Tranzyty Urana

Uran to patron astrologii, ale też nagłych i niespodziewanych zwrotów akcji. Tranzyty tej planety przeważnie przynoszą gwałtowne zmiany. Rozwój pod wpływem tranzytu Urana przychodzi skokowo i można spodziewać się niespodziewanego. Jedno co można powiedzieć na temat tranzytów tej planety, to to że nie będziemy się nudzić, kiedy Uran uderzy w ważny punkt naszego horoskopu.  Przynosi on gwałtowne rewolucje i zaskakujące przemiany dotyczące sfery, której dotknie. Nawet przy harmonijnych aspektach takich jak trygon czy sekstyl odczuwalny jest jego niespokojny charakter. Ponieważ każda tranzytująca planeta niesie środowisko domu i znaku, w którym przebywa, będzie tak też w tym przypadku. Zmiany w życiu przyjdą poprzez dziedziny domu w którym urodzeniowo przebywa Uran, a dotyczyć będą domu i punktu horoskopu, którego “dotknie” Uran. W przypadku tranzytów Urana do Słońca można spodziewać się gwałtownych zmian w poczuciu tożsamości albo poszerzenia świadomości.

Zmiany jakie przynosi Uran nie zawsze są korzystne, pod wpływem jego tranzytów człowiek działa impulsywnie i zaskakująco. Uran to nagły błysk olśnienia, wybuch intuicji, wgląd w jakąś ideę, wyjście poza skostniały i jakże wygodny system związany z fazą Koziorożca i saturnowymi zasadami.  Dlatego Uran patron rewolucjonistów, ekscentryków i szaleńców budzi w człowieku impuls do wyjścia poza konwenans (Saturn). Jako władca Wodnika, który jest jedenastym znakiem zodiaku. Koziorożec to 12 dom dla Wodnika. W sensie symbolicznym Wodnik ucieka więc przed wartościami reprezentowanymi przez Koziorożca. Uraniczni ludzie uciekają od zasad, łamią konwenanse, płyną pod prąd, są ekscentryczni i nieprzewidywalni dla tych  podążających zgodnie z normami systemu (Saturn). Dlatego podczas tranzytów Urana można przekroczyć własne granice (Saturn), albo doznać całkowitego zburzenia systemu bezpieczeństwa (Saturn) i oparcia w sposób nagły, gwałtowny i nieprzewidywalny (Uran). Uran robi rewolucję, wywraca do góry nogami zastany porządek. Uran to nowe, młode i wyprzedzające epokę. Z punktu widzenia Saturna działania Urana mogą wydawać się nie do przyjęcia, niemożliwe i szokujące. Podczas tranzytów Urana ludzie zazwyczaj robią rzeczy niecodzienne, niezwykłe, schodzą z utartej drogi, zaskakują samych siebie.  Tranzyty Urana są dobre jeśli chodzi o uwalnianie się ze starych niepotrzebnych przyzwyczajeń takich jak porzucanie nałogów. Bo Uran działa poprzez uwolnienie. I nie będzie to stopniowy proces odcinania tego, co nam przeszkadza, tylko nagłe gwałtowne, zdecydowany gest.

31 Replies to “Tranzyty Urana”

  1. Nowy związek może? Nowe znajomości? Uwolnienie od starego związku, rozwód. Uran – nowe, nieoczekiwane. Poznanie się z niezwykłymi osobami (Uran).

    1. Krótko mówiąc może być “przemeblowanie”, nawet zmiana miejsca zamieszkania, destabilizacja w domu i chęć zmian, zmian i jeszcze raz zmian. w kwestiach dotyczących korzeni rodzinnych, rodziny w ogóle, emocji i bardziej przyziemnie, miejsca gdzie Pani (Pan) mieszka. Uran zawsze pragnie nowości. Proszę przeanalizować natalne położenie Urana i Saturna, ich aspekty i czym władają w horoskopie, pamiętając jednocześnie, że w tej chwili Uran z Plutonem tworzą kwadraturę i Pluton też aspektuje Saturna.

   1. pani Agnieszko,mam ten tranzyt i juz spotkalam oko w oko w hotelu na koncu swiata gdzies polskiego bardzo znanego,utalentowanego aktora Arkadiusza Jakubika … to byl szok dla mnie kiedy podczas sniadan,obiadow i kolacji siedzielismy bardzo blisko siebie 🙂 bezcenne <3

   2. Uran wkroczyl w moj dom 7 ktory mam na poczatku byka i przyniosl rozwód. Czego die nie spodziewałam. Dom mam na 30 stopni. Nowego zwiazku nie ma.
    Zostal bol po stracie. Od 3 lat jestem w szoku co sie stalo.

