliwość, albo niestety nadwrażliwość. Takie osoby potrzebują często okresów odosobnienia, kontaktu z przyrodą, ciszy, muzyki, obcowania ze sztuką. Bywa że źle czują się wśród tłumów i dużych skupisk ludzkich. Często miewają uzdolnienia artystyczne, muzyczne i przeważnie są miłośnikami sztuki.

Negatywną cechą tak położonego Księżyca jest często brak wiary, zamartwianie się, chwiejność emocjonalna, wyszukiwanie sobie problemów, marudzenie i narzekanie, nawet gdy nic złego się nie dzieje. Bywa, że taka osoba sama siebie nie rozumie i nie rozumie swoich uczuć i kieruje się w życiu dziwnymi przeczuciami i intuicjami. Bywa też, że nie potrafi wyrazić tego, co naprawdę czuje z obawy przed zranieniem. Nadwrażliwość jest często powodem ucieczki w nałogi. Osoby z Księżycem w Rybach potrzebują spokoju i harmonijnego otoczenia, łatwo wyprowadzić je z i tak delikatnej równowagi. Nieharmonijnie aspektowany Księżyc w Rybach może dawać skłonność do używek. Dlatego jeśli ma się Księżyc w Rybach, lepiej wykorzystywać tę energię w stronę sztuki niż ucieczek od rzeczywistości. Często takie osoby są po prostu niezrozumiane przez otoczenie, bowiem skala ich przeżyć emocjonalnych ma setki odcieni niedostępnych dla osobników mających np Księżyc w żywiole ognia albo powietrza. Negatywnie aspektowany może dawać osoby, na których nie można polegać, takie które nieświadomie manipulują innymi.

U kobiet taki Księżyc to przeważnie delikatność, aura tajemniczości i nieuchwytnego uroku. Mężczyzna z Księżycem w Rybach pragnie kobiety tajemniczej,  uduchowionej i mistycznej.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Top