Zaćmienie Słońca w Koziorożcu – 4 stycznia 2011

Kulminacja częściowego zaćmienia Słońca 4 stycznia 2011 nastapi o 9:36 rano

Zaćmienia Słońca wywierają wpływ przede wszystkim na naszą świadomość. W starożytności uważane były za bardzo zły omen, po prostu bano się ich.

Zaćmienia Słońca (jak i tranzyty Słońca) mają silniejszy wpływ na te osoby, w których horoskopie podkreślony jest żywioł ognia,  znak Lwa albo Słońce znajduje się na osiach.

Zaćmienia Słońca niezbyt korzystnie działają na wszystko to, co robimy świadomie. Słońce symbolizuje obok świadomości naszą witalność.

Podczas zaćmień lepiej niczego nie rozpoczynać,  za to można zaplanować na ten czas  zakończenie np. jakiegoś paskudnego nawyku. Jednakże podczas zaćmień możemy czuć się dość “niekomfortowo”.

Od 3 stycznia 2011 Księżyc wszedł w znak Koziorożca. Dodatkowo w Koziorożcu przebywa Pluton, Słońce i Mars. Ponieważ jest to znak zimnego Koziorożca, to emocje będą dość dobrze kontrolowane, nie będziemy więc specjalnie wylewni, w ujawnianiu tego, co nas gryzie.  Całe zjawisko zaćmienia  Słońca odbędzie się więc w koniunkcji z Plutonem, który dodaje wszelkim przeżyciom ogromnej intensywności i głębi, albo działa wybuchowo, kiedy od dłuższego czasu narastało napięcie, sytuacja jest niewygodna, pragnęliśmy coś zmienić od dłuższego czasu…i następuje przerwanie tamy – gromadzone długo emocje znajdują ujście w nagłym wybuchu, albo zagotujemy się wewnętrznie, będzie w nas wrzało, ale nie okażemy tego po sobie.

Ponieważ zaćmienie to ma miejsce w kardynalnym (rozpoczynającym)  ziemskim znaku Koziorożca (konkret, namacalne struktury, np. struktury władzy…) można spodziewać się, że wydarzenia jakie nastąpią będą nagłe, odbędą się za zamkniętymi drzwiami. Mało kto będzie świadom, że w ogóle coś się dzieje. I skutki tych wydarzeń mogą być nagłe, bo Koziorożec to znak kardynalny.

Że układy na niebie od dłuższego czasu są nieciekawe, to wiadomo nie od dziś.

Księżyc tego dnia uderzy w stellum Pluton-Słońce-Mars.  Skutki decyzji, jakie podejmiemy tego dnia, uwidocznią się wyjątkowo szybko. Słońce i Mars jeszcze dopalą emocje zintensyfikowane Plutonem.

Jeśli tego dnia coś zakończymy, to nieodwołalnie.  Pluton ma to do siebie, że powoduje zmiany, które są

Kliknij obrazek, żeby zobaczyć cały horoskop

nieodwracalne.  Całkiem możliwe, że zmiany zostaną na nas wymuszone i po prostu nie będziemy mieć nic do gadania w tej kwestii.

Skutki zaćmienia najsilniej odczują te osoby, które mają istotne punkty horoskopu w stopniach Koziorożca, w których nastąpi zaćmienie oraz mocno podkreślone Słońce albo znak Lwa w horoskopie urodzeniowym.  4 stycznia 2011 mamy nów Księżyca, co dodatkowo podkreśla rozpoczęcie nowego cyklu. O skutkach zaćmienia przekonamy się zatem niebawem…

Ponieważ autorka ma Słońce na osi, to podczas pisania tego tekstu przyćmiło ją w takim stopniu, że napisała w tytule o zaćmieniu Księżyca. Jest to dowód, że zaćmienia Słońca działają ;).

One Reply to “Zaćmienie Słońca w Koziorożcu – 4 stycznia 2011”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Top