Ceres

Ceres jest nowym władcą Panny. Do tej pory był nim Merkury i położenie Merkurego uwzględnia się interpretacji horoskopu – w kwestiach szóstego domu (podobnie rzecz ma się ze starymi władcami znaków – np. Jowisza jako znaku Ryb).

Położenie Ceres w horoskopie indywidualnym mówi bardzo wiele o naszym podejściu do spraw zdrowia, higieny i codziennych obowiązków. A także o tym jakimi jesteśmy pracownikami, jak pracujemy. Panna to naturalny władca domu 6, a więc naszej codziennej rutyny i podejścia do warsztatu pracy. Ceres uszkodzona albo w nieharmonijnych aspektach do Marsa, Plutona czy Saturna mówi zawsze o jakichś trudnościach ze zdrowiem, albo o problemach w pracy i z pracą…

Położenie i aspekty Ceres mówią też o tym, czy jesteśmy osobami uporządkowanymi i obowiązkowymi, czy dbamy o codzienne ćwiczenia i dietę (czyli te sprawy, na które mamy wpływ poprzez codzienną rutynę, sprawy 12 domu to już to,  co jest od nas niezależne, jeśli nie zadbamy o zdrowie, poprzez codzienny styl życia, to np. wylądujemy w szpitalu i to, co tam się będzie z nami działo niekoniecznie od już zależeć będzie od nas).  Jeśli nie przykładamy wagi do tych spraw, to potem naturalną konsekwencją mogą być choroby albo problemy w pracy. Poprzez wyrobienie w sobie nawyków, opanowanie codziennych czynności, które powtórzone wielokrotnie stają się rutyną i wykonujemy je odruchowo, człowiek może osiągnąć mistrzostwo w jakiejś dziedzinie. O tym właśnie mówi 6 dom i Ceres. W wędrówce poprzez zodiak 6 dom i Panna to to miejsce, gdzie musimy sami wykonać prace nad sobą, opanować czasem nużące i upierdliwe działania, aby osiągnąć mistrzostwo w jakiejś dziedzinie i pokazać się już jako dojrzały Koziorożec (naturalny władca MC).

Tradycyjnie 6 dom jest też domem służby i pokazuje on, w jaki sposób (praktyczny) możemy przysłużyć się innym ludziom. 6 dom mówi też o efektach pracy, jaką wykonujemy. Metodyczne (panniaste i szóstodomowe) podejście jest niezbędne, aby uzyskać efekt w postaci np. jakiegoś dzieła.

Ale nasze zdrowie i obowiązki to nie tylko Ceres, ale i położenie i aspekty władcy 6 domu, planety w 6 domu i znak na szczycie tego domu.

Położenie Ceres w znakach mówi wiele o stylu pracy.

Ceres w Baranie daje osobę dość niecierpliwą w pracy, niezbyt zwracającą uwagę na szczegóły, byle tylko do przodu z robotą.  Ziemska Ceres niezbyt dobrze czuje się w tym ognistym i agresywnym znaku (tu też znaczenie ma całośc horoskopu i np. recepcje).

Ceres w Koziorożcu to zazwyczaj osoby uporządkowane, dopięte na ostatni guzik, dbające, żeby papiery były poukładane, takie osoby trzymają się grafika, bardzo dużą rolę przywiązują do spraw zdrowia i codziennych obowiązków (oczywiście musi być jeszcze podkreślony znak Koziorożca np. poprzez ascendent).

Tranzyty Ceres do planet urodzeniowych mogą uwydatnić kwestie związane ze zdrowiem i z pracą.  Może to być np. przejście na dietę, urządzanie warsztatu pracy.