 1. Witam
  U mnie rowniez uran juz zbliza sie do natalnego saturna, ktory jest na szczycie palca diabla, jest w koniunkcji z marsem (w baranie) w osmym, dziewiatym domu (zalezy jaki program). I teraz tak: czy to oznacza rozwod-przyznam ze cos sie psuje juz dawno, czy moze studia(9 dom, maz drugi czyli mars w 9 domu)

  1. Uran w tranzycie do Saturna zawsze niesie chęć wyrwania się ze starych struktur (saturn). Zrobienia czegoś w sposób nietypowy, inaczej, rewolucyjnie. Uran raczej burzy, ale jednocześnie uwalnia. Może Pani zacząć się uczyć czegoś zupełnie nowego, jeśli to będzie dotyczyć 9 sektoru. Może też przynieść rozwód, podobnie jak niektórym tranzyty Urana do Słońca mogą przynieść rozwód (Słońce – mąż). Uran to jest planeta nagłych wypadków, aspekty Uran Mars to przyspieszenie i nagła, niespodziewana zmiana kierunku.

 2. Witam serdecznie ,
  mam 2 pytania,
  pierwsze odnośnie tranzytującego urana w koniunkcji z merkurym ? ( merkury w IX domu w baranie, uran w III domu w wadze). Boję się, ponieważ w natalnym horoskopie uran jest w opozycji do merkurego.
  drugie pytanie to tranzyt urana w koniunkcji MC ( MC w baranie ) , na IC brak planet.
  Dziękuję i pozdrawiam

  1. Uran zawsze przynosi niespodzianki, niezwykłość, rewolucje, nietypowość, może być błysk intuicji, Uran w III to dobry układ, świadczy o tym, że taka osoba się szybko uczy, ale może brakować wytrwałości, negatywnie to może być duża nerwowość i pobudliwość. Merkury w IX może dawać uzdolnienia językowe albo zainteresowania filozoficzne, jest sporo możliwości, jak to się ędzie realizować. Proszę pamiętać, że Merkury to zawsze umysł, komunikacja i znajomi, więc na pewno to będą nowe, niezwykłe, znajomości, może jakiś niespodziewany wyjazd zagraniczny, może spotkania z osobami bardzo dobrze wykształconymi, o zacięciu filozoficznym, prawniczym. Uran Merkury prawie zawsze daje żywy umysł i dużą nerwowość, szybkość skojarzeń, takie osoby szybko myślą, tutaj Uran pewnie jeszcze to pobudzi jak jest aspekt urodzeniowy. Nie powinno się rozpatrywać pojedynczego tranzytu w oderwaniu od horoskopu. Proszę też mieć na uwadze, że do 2015 roku Uran jest w kwadraturze z Plutonem, więc na tego Merkurego jednocześnie oddziałuje Pluton kwadraturą. Uran na MC może przynieść nagłe zmiany w kierunku kariery. Ponieważ MC to kariera, status, nasze ambicje. Może być jakaś szansa na zupełnie inny kierunek, niespodziewane zmiany zainteresowań. Proszę popatrzeć co aspektuje urodzeniowo Uran, Merkury i Pluton, bo tranzyty zawsze niosą energie domu, w którym dana translatując planeta przebywa i energię aspektów, jaka łączy ją z innymi planetami i sprawdzić, czy w tym czasie będą aktywne progresje.

 3. Bardzo dziękuję za odpowiedź, teraz już zaczynam powoli rozumieć co z czym połączyć.
  Jeżeli chodzi o progresje, to jestem w trakcie ich poznawania, choć rozszyfrowanie ich nie jest takie proste. Pozdrawiam Aneta

  1. Proszę bardzo,
   o progresjach pisze trochę Carol Rushman w “Astrologii sztuce przepowiadania przyszłości”. Progresje działają podobnie do tranzytów, z tym że zmiany są raczej wewnętrzne u człowieka. Pokazują jakby ewolucję naszą wewnętrzną. Postaram się coś napisać o progresjach, jak tylko znajdę czas.
   Pozdrawiam,
   Agnieszka

 4. Witam,
  Zbliża się apogeum tranzytującego Urana w koniunkcji do urodzeniowego słońca…w ubiegłym roku urodziłam dziecko…czego mogę się spodziewać za 2 mies kiedy ma nastąpić ta kulmulacja? W horoskopie urodzeniowym mam Urana w 1 domu , w Skorpionie, w opozycji do księżyca. Jestem zodiakalnym baranem Bardzo dziękuję za odpowiedź.
  Magda

