Wenus w Wodniku

Postępowe małżeństwo, związki oparte na przyjaźni. Wenus w Wodniku musi czuć się wolna, potrzebuje przestrzeni, niezwykłości. Nudzi ją codzienna rutyna, żeby związek przetrwał musi być w nim ekscytacja, choćby wspólny wypad pod namiot co jakiś czas, najlepiej żeby ją porwać z zaskoczenia.

Preferuje nowe style w modzie, sztuce, eksperymenty kulinarne. Podawane dzień w dzień ziemniaczki i kotlet szybciutko jej się przejedzą.

Nie będzie zwracać uwagi na status społeczny czy  materialny potencjalnego partnera. Wenus w Wodniku patrzy ponad ogólnie przyjęte zasady. Ważne dla niej aby partner podzielał z nią idee i poglądy. Chce razem z nim iść z postępem i ulepszać świat ku dobru ludzkości.

Może wydawać się trochę chłodna i obdzielać szacunkiem wszystkich po równo (w istocie bliskie jej sercu są hasełka “Wolność, Równość, Braterstwo”).

Mężczyzna z taką Wenus chce partnerki niezależnej, mającej swoje zdanie i wyróżniającej się z otoczenia (powierzchownie choćby strojem, a psychologicznie np.  szokującymi poglądami, albo niezwykłymi zainteresowaniami). A niechby jego luba była fanką “Gwiezdnych Wojen” albo zapaloną miłośniczką literatury science-fiction, żeby było z kim jeździć na konwenty :P.  Albo bojowniczką PETA.  Albo obrończynią praw człowieka. Najlepiej żeby orientowała się w najnowszych nowinkach techniczno – informatycznych. Wenus w Wodniku doceni intelekt partnera. Tutaj sama uroda nie wystarczy, aby przyciągnąć jej zainteresowanie. Wspólne hobby to jest to.

Choć Wodnik to znak stały (ale jednak powietrzny, a wszystkie powietrzne lubią nawiązywać nowe kontakty) – to osoba z tak położoną Wenus może zmieniać partnerów (pragnienie ekscytacji – Uran władca Wodnika).

Wenus w Wodniku to liberalizm w sprawach erotyki, mogą to być wolne związki. W każdym razie taka Wenus kocha wolność.

4 Replies to “Wenus w Wodniku”

 1. 20.12.1989 – nie dość, że martwiąca jest ta Wenus w Wodniku, to do tego jeszcze Mars w Strzelcu z tendencją do niewierności, a także zmienny uczuciowo Księżyc w Wadze… Czy jest Pani w stanie znaleźć w tej dacie cokolwiek pozytywnego, jeśli chodzi o sferę uczuć..? Niestety nie znam godziny urodzenia…

  1. W tym horoskopie jest silne Słońce (w 9 domu w Strzelcu – żywioł ognia) i Mars w Strzelcu ( w swoim żywiole). Jest silny Saturn w Koziorożcu (u siebie). Księżyc w Wadze w trygonie do Wenus, co pozwala przypuszczać, że możliwe będzie znalezienie harmonii w życiu uczuciowym (Księżyc). Natomiast Księżyc w Wadze rzeczywiście może powodować niezdecydowanie. Wenus w Wodniku to duża niezależność, natomiast jest mocne stellum w Koziorożcu, co pozwala przypuszczać, że jednak chodzi o osobę mocno stąpającą po ziemi.

 2. Witam serdecznie 😉 u mnie jest podobnie – 11.01.1988. Słońce w koziorożcu, Księżyc w wadze, Mars w strzelcu, ascendent w skorpionie. Z jednej strony pragnę stałego związku – aż zazdroszczę tym, którzy mówią,że są szczęśliwi ze swoimi połówkami, zaręczają się czy biorą ślub. A z drugiej strony na myśl o ślubie, czy zamieszkaniu z moim chłopakiem dostaje palpitacji serca. Czuję się zmienna jak pogoda marcowa, często znudzona w związku. Brakuje mi, nazywam to, silnych bodźców. Wcześniej byłam w trzyletnim związku i zabiła go nuda (to mnie się nudziło). Teraz jestem 1,5 roku i znowu zaczynam się nudzić. I tak sobie zaczynam powoli myśleć,że chyba mi tak zostanie. Zaczynam się z tym godzić i mówię sobie,że na początku zawsze jest ekscytacja, a potem przychodzi rutyna..Szkoda, tylko że to mnie zawsze zaczyna się nudzić… Szkoda,że pozornie stały koziorożec unika odpowiedzialności, woli zabawę, znajomych i to żeby działo się wokół niego jak najwięcej, lubi być niewyspany, ciągle w ruchu. Nie wiem co ze mną jest nie tak…

  1. Witam Panią,
   Przepraszam, że dopiero teraz odpisuję,
   proszę nie patrzeć tylko na to, że Pani ma Słońce w Koziorożcu, oczywiście w archetypie taki Koziorożec będzie stałym nudziarzem i materialistą, natomiast proszę zauważyć, że każdy prawie ma inny ascendent, inaczej położone planty w domach, co daje niezliczoną ilość kombinacji i możliwości. Pani Saturn jest w koniunkcji z Uranem, Saturn to stabilność i potrzeba bezpieczeństwa, Uran totalna rewolucja, ponieważ Saturn włada tu Słońcem. Ta koniunkcja ma miejsce w Strzelcu. Saturn w Strzelcu jest w stosunku do swojego naturalnego władztwa w 12 domu (Strzelec 12 domem Koziorożca). Natomiast powietrzny Uran w ognistym Strzelcu ma się całkiem nieźle. Mars w Strzelcu też lubi zabawę. Pani ma podkreślonego Wodnika, bo Merkury i Wenus w Wodniku zwłaszcza kochają niezależność. Mimo potrzeby stałości (oś Skorpion Byk) jest silna potrzeba niezależności i nowych doznań. No tak chyba w każdym związku jest, że na początku ekscytacja, a potem rutyna…
   Obecnie podejście do związków i partnerstwa bardzo się zmieniło w stosunku do tego, co było jeszcze 10 – 20 lat temu. Większość osób jest skoncentrowana na karierze, chce się bawić, ludzie później biorą śluby, późno mają dzieci, więc myślę, że Pani jeszcze ma czas.
   Czasem problemy w związkach są spowodowane jakimiś zaszłościami z dzieciństwa, złymi wzorcami wyniesionymi z domu albo po prostu jeszcze Pani nie spotkała tej właściwej osoby. Również mam Słońce w Koziorożcu i też nie znalazłam odpowiedniej osoby, więc cechy Słońca tutaj też się nie ujawniają za bardzo.
   Pozdrawiam,
   Agnieszka

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Top