30 Replies to “Ceres”

  1. Witam,
   Ceres w Byku w 24 stopniu w koniunkcji z MC w 10 domu i w opozycji z Saturnem i Księżycem i w sekstylu do Słońca.
   Pozdrawiam

     1. kurczę ciekawy ten mój horoskop się robi:)

      już myślałam, że nie mam żadnej planety w MC, a tutaj ta Ceres i to jeszcze w opozycji do saturna i księżyca w Skorpionie.
      Może coś sie ruszy w kwesti tej mojej kariery? tak bym chciała w końcu awansować na jakieś kierownicze stanowisko::))

      Pozdrawiam

     2. No ta Ceres jest tutaj silna, bo jest w swoim żywiole. Nie wiem tak naprawdę, co może to oznaczać, ale przypuszczam, że jest pani postrzegana w pracy jako osoba metodyczna i zorganizowana, ale jednocześnie skromna. Ponieważ jest Jowisz w 6 sektorze (praca, obowiązki, zdrowie) to powinien zawsze u pani być rozwój jeśli chodzi o kwestie pracy. Ponieważ MC jest w znaku Byka to kariera powinna przebiegać powoli, stabilnie i spokojnie.
      Myślę, że ten Saturn dawał będzie odpowiedzialność, ale też duże wymagania, co do własnej pracy. Saturn będzie też u pani opóźniał, to mogą być przeszkody, utrudnienia, ale to efekty powinny być trwałe. MC to jest też to jakimi jesteśmy szefami i jakich szefów mamy nad sobą. Czy pani szef ma cechy zodiakalnej Panny, czyli zorganizowanie, dbałość o szczegóły, krytycyzm?
      Pozdrawiam

     3. Tranzytujący Jowisz właśnie siedzi na MC, więc może być polepszenie sytuacji w karierze… albo 2 tyg wakacji 😉 (Jowisz czasem działa tak, że przynosi rozluźnienie). Jowisz w kon. z Ceres może przynieść dużo pracy, Jowisz zwiększa. Z tym, że niekoniecznie będzie łatwo, bo urodzeniowo jest opozycja Saturna do MC. Jest tranzytujący Uran w koniunkcji z Merkurym (Bliźnięta są w 10 domu), więc mogą być niespodziewane zmiany w karierze. Natomiast Neptun tranzytujący descendent może przynieść zamieszanie w związkach partnerskich. Proszę bardzo sceptycznie podchodzić do związków, bo Neptun czasem sprawia, że mamy klapki na oczach, z drugiej strony jeśli pani dobrze wybierze, to może to być bardzo interesujący czas w życiu. Jakaś romantyczna miłość, zwiększenie wrażliwości artystycznej, uwrażliwienie w ogóle.

 1. Witam ponownie i dziękuję za odpowiedź.

  Mój szef wykazuje cechy Panny do kwadratu, ponieważ jest jednocześnie solarnym i lunarnym Koziorożcem:) jest bardzo szczegółowy, dokładny, każdy błąd Ci wytknie – oczywiście w dobrym tego słowa znaczeniu, ponieważ w moim fachu dokładnosć jest konieczna.
  A co ciekawe mój chłopak mimo że jest solarnym Strzelcem (04.12.1985 godz. 14:45, Poznań) też wykazuje cechy Panny. Sprawdziłam jego horoskop i się okazało, że jego księżyc leży dokładnie na moim asecendencie w Pannie!!!!! Czy to przypadek??
  Poza tym ten jego księżyc tworzy 3 bardzo ostre kwadratury z Merkurym Wenus i Saturnem w Strzelcu. Również z bardziej interesujących spraw to wyizolowany, nieaspektowany Mars w Wadze. Wg klasycznych zasad astrologii ten księżyc jest skaleczony. Kto w tym wypadku jest silniejszy charakterem? Ja czy on?