 5. Pani Agnieszko , ja teraz będę mieć uran kwadr do słońca, a zaraz potem uran opozycja do słońca dotyczy 11 domu. czego moge się spodziewać ?
  urodzeniowo mam urana w 11 D w pannie,…. a słońce w 12 D w wadze …. tranzytowo uran jest w 6D w koziorożcu, z gróry dziękuje

 6. Kiedy w 2011 Uran przechodził mi przez właśnie Descendent ,w moim życiu pojawił się bardzo ekscentryczny Wodnik ,z którym…połączył mnie króciutki romansik. Dodam,że jestem solaranym Skorpionem on ascendalnym Skorpionem. Ja lunarnym Wodnikiem. Naturalnie występowała koniunkcja świateł. Jego Księżyc na moim Marsie w moim 1. domu w Wadze. Kwadratura jego Wenus z moim Marsem…trygon jego Jowisza z moją Wenus. Jego Jowisz na moim Descendencie. To tak w skrócie… Sama relacja się rozeszła z przyczyny oczywistej-zbyt dużo Plutonicznej energii-on zaborczy i uparty ja zaborcza i uparta…choć u mnie wpływ powietrza nieco mnie…”ulotnił” tj.zmiękczył…ale on to prawdziwa skała…no cóż..mając Wenus w Koziorożcu to nie dziwne…natomiast moja w Skorpionie wierzgała:) Tak,można wierzgać(Skorpion) jednocześnie się unosić-Księżyc w ulotnym Wodniku. Pozdrawiam!

 7. Pani Agnieszko, chciałam zapytać o urana na descendencie i jednocześnie
  w kwadraturze do słońca (które jest blisko IC), na co uważac?

  1. Nie przywiązywać się do związków, Uran w 7 to burzliwe nagłe związki i nagłe zerwania, niezależni partnerzy, potrzeba wolności w związku. Odsyłam do wpisu Wenus – Uran.

 8. Witam i dziękuję za artykuł
  to i ja mam pytanie 🙂
  W moim horoskopie urodzeniowym Uran odgrywa dużą rolę bo jest w opozycji do Słońca, które stacjonuje dokładnie na MC w Bliźniętach, natomiast Uran na IC w Strzelcu.

  Od jakiegoś czasu Uran zaczął tranzytować dokładnie na moim księżycu w Baranie w 8 domu a także na księżycu mojego partnera (mamy koniunkcję) i na MC trzeciego chłopaka który się pojawił i który ma także księżyc w baranie ale w 24 stopniu (my mamy w 14).
  Cała nasza trójka ma też obecnie koniunkcje Saturna do Saturna urodzeniowego, jesteśmy z tego samego rocznika.
  A ten trzeci chłopak jest moim bliźniakiem astrologicznym, więc wszystkie planety oprócz księżyca mamy w koniunkcji i on też ma opozycję Słońce Uran ale już nie na linii MC – IC tak jak ja.

  Zaczęła się rewolucja w moim życiu uczuciowym i w rozwoju duchowym!

  Słyszałam, że 15 grudnia ten Uran utworzy kwadraturę z plutonem w Koziorożcu i że szykują się wielkie zmiany. Ja w Koziorożcu mam tylko Neptuna, 2 stopnień, 4 dom.
  Czy mogę się spodziewać czegoś po tej kwadraturze?
  Czy mogę się na nią jakoś przygotować?

  1. Proszę pisać w formularzu kontaktowym do mnie na e-mail, albo w wiadomosciach poprzez fan page na FB. Nie mam niestety czasu na szczegółowe analizy na blogu. Pozdrawiam

 9. Tranzyty Urana niebawem u mnie zaszalejeją. Na początku koniunkcja z Księżycem w Baranie w końcówkach VI domu ( blisko DSC) , Opozycja do Marsa położonego na Ascendencie w Wadze. Koniunkcja urana z dsc i jowiszem w baranie . ( VII dom)
  Uran sekstyl uran w wodniku IV dom ( natal). Uran sekstyl Słońce w bliźniętach (IX dom) . Powie mi ktoś co może przynieść takie zawirowanie? Czekam już zniecierpliwiona 🙂

 10. Mam ogromna prosbe o interpretacje koniunkcja urana do marsa w 11 domu i kwadratura saturna do mc
  Juz zaczelo sie nagle zostalam przesunieta na inne stanowisko pracy, to nowa wladza robi porzadki po wyborach, wprowadzaja swoich ludzi,jest niemilo, zastanawiam sie czy zaraz jeszcze czegos nie wymysla i nie beda chcieli mnie sie pozbyc

 11. kurde.mam.kwadarture.saturna(skorpion.10dom),z,uranem.(.mam.w.12.domu.w.strzelcu)
  masakra,w,pracy.ale.ja.jestem.ok.pracownikiem,tyle.ze.inni.zazdrosni

 12. Tak sobie analizuje powyższy artykuł, swoja droga bardzo ciekawy, zastanawiając się jak rozumieć te tranzyty urana. Mam jednak problem żeby sobie to w głowie poukladac…i chyba potzrebowalabym jakiegoś przykladu…
  Cytuje “Ponieważ każda tranzytująca planeta niesie środowisko domu i znaku, w którym przebywa, będzie tak też w tym przypadku. Zmiany w życiu przyjdą poprzez dziedziny domu w którym urodzeniowo przebywa Uran, a dotyczyć będą domu i punktu horoskopu, którego “dotknie” Uran.”

