Merkury – koniunkcja Pluton – tranzyt

Merkury to informacja, kontakty, rozmowy, telefony, plotki, wiadomości. Pluton symbolizuje tajemnice, sekrety, sprawy głęboko skrywane, głębokie myśli (w połączeniu z Merkurym), sprawy bolesne. Zależy, gdzie obie te planety leżą i którym domem władają. Tranzyt może dotyczyć długo skrywanej tajemnicy. Może dojść do ujawnienia sekretu. Możliwe, że poczujemy potrzebę podzielenia się tym sekretem z kimś w rozmowie, ze znajomym (Merkury). Pluton to ukryta siła, zasoby i pokłady z głębi duszy. W czasie tego tranzytu człowiek może mieć wrażenie, że ulega naciskom innych, bądź sam będzie naciskać na innych w rozmowie. Jakby ciśnienie wewnątrz zmuszało do powiedzenia, ujawnienia tego, co nas boli. A Pluton to taki przymus i raczej nie ma się wpływu na te odczucia. Możliwe jest dość obcesowe zachowanie. Lepiej ważyć swoje słowa i nie przesadzać ze szczerością, bo można sobie zaszkodzić. Nie jest to tranzyt sprzyjający kontaktom handlowym (Merkury – handel), jeśli obie planety są niekorzystnie aspektowane. Odwrotnie, jeśli Pluton i Merkury mają korzystne aspekty, to ten tranzyt może przynieść np. jakiś przełom w negocjacjach.

W negocjacjach człowiek jest też bezkompromisowy, przyjmuje postawę wszystko albo nic. Można się wdać w awanturę, łatwo o kłótnię czy spór. Argumenty mogą być bezzasadne.  Z drugiej strony jest to dobry moment na naukę, bo stawiamy sobie wysoko poprzeczkę, sami poprzez możemy dowiedzieć się tajemnicy, zrozumieć sedno problemu. Tranzyt może być korzystny dla osób, które zajmują się reklamą albo propagandą, a jeśli Pluton ma harmonijne aspekty w horoskopie urodzeniowym, to ten tranzyt może nadać słowom i komunikatom dużą siłę przekonywania, bo Pluton to moc i siłą uwodzenia. Niektóre osoby mogą uleć nawet potrzebie manipulacji i jeśli nie dostaną tego, czego pragną po dobroci, zechcą osiągnąć to podstępem. Zdecydowanie nie jest to tranzyt, który sprzyjałby spokojowi ducha. Pluton to planeta kumulująca napięcie. Czas trwania – to około 1 bądź 2 dni. Jest to króciutki tranzyt, jako że Merkury obiega zodiak w ciągu około trzech miesięcy.

W czasie trwania tego tranzytu nie będą nas interesować błahe ploteczki czy rozmowy, bo Pluton musi dotknąć sedna problemu, wdrążyć się głęboko. To jest czas sprzyjający psychoterapii, psychoaanalizie, autoaanalizie własnych zachowań i pobudek i prawdziwych motywów. Sprzyja wszystkim ty, którzy pragną dotrzeć do prawdy. Mogą runąć jakieś przekonania o nas samych. Wiedza jaką posiadaliśmy może zostać zweryfikowana. Może ulec transformacji nasze myślenie na jakiś temat.

One Reply to “Merkury – koniunkcja Pluton – tranzyt”

  1. Przy tranzycie koniunkcji Plutona do natalnego Merkurego może pojawić się chęć zburzenia dotychczasowego sposobu myślenia u siebie i bliskich. Myślenie wnikliwe, celne spostrzeżenia, dostrzeżenie ukrytych motywów i pobudek zachowania innych ludzi oraz wyciąganie na wierzch tej wiedzy, demaskowanie. Inni mogą nie być gotowi na taki szczery wybuch, lepiej więc pozostawić tą wiedzę dla siebie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Top