  1. Chłopak wykazuje cechy Panny, bo ma Księżyc w Pannie, a Księżyc to codzienność i nasze podejście do niej. W dodatku on ma ten Księżyc w koniunkcji z Ceres (nowy władca Panny). Uważam, że przypadków nie ma w astrologii zwłaszcza. Księżyc jednej osoby na asc. drugiej opiekuje się i dba o osobę z asc. Księżyc w horoskopie mężczyzny to jest też archetyp żony i matki. Mężczyźni z Księżycem w Pannie potrafią czepiać się każdego szczegółu u swojej kobiety. Wychwycą takie drobiazgi w np. w ubiorze albo w zachowaniu, że to może być męczące. I przede wszystkim oceniają swoje panie (Panna – klasyfikuje i szufladkuje). Księżyc w Pannie jest dość krytykancki, ale ma jedną dobrą cechę – potrafi się zorganizować. Podziwiam osoby z Księżycem w Pannie za to jak konsekwentnie potrafią realizować harmonogram. Chłopak rzeczywiście ma słabego Marsa, ale taki Mars daje dyplomację i umiejętność wyręczania się innymi w działaniu. Czy to dobra czy zła cecha to już nie mnie oceniać. Mars w Wadze potrafi z uśmiechem i w białych rękawiczkach dosłownie zasztyletować przeciwnika. Może dawać taki Mars czasem lenistwo. Pani chłopak ma silną fazę Wagi, proszę zobaczyć jak dużo planet jest w 7 domu, Wenus z Merkurym są na osi desc. Na pewno widać w nim też tą Wenus, to będzie czar, urok, dowcip. Ale jest i Wenus z Saturnem, czyli na pewno ma jakieś tam swoje zasady(Saturn) albo i kompleksy, albo po prostu duże wymagania względem swojej kobiety i duży krytycyzm co do niej. Ten Saturn na osi razem z Merkurym i Wenus pewnie daje jakieś zahamowania i on może czuć, że związki (7 dom) ograniczają go (Saturn).
   Księżyc u niego faktycznie odbiera sporo nieciekawych aspektów i będzie się to przejawiać jako problemy w związku i w życiu codziennym, ale są też 2 fajne aspekty – sekstyl z Plutonem (wzmacnia) i trygon z Neptunem (łagodzi).
   On może być silną osobowością, albo może zupełnie wszystko negować (Saturn). Saturn z Wenus może dawać też jakieś umartwianie się, odrzucanie przyjemności.
   Ten jego Księżyc jest silny (Rak – Panna to sekstyl, Księżyc nieźle się czuje w Pannie). Może mu trudno być wyrażać uczucia (kwadrat Saturn – blokada) i trudno wypowiedzieć, co czuje (kwadrat Merkury). Może negować przyjemności (kwadrat Wenus) i może być u niego konflikt między kobietą jakiej pragnie na kochankę (Wenus), a oczekiwaniami wobec żony (Księżyc).
   On ma Słońce w kon z Uranem – dziwność, nietypowość i ogromna niezależność, czasem skrajny upór i chłód.
   Chłopak pewno wydaje się być osobę łagodną (Byk na asc), ale znowuż jest silny Strzelec i może mu być trudno wyrażać ascendent, który jest w kwinkunksie do tego Strzelca.
   On ma nie tylko Księżyc na pani asc ale też Ceres, będzie dużo od pani wymagał. Pani ma Księżyc i Saturn na jego desc. O ile Księżyc działa fajnie i przyciągająco, to Saturn może powodować dystans między osobami, więc tu pani powinna uważać. Pani ma silnego Barana on silnego Strzelca, to jest trygon ognisty, więc pewnie dlatego się dobrze dogadujecie.
   Kto tu jest bardziej dominujący, powiedziałabym, że pewno Pani z tym Baranem i Księżycem w Skorpionie, ale różnie to w praktyce bywa.
   Pozdrawiam 🙂