  Czyli na moim przykładzie:
  Uran 1 dom w strzelcu obecnie tranzyt w 5 domu koniunkcja słońce.
  Wiec jakaś rewolucja w sprawach sercowych, samoekspresji, czy wygrana w totka?
  Ten uran w strzelcu to ze za granica?…czy w kościele za granica? Może z jakimś duchownym albo profesorem będę uprawiać “hazard” …i to będzie bardzo ważne dla mnie, bo ten uran 1 dom (???) i zrewulucjonizuje moje postrzegane siebie.
  Czy mniej więcej tak to mam rozszyfrowywać. Będę wdzięczna za jakiekolwiakiekolwiek.
  Pozdrawiam!

  1. Może być twórczość też albo dziecko, trudno mi powiedzieć, nie znam całego horoskopu, na pewno w dziedzinach 5 domu będzie ciekawie. Pozdrawiam!

 13. ” Zmiany w życiu przyjdą poprzez dziedziny domu w którym urodzeniowo przebywa Uran, a dotyczyć będą domu i punktu horoskopu, którego “dotknie” Uran.”

  U mnie Uran w horoskopie urodzeniowym jest położony w XI domu (który zaczyna się 25° Skorpiona 52′), Uran przypada na 00° Strzelca 58′.
  W tej chwili snuje się przez końcówkę mojego III-go domu i zbliża do IV-go domu, który wypada w Byku. Księżyc urodz. mam w Wodniku, do tego Saturn nie długo zrobi piękną koniunkcję do mojego Asc. w Koziorożcu, i wkroczy do I-go domu, w którym jest już Pluton robiący piękną opozycję do mojego Słońca.

  Aż boję się tego, co mnie czeka w najbliższej przyszłość. Do chwili obecnej nurzałam się w życiowym bagnie, to co będzie jak Uran wpadnie w odwiedziny do IV-go domu? Czuję w kościach, że nie wróży to nic dobrego.

  btw. ciekawa strona, wszystko klarownie opisane.

  1. Witam,
   Uran w moim horoskopie urodzeniowym jest w 3 domu w koziorożcu,
   teraz zbliża się do mojego des. w byku gdzie mam w 5 stopniu słońce ,
   13 księżyc i 17 Merkurego. Do tego wszystkiego powoli domyka mi się
   cykl saturna.
   Czy może wyniknąć z tego coś dobrego?
   Bo czytałam na różnych forach bardzo skrajne opinie ,które trochę mnie
   nastraszyły.
   Dodam tylko że urodzeniowo mam trygon urana zarówno do słońca jak i do
   księżyca.
   Proszę o odpowiedź kogoś kto ma i chce podzielić się swoją wiedzą 🙂
   Serdecznie pozdrawiam ,
   Zaciekawiona 🙂

   1. Witam,
    Myślę, że Uran na descendencie w tranzycie może przynieść nowe nieoczekiwane kontakty z młodymi albo bardzo oryginalnymi ludźmi, ale też te kontakty mogą się urwać równie niespodziewanie jak się zaczęły. Uran czego nie dotknie, tam przeprowadza rewolucję, więc tutaj związki partnerskie bo to descendent. Natomiast są harmonijne aspekty urodzeniowo, więc bym się przejmowała tylko czekała na zmiany albo nawet sama cos próbowała zmienić. Uran moze też przynieść zmiane wyglądu bo robi aspekt do asc., nowa fryzura, nowe ciuchy, zmiana stylu. Nalezy uważać na wspólników biznesowych i podpisywanie umów bo to jednak Uran i może przynieść niespodzianki. Pozdrawiam również 🙂

 14. obecnie mam uran opozycja slonce i to dzieli milimetrami do uran konjunkcja dsc,mam ten tranzyt i juz spotkalam oko w oko w hotelu na koncu swiata gdzies polskiego bardzo znanego,utalentowanego aktora Arkadiusza Jakubika … to byl szok dla mnie kiedy podczas sniadan,obiadow i kolacji siedzielismy bardzo blisko siebie 🙂 bezcenne <3

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Top