Księżyc w Pannie – uczucia uporządkowane

Księżyc w Pannie racjonalnie podchodzi do kwestii uczuć. Pragnieniem takiego Księżyca jest uporządkować i posegregować emocje a w dodatku jeszcze wykorzystać je w sposób racjonalny i użyteczny, tak aby służyły konkretnemu, namacalnemu celowi. Ponieważ Księżyc w horoskopie mężczyzny to podświadomy ideał żony, jaki nosi on w głowie nie zdając sobie nawet z tego sprawy, to właściciel takiego Księżyca pragnął będzie kobiety w typie Panny – czyli uporządkowanej (albo wręcz przeciwnie w zależności od aspektów) racjonalnej, pracowitej, praktycznej, konkretnej i przede wszystkim czystej. Ponieważ Panna to znak wyjątkowo wyczulony na wszelkie przejawy niechlujstwa, tutaj chaotyczny strój, poplamione ubranie dyskwalifikuje niewiastę już na wstępie.

Księżyc jest naturalnym władcą znaku Raka – na kole zodiakalnym relacja Panna – Rak to sekstyl – sekstyle to harmonijne związki – oznacza to, że planeta przebywająca w znaku z którym tworzy sekstyl czuje się całkiem nieźle. Znak Panny pozwala Księżycowi w nim przebywającemu uporządkować kwestie uczuć.

Główne cechy Księżyca w Pannie to – rozsądek, trzeźwe spojrzenie, realizm, racjonalizm, rozwaga, ostrożność, praktyczne podejście do życia, zdolności analityczne, pozorny chłód i dystans, skrupulatne przestrzeganie norm i reguł. Chociaż osoba z Księżycem w Pannie zazwyczaj nie lubi być krytykowana, to sama owszem potrafi innym wytknąć ich wady w dość uszczypliwy sposób. Księżyc w Pannie bardzo przywiązany jest do obowiązków i ważne są dla niego sprawy zdrowotne. Jak wiadomo znak Panny włada kwestiami warsztatu pracy, obowiązkami i zdrowiem, dlatego te sprawy w życiu takiej osoby będą bardzo istotne, albo przy negatywnych aspektach bagatelizowane, co w konsekwencji prowadzić będzie do problemów w tych obszarach życia.

Negatywne cechy tak położonego Księżyca to nadwrażliwość, nerwowość, przewrażliwienie, skłonność do hipochondrii, krytykanctwo, złośliwość.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Top