   1. Dzięki za ciekawą interpretację.

    Tak sobie myślę, że to właśnie ten słaby i wyizolowany Mars jest przyczyną tego jego niezdecydowania i tego że dość szybko się poddaje. Dla mnie, czyli dla osoby o dużych pokładach energii marsowo-plutonowej to wręcz nie do pomyślenia. Ale zauważyłam, że mój Mars w Baranie nie tylko tworzy opozycję z Plutonem czy koniunkcję z Wenus, ale też piękny trygon z Neptunem oraz trygon z Ascendentem, więc chyba nie jestem aż taka straszna:) W końcu Neptun łagodzi, ale nie wiem jaki wpływ ma aspekt Marsa z Ascendentem. Również Pluton tworzy sekstyl z Ascendentem, Neptun podobnie jak Mars – czyli trygon.
    Co warte uwagi jego Mars jest dokładnie w opozycji do mojego Marsa i Wenus. Wprawdzie są to dwie przeciwne energie (władczy szybki i szalony Baran i dyplomatyczna, ugodowa ale trochę chwiejna Waga) ale przeciwieństwa się w końcu przyciągają. Do tego oboje jesteśmy osobowościami mocno uranicznymi i saturnicznymi zarazem – ja mam kwadraturę Słońca i Urana a on koniunkcję i oboje mamy mocnego Saturna.

   2. Koniunkcja Wenus z Merkurym sprawia też że mój narzeczony ma niesamowite poczucie estetyki, zupełnie jak nie facet. Potrafi całkiem nieźle śpiewać. Ja natomiast z moim Merkurym i Wenus w Baranie do tego z konunkcji z Marsem mam talent do nauki języków obcych i w ogóle szybciej się uczę. Do tego mam bardzo dobrą pamięć (na szczęście i nieszczęście) – ale to już zasługa mojego ulubionego znaku czyli…. Skorpiona!!!:) za to on ma niesamowite poczucie porządku. Nieraz jak mi zwróci uwagę, że źle umyłam jego kubek a ja mu wygarnę czym mi podpadł rok temu o godzinie 15:50 to wojna na całego:), ale cóż kto się czubi ten się lubi:)

    Pozdrawiam

    1. Merkury z Marsem to wogóle sa osoby, które się uczą z prędkością światła, bo Merkury (umysł) ma przyspieszenie od Marsa. Dobra pamięć to oczywiście ulubiony znak i Księżyc tamże ;).

     Nieraz jak mi zwróci uwagę, że źle umyłam jego kubek a ja mu wygarnę czym mi podpadł rok temu o godzinie 15:50 to wojna na całego:), ale cóż kto się czubi ten się lubi:)

     zwracanie uwagi o kubek to oczywiście Ceres. Wojna o to, co było o godz 15:50 rok temu to oczywiście Skorpion.
     To ciekawe, co pani pisze, bo potwierdza w jaki sposób realizują się wasze horoskopy w życiu.
     U pani partnera niezdecydowanie będzie jeszcze wynikać ze stellum w 7 domu (naturalny dom Wagi) i daje cechy wagi, bo położenie dużej liczby planet w domu daje dużo cech naturalnego władcy tego domu. To poczucie estetyki u pani partnera to na pewno silna Wenus na osi. Takie planety na osiach są bardzo silne.
     Pozdrawiam

     1. zgadzam się, to stellum jest bardzo silne.
      A odnośnie trygonu Marsa do Ascendentu i sekstylu Plutona do Ascendentu w moim horoskopie to sądzę że jestem postrzegana jako osoba silna fizycznie (silny Mars) oraz silna psychicznie (równie silny Pluton) ale taka na której można polegać (trygon Neptuna do Ascendentu)

     2. Mars w Baranie i w ogóle silny Mars to rzeczywiście siła fizyczna, natomiast Neptun nigdy nie da osoby, na której można polegać (to bardziej Saturn). Neptun w trygonie do asc. może dać osobę, eteryczną, zwiewną, tajemniczą, w jakiś sposób niezwykłą, delikatną i raczej może opiekuńczą.

     3. Tak silny Mars daje siłę fizyczną, rzeczywiście. Natomiast Neptun to raczej nigdy nie będzie jakość, na której można polegać. Jeśli na czymś można polegać to bardziej na Saturnie. Neptun raczej jest artystyczny, zwodniczy, bywa opiekuńczy, zwiewny, dziwny. Może dawać delikatność, eteryczność, tajemniczość ten trygon do asc.

