Księżyc w Bliźniętach

Żywiołem Księżyca jest woda, natomiast w zmiennym znaku powietrznych Bliźniąt  emocjonalna energia ulega rozproszeniu. Taki Księżyc to przeważnie osoby aktywne, żywiołowe, ciekawskie, niestałe w uczuciach, mogą często zmieniać obiekt zainteresowania. Osoby z takim Księżycem (o ile reszta horoskopu temu nie przeczy) uwielbiają pogaduchy, rozmowy, ploteczki, potrzebują dużo ruchu, dużo kontaktów, mogą mieć problem z usiedzeniem na miejscu.

Mężczyzna z Księżycem  w Bliźniętach podświadomie pragnie kobiety dowcipnej, inteligentnej, wygadanej, ruchliwej, aktywnej umysłowo i dobrze zorientowanej w tym, co się dzieje dookoła. Mężczyźni z takim Księżycem mogą mieć problem z utrzymaniem związku  albo przyciągać kobiety niestałe w uczuciach, emocjonalnie niedojrzałe lub takie, które po prostu nie lubią się wiązać. Mężczyzna z Księżycem w Bliźniętach prawdopodobnie zwieje, gdzie pieprz rośnie na sam widok zaborczej czy zazdrosnej niewiasty. Pragnie uroczej i niewymagającej trzpiotki (chyba, że inne aspekty przeczą temu). Najlepiej prezenterki albo dziennikarki ;). Przy interpretacji trzeba pamiętać o znaczeniach Księżyca (matka, żona, emocje, podświadomość) i o tym, że w zależności od płci ma on trochę inne znaczenie i jego działanie przejawia się nieco inaczej.  O ile w horoskopie mężczyzny Księżyc symbolizuje kobietę, z którą chętnie by zamieszkał i została matką jego dzieci, to Wenus jest ideałem kochanki. Te dwa ideały w podświadomości mogą być ze sobą w konflikcie (jeśli np.  Księżyc jest w opozycji lub kwadraturze do Wenus albo przebywają we wrogich sobie żywiołach). Wtedy taki mężczyzna może szukać ideału, który po prostu nie istnieje albo pragnie kobiety, która łączyłaby w sobie pozornie sprzeczne cechy i będzie mu trudno znaleźć taką osobę.

Negatywne cechy to mijanie się z prawdą albo po prostu kłamstwo, nieuczciwość, nerwowość, niezdecydowanie, niepokój wewnętrzny, problemy z nerwami, powierzchowna uczuciowość, niestałość,  manipulowanie innymi do własnych celów. Osoby z Księżycem w Bliźniętach mają wprost wrodzony talent do mijania się z prawdą, dlatego jeśli coś mówią, to należy do tego podejść odrobinę sceptycznie.

Trochę podobnie do Księżyca w Bliźniętach może zadziałać Księżyc w trzecim domu. Trzeci dom to naturalny dom  Bliźniąt.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Top