Senne odkrycia i Lilith

Benzen schemat
Benzen schemat

Odkrywca pierścieniowej budowy benzenu (to taki związek organiczny) Friedrich August Kekule tak opisywał swoje odkrycie:

“Pewnego letniego dnia powracałem ostatnim omnibusem przez puste w tym czasie ulice tego zwykle ożywionego miasta [Londynu]. Zatonąłem w marzeniach i przed moimi oczami zaczęły krążyć atomy. Zawsze widziałem te małe twory w ruchu. Teraz widziałem, jak dwa mniejsze łączą się ze sobą w pary, jak większe otaczają dwa mniejsze, a jeszcze większe utrzymywały to wszystko w zawrotnym tańcu. Widziałem, jak większe atomy tworzyły łańcuch, wciągając mniejsze, ale tylko na końcach łańcucha (…). Tak powstała teoria strukturowa. ”
I kolejny opis snu:
„ Odwróciłem krzesło do kominka i pogrążyłem się w półśnie. Znowu atomy harcowały przed moimi oczami. Tym razem mniejsze grupy trzymały się skromnie z tyłu. Moje duchowe oko, wyostrzone przez powtarzające się podobne wizje, rozróżniło teraz większe twory o różnorodnym kształcie. Długie szeregi, kilkakrotnie ściśle ze sobą złączone, wszystko w ruchu, wijące się wężowato i skręcające się. Patrzę, co się stało? Jeden z węży chwycił swój własny ogon i szyderczo kręcił się przed moimi oczami. Obudziłem się jak rażony piorunem i resztę nocy spędziłem na rozpracowywaniu wniosków z tej hipotezy.” (źródło: Wikipedia)

Krwawy Księżyc 2015
Krwawy Księżyc 2015

Zawsze fascynował mnie w tej historii fakt, iż natura rzeczywistości objawiła się Kekulemu we śnie. Pamiętajmy, że XIX wiek to czas wiary w duchy, plazmę, seanse spirytystyczne. Nawet sama Skłodowska – Curie interesowała się ezoteryką. Nie wiem dlaczego, ale zapamiętałam historię odkrycia benzenu i już jako dziecko fascynowała mnie ona. Oto wielki uczony wpada na trop budowy materii poprzez marzenie senne, coś tak kompletnie oderwane od rzeczywistości, w której żyjemy, że właściwie nierealne, a jednak podpowiedziało mu, w którym kierunku poszukiwać. Przejaw boskości?

Pewnie każdy z nas miewa czasem prorocze sny czy przeczucia.  I mnie przyśnił się sen, o którym wiedziałam po przebudzeniu, że jest bardzo ważny. Będąc najpierw uczestniczką, a potem obserwatorką owego snu, obudziłam się z uczuciem, że nastąpiło coś dla mnie przełomowego. To takie jakby tąpnięcie posad rzeczywistości. Zdarza się zakochanym i wynalazcom.

120914_964k6_tete_ailleurs_lilith_sn635
Lilith wg John Collier

Zapisałam szybko sen i zaczęłam nad nim rozmyślać. Jego symbolika wyjaśniła mi się dopiero jeden dzień później, po zaćmieniu Krwawego Księżyca w nocy 28 września 2015. Otóż analizując wszystkie drobne, wyraziste szczegóły tego snu – czułam nawet powiew delikatnej ciepłej bryzy na skórze w moim śnie, w pewnym momencie dotarło do mojej świadomości, że przyszła do mnie Bogini Lilith. Eureka! To był taki moment olśnienia zapewne podobny do tego, jakiego doznał Kekule.

Sen był tym bardziej istotny, że od wielu miesięcy praktycznie kompletnie nie pamiętam snów, a tutaj poczułam niczym miecz Damoklesa nad głową szpczący głos jakby  – przeświadczenie bardziej -„To ważne, ta kobieta jest kluczowa dla zrozumienia twojego snu”. Dlatego też zaczęłam rozmyślać, zapisywać skojarzenia, każdy detal, analizować kolorystykę, sekwencje snu, które następowały po siebie niczym ujęcia w filmie.

Duże znaczenie ma też fakt, że sen miał miejsce w nocy poprzedzającej zjawisko Krwawego Księżyca.

Oczywiście siłą rzeczy fiksacji astrologicznej musiałam spojrzeć na horoskop zaćmienia i ukazała mi się Lilith w koniunkcji z węzłem księzycowym i Słońcem w pierwszym bądź drugim domu horoskopu (w zależności od systemu). Pierwsze moje skojarzenie, opozycja Lilith w Wadze do Ksieżyca w Baranie to opozycja po linii znaków symbolizujących zasadę żeńską i kobiecość (Waga) oraz typowo męskiego znaku Barana, którym włada Mars z wzniesionym w górę mieczem, gotowy do  podboju. Księżyc w Baranie, to Księżyc (kobietry) we władzy mężczyzn. Słońce i Lilith w Wadze, to planety we władaniu kobiet.

gi
Astrologiczny symbol Lilith

Moim skromnym  zdaniem, Lilith dzięki tej koniunkcji  ze Słońcem w Wadze zostanie rozświetlona, wyjdzie na światło dzienne, ukazana zostanie jej prawdziwa natura, zjednoczona z natura boskiego Słońca – twórczej zasady świata, światła i ciepła w znaku kooperacji, porozumienia i związków, ale też jawnych wrogów  – czyli Wagi.

W horoskopie mamy acendent w Pannie wraz z Jowiszem w koniunkcji. Analityczna Panna brzydzi się absurdalnymi nakazami i zakazami, patrząc nań politowaniem. Panna kocha to, co użyteczne, a czyż nie byłoby dla nas jako ludzi mocno użyteczne odrzucić niesnaski płciowe, rasowe i religijne i zacząć współpracować ze sobą?

Jowisz na ascendencie zawsze jest widoczny, daje rozmach, a nawet nadmiar przedsięwzięciom, jakim patronuje. Zatem Lilith powinna niedługo ukazać się w całej swej okazałości i prawdzie, ukrywanej, rugowanej ze świadomości zarówno kobiet i mężczyzn oraz o historii zakłamanej przez setki a nawet tysiące lat przez religie monoteistyczne.

W noc zaćmienia dokładnie w momencie jego rozpoczęcia obudziło mnie światło Księżyca rozlewające się po moim ciele. Nie pamiętam, kiedy widziałam tak piękne i czyste niebo, widoczność tej nocy była rewelacyjna, klejnoty gwiazd iskrzyły się na krystalicznie czystym firmamancie jakby chciały złożyć pokłon zapomnianej Bogini.

Krwawy Ksieżyc Słońce na Lilith 28.09.2015
Krwawy Ksieżyc Słońce na Lilith 28.09.2015
Top