  1. właśnie chodziło mi o tą opiekunczość, tylko źle ubrałam w słowa. Neptun rzeczywiście jest raczej złudny, raczej daje osoby odrealnione i zagubione bardzo podatne na wpływy. Ja mimo że jestem solarną Rybą i że mój urodzeniowy Merkury odbiera kwadraturę od Neptuna jakoś słabo odczuwam wpływy neptunowe w moim życiu.

   1. To dobrze, że słabo, bo im mniej tych wpływów neptunowych tym lepiej ;). No zapewne to czepianie się stąd, że piszemy w tematyce Ceres :).

    1. Zgadzam się. Zbyt dużo wpływów Neptuna utrudnia życie i realizację celów. Wprowadza dużo chaosu, zamieszania, skłonności do destrukcyjnych nałogów, uzależnień od tych używek ale i destrukcyjnych ludzi, którym nie potrafimy powiedzieć stanowcze NIE!!! Sztandarowymi przykładami mogą tu być Amy Winehouse (14.09.1983) i Whitney Houston (09.08.1963). Obie Panie wiemy jak skończyły. Życie obu przedstawia jak destrukcyjny może być właśnie Neptun. W horoskopie Amy Neptun jest wyjątkowo silny – tworzy aspekty ze wszystkimi najważniejszymi planetami – planetami osobistymi. W tym ze Słońcem Księżycem i Merkurym tworzy twarde ostre aspekty – kwadratury i koniunkcję. Whitney na pierwszy rzut oka jest w lepszej sytuacji. Słońce w pewnym siebie Lwie oraz Księżyc we władczym Baranie każą w niej widzieć osobę której sukces jest pisany na 200%! Jednak gdy zobaczymy Ryby na ascendencie oraz kwadraturę Słońca i Wenus do Neptuna i niezbyt mocnego Marsa w Wadze staje się jasne dlaczego skończyła jak skończyła. W obu przypadakch widzimy, że to wcale nie znaki solarne zdecydowały o losie naszych bohaterek.

     1. Przyznam szczerze, że nie przyglądałam się ich horoskopom i trzeba będzie obejrzeć. Bardzo słuszna uwaga, że taki negatywny Neptun oczywiście może dawać takie skłonności, ale pewnie tutaj w tych dwóch przypadkach trafił na podatny grunt, ten styl życia gwiazd bardzo sprzyja uzależnieniom, więc te panie miały pecha. W ogóle osoby z silnym Neptunem są przeważnie wrażliwe, artystyczne i podatne na nałogi. Jakoś od zawsze tak było, że sztuka kojarzyła się z absyntem, a niektórzy artyści nie piją w małych ilościach ;).
      Tu się też zgodzę z panią, że ludzie za bardzo się trzymają znaków solarnych.
      Z drugiej strony jest dużo osób w życiu codziennym, które mają silnego Neptuna albo 12 i wcale nie ulegają nałogom, różnie to się przejawia.

 2. Mam pytanie, co oznacza ceres w rybach, w 7 domu i do tego w opozycji do ASC mowie o nim specjalnie bo ascendent to panna a ceres jest przecież jej władcą to w takim razie musi mieć duże znaczenie jakie aspekty razem tworzą, czy się jednak mylę?

 3. Witam! Co znaczy ten układ planek – Merkury w trygonie Ceres? Znalazłam informacje, że gdy się urodziłam planety były w takiej konfiguracji i jestem ciekawa co to oznacza? Dziękuję za odpowiedź :).

 4. Moje wnuczki mają 13 lat mieszkają za granicą , Córka owdowiała kilka lat temu Dziewczynek – bliźnięta l w ich Radix wyczytałam ,że mają zagrożenie życia z powodu depresji i będą czegoś żałowały do końca życia .Obecnie córka ma obniżony stan psychiczny .Martwię się , czy można pomóc astrologią w tej sprawie ?

  1. Witam, nie popadałabym w czarnowidztwo. Nie znam sytuacji, więc nie wiem czy można coś pomóc, nie znam sytuacji ani ich horoskopu. Pozdrawiam serdecznie

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Top