Trygon

Trygon jest uważany za pozytywny aspekt. Wskazuje na sprawy w życiu, które przychodzą z łatwością, na szczęście i powodzenie. Pokazuje, gdzie w życiu sprawy pójdą gładko i bezproblemowo.

Trygon wywiera mocniejszy wpływ jeśli planety go tworzące łączą ten sam żywioł. Dodatkowo jeśli planety tworzące trygon są w recepcji (np. Słońce w Strzelcu tworzy trygon z Jowiszem w Lwie). Obie planety w tym wypadku są sobie “przyjazne” i wzmacniają pozytywny wpływ. Duże znaczenie ma też, czy planety tworzące trygon są w znakach wywyższenia albo w swoim władztwie (np Słońce w Lwie – w znaku, którym włada i Jowisz w Strzelcu – w znaku, którym włada). Ważne jest też, czy energie planet tworzących trygon współgrają ze sobą. Przykładowo Merkurego z Uranem. Uran uznawany jest za wyższą oktawę Merkurego – obie planety symbolizują myślenie. O ile Merkury to umysł racjonalny, to Uran daje ogromną intuicję i nagłe olśnienia. Merkury połączony z Uranem trygonem w znakach powietrznych da zatem ogromne zdolności umysłowe, wręcz genialność, obdarzy błyskiem szybkością myślenia i pomysłowością.

Oczywiście aspekty aplikacyjne wywierają dużo silniejszy wpływ niż separacyjne.

Jeśli trygon tworzą planety o przeciwnej naturze, to jego wpływ nie będzie tak dobroczynny, jak można by się spodziewać (np.  Słońce i Saturn).

Duże znaczenie ma, czy planety tworzące trygon znajdują się w znakach swojego upadku lub wygnania. W takim wypadku trygon będzie po prostu neutralizował negatywny wpływ osłabionych planet, ale nie przyniesie takiego szczęścia, jakby można oczekiwać biorąc pod uwagę charakter tego aspektu sam w sobie.

 

One Reply to “Trygon”

  1. 🙁 jaka szkoda że moja Wenus z Neptunem jest uszkodzona przez koziorożca (neptun w koziorożcu) choć Wenus jest w swoim władztwie, w byku tak dokładnie(chyba ze już byk jest dla Wenus neutralny, skoro bykiem włada Prozerpina) choć i może dzięki temu że są w dwóch znakach ziemskich trochę poprawia tą sytuacje, ale i tak ciekawa jestem co daje takie połączenie Wenus z neptunem nawet lekko osłabione przez znak upadku, na razie wiem, że to miedzy innymi pragnienie miłości platonicznej i ogólnie chęć odczuwania i przeżywania wszystkiego na poziome głębokich emocji, choć nie wiem czy się nie mylę